Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 12:22:51
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Отново цитирам ЗЗП.
> Чл.5/1/Търговецът е длъжен да предоставя
> информацията за стоката или услугата в писменна
> форма или по ДРУГ ПОДХОДЯЩ НАЧИН,КОЙТО ПОЗВОЛЯВА
> ВЪЗПРИЕМАНЕТО И ОТ ПОТРЕБИТЕЛЯ.
> КОГАТО се представя в писмена форма ,информацията
> задължително трябва да е на български езики да е
> изразена в единиците на величините от
> Международната система единици SI
>
>
> /2/Информацията трябва да бъде вярна ,пълна и
> разбираема
.
>
> С какво АНИ нарушават закона?Аргументирано ,моля
> не с лични мнения ,а с факти..
> Въпросът е конкретен и търся само конкретен
> отговор...

Специално по твоя пример - една обява за продажба на имот трябва да съдържа ясно указано, че се предоставя ЗАЕДНО с допълнителна услуга която си има цена, която също трябва да фигурира вътре.
В противен случай няма да бъде пълна.

Отностно големите ти букви - те също се отнасят за продукта (конкретния НИ). И ако не си указал, че към нея върви ЗАДЪЛЖИТЕЛНА допълнителна услуга а после я изискаш влизаш в нарушение.
Не случайно ви питах - има ли разлика между имот и услуга. Защото вашите обяви са за имот а не за услуга.

Надявам се този път да приемеш отговора ми.

Ето в Гърция се изисква да пишат - "продава се" а не "продавам"
А ако трябва да бъдем най-коректни отностно дейноста на ПОСРЕДНИКА - какъвто държите да бъдете, според мен обявата трябва да бъде така - "Посредничи при продажба на апартамент ххх "
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 12:30:16
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещо си траят "улигУфрените.."


Или просто си имаме доста друга работа. А на теб май освен липсата на възпитание вече липсва и работа!
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 12:48:36
Нарушавам обета си да не отговарям на дъвката, защото ми дойде до гуша която и тема да отворя тук, да гледам неговите мъдри мисли. Дъвка, повтарям някои от "5-те кръчмарски приказки" /по твоето мъдро заключение/, защото ти, фло, геният николасчо и още няколко подобни поплювковци не схващате от първия път. Не че схващате и от втория. Напоследък наблягам на определения , насочени към вас, защото друго не остана - ти вече 130 стр. спориш и пишеш едно и също, няколко човека търпеливо и интелигентно ти обясняваха, оборваха, ти не си вдянал нищичко, останалите като фло например са съсредоточени единствено върху плюенето и няма нито един разумен довод, написан от тях. Този корифей николасчо пък, не се умори да показва колко много има спешна нужда от лекар, като е заповтарял - "нашата софра", та "нашата софра", коя е "вашата софра" бе, мамин сладък дебилчо ? Никак не е случайно, че напоследък не пиша делово и аргументирано за имотите, нищо, че знам в пъти повече от всички вас, от теб пък съм със светлинни години напред, то е защото няма открити разумни доводи срещу единственото, което демонстрирате - комплексарщина и злоба. Имам въпрос, на който едва ли ще ми отговориш - откъде накъде реши, че познаваш пазара на имотите в такава дълбочина, че да даваш мнение по въпроса дали наемите ще паднат, по въпроса за цената на строителните материали, по въпроса какво ни очаква ?
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 12:50:01
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> А ако трябва да бъдем най-коректни отностно
> дейноста на ПОСРЕДНИКА - какъвто държите да
> бъдете, според мен обявата трябва да бъде така -
> "Посредничи при продажба на апартамент ххх "


М, да.........
А банките трябва да пишат " Посредничим между вложители и кредитоискатели, за постигане на съгласие, следствие което, вложителите могат да депозират парите си при едикаква си лихва, а кредитополучателите да изтеглят кредит при едикаква си лихва". Във всяка обява за кредит и депозит, трябва да фигурират и всички такси- при това- твърди, без значение от сумата на кредита, или депозита.
Защо ли КЗП спи? Защо ли никой не заведе дело за нарушаване на закона?
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 12:51:52
Дъвка, забравих да ти споделя - работата като цяло намаля, но нито наемите паднаха, нито предлагането там е повече от търсенето. Освен това - през последната седмица направих три сделки и забележи - и трите с кредит, и в трите съм брокер на двете страни, ако искаш на "лични" ще ти дам повечко информация, прати ми проверяващи да ме "праснат" затова, че съм нарушил някой закон.
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 14:39:41
Quote

Имам въпрос, на който едва ли ще ми отговориш - откъде накъде реши, че познаваш пазара на имотите в такава дълбочина, че да даваш мнение по въпроса дали наемите ще паднат, по въпроса за цената на строителните материали, по въпроса какво ни очаква ?

Имам магистърска степен по икономика. Занимавам се с разработка на системи описващи бизнеспроцеси. Следя борсите. Продадох всичките си акции миналата година август месец. А хобито ми е да изучавам народопсихологитя на хората в България.
Още въпроси???
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 14:40:58
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Дъвка, забравих да ти споделя - работата като цяло
> намаля, но нито наемите паднаха, нито предлагането
> там е повече от търсенето. Освен това - през
> последната седмица направих три сделки и забележи
> - и трите с кредит, и в трите съм брокер на двете
> страни, ако искаш на "лични" ще ти дам повечко
> информация, прати ми проверяващи да ме "праснат"
> затова, че съм нарушил някой закон.


Всичко с времето си!
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 14:56:34
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
М, да.........
> А банките трябва да пишат " Посредничим между
> вложители и кредитоискатели, за постигане на
> съгласие, следствие което, вложителите могат да
> депозират парите си при едикаква си лихва, а
> кредитополучателите да изтеглят кредит при
> едикаква си лихва". Във всяка обява за кредит и
> депозит, трябва да фигурират и всички такси- при
> това- твърди, без значение от сумата на кредита,
> или депозита.
> Защо ли КЗП спи? Защо ли никой не заведе дело за
> нарушаване на закона?

Ками, очевидно не разбираш какво правят банките. Предполагам, че това се дължи на отявленото ти плиткоумие. Което и дава обяснение, защо не може да разбереш дори същноста на професията, която "работиш"!

Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 14:58:44
Всичко с времето си!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Видя ли се ? Злобчо. Колкото до народопсихологията - и там те няма, иначе как да си обясня твоето упорство да не разбереш нито ред от това, което ти се обяснява вече 130 страници ? Но доколко си в час с народопсихологията си е твоя работа, то доколко НЕ СИ В ЧАС с имотите е нещо, което се надявах да се промени. Смяташ за достатъчно да кажеш, че се занимаваш с народопсихология, за да познаваш имотите ? Или магистър по икономика според теб означава човек, който разбира от имоти ? От първата страница по тази и другите теми тук ти не си написал НИТО РЕД за това, че брокерите може пък за някои неща да са прави, не, ние НИКОГА НЕ СМЕ ПРАВИ, ние непрекъснато нарушаваме закона /любимото ти твърдение/. Зе сведение - нямам магистърска степен по нищо, хобито ми не е народопсихологията, въпреки това за 17 г. не съм подвел или излъгал никого, няма клиент, който да не ме е препоръчал и една от причините знаеш ли коя е ? Не съм злобар. Нито комплексар. Нито раздавам акъл и присъди . Нито съдя когото и да било. Отнасям се с добро към всички. Затова успявам.
Re: Брокерите да отговорят моля
17-10-2008 - 15:01:25
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Отново цитирам ЗЗП.
> Чл.5/1/Търговецът е длъжен да предоставя
> информацията за стоката или услугата в писменна
> форма или по ДРУГ ПОДХОДЯЩ НАЧИН,КОЙТО ПОЗВОЛЯВА
> ВЪЗПРИЕМАНЕТО И ОТ ПОТРЕБИТЕЛЯ.
> КОГАТО се представя в писмена форма ,информацията
> задължително трябва да е на български езики да е
> изразена в единиците на величините от
> Международната система единици SI
>
>
> /2/Информацията трябва да бъде вярна ,пълна и
> разбираема.
>

Турбо, прав си чл. 5 от ЗЗП не е нарушен, НО той е за информацията по принцип или по-точно не касае само рекламата, а цялата информация. Според мене повечето АНИ дават (къде писмено, къде устно) инфо какво включва услугата на конкретна АНИ ( и в обхвата има разлики, но това е нормално, аз не го оспорвам.).

Второ НО - за рекламата има други конкретни членове и би следвало те да имат по-голяма тежест спрямо нея (рекламата).

Най-общо казано за да не е заблуждаваща рекламата - ако кажеш "а", трябва да си кажеш всичко по този въпрос, но друг вариант е да не кажеш и "а".

Разяснение за рекламите на банките - за да не се казват/пишат всички такси, лихви и други разходи се иска даване на пример за ГПР (какъв пример се избира е отделна тема). Това в случай, че се говори за цена на кредита.

Но може да не се каже нито една цифра (за цената) и рекламата е ОК. Пример
......... лесни за вземане и за връщане.

То и в тоя бранш (рекламата) си има трикове, че хем да не нарушаваш закона, хем да покажеш ясно само каквото искаш и то на разумна цена, но и тук всеки казус е отделен и не може да се опише във форум. Не се крие инфо, а всичко зависи от начина на поднасяне и естествено си има някои ограничения.

Корекция - ГПР е задължително да се публикува във всички материали само за потребителските кредите. За ипотечните - не е, но много банки го правят по желание и за всеки случай.

Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 15:18 от evgenia.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.