Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:04:48
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Quote

Я не се излагай! По сто пъти съм ти отговорила на всеки един въпрос! Ако си направиш труда да прочетеш, ще видиш, пък и може нещо да научиш. За какво да съм нагла? Затова че искам да те ограмотя, да разбереш една професия, затова ли?
Интересно как може точно пък ти да ме ограмотиш, след като не може да направиш разлика между ИМОТ и УСЛУГА????


Quote

Не те карам да я харесваш, нито да ползваш услугите на посредник. А само да не пишеш небивалици.
Че кое са ми небивалиците??? Дай примерче моля!

Quote

От теб чакам отговор- как работиш ти и как спазваш правилата в твоята работа, която се оказа също продажба на услуга. Защото, както сам сподели, доставяш услуги в областта " консултации, анализ и оптимизация".
- ами аз не рекламирам продукти с цел - купете това ама трябва да сключим договор за поддръжка.

И така:
Quote

1. Твоите " комисиони", които сам каза че са 5000-10000 лв., колко месечни заплати са, че математиката ми куца?
Аз комисионни не взимам.
Отваряш НСИ гледаш колко е средната месечна заплата, разделяш упоменатите числа на нея и разбираш отговора на въпрос номер 1.


Quote

2. В твоите реклами, обявяваш ли цената на услугата ти и цената на печалбата на клиента, след като почне да я ползва?
Аз не рекламирам и не съм публикувал НИТО ЕДНА ЦЕНА на моя услуга.
До сега са идвали хора при мен само по препоръка от друг клиент.
Продукта, който "произвеждам" е специфичен за всеки един клиент! Прави се договорка, подписва се договор за изпълнение и готово...

Quote

3. Кога взимаш парите за услугата си- веднага щом я предадеш на клиента, или чак когато тя докаже че работи? Т.,.е, когато той реализира първата си печалба?
Различно, обикновено на вноски в зависимост от обема на услугата.
Но клиента винаги има достъп до това които правя, да го проверява, да решава дали му харесва или не. А последната вноска се прави след предаване на продукта и одобряване на функционалностите.

Quote

4. Ако на следващия месец клиентът ти дойде и каже, че печалбата му не е мръднала нагоре след оптимизацията ти, връщаш ли му парите?
Печалбата от моя продукт обикновено се изразява в спестено време а не в повече продажби. А продажбите се правят от хора. Аз хора не продавам. Или друг вариант.
Ако той е порчал оптимизация на система и съм му позволил да приеме 100% повече посетител но не е направил нищо за привличането на повече хора отговорноста му е негова. Аз давам гаранции за оптимизация на процесите но не и за промяна на бизнесмисленето на хората. За последното си има учубни заведения.


Quote

5. Каква неустойка му плащаш?
- плащам неустойки упоменати в договора.

В твоя договор какви неустойки са упоменати при неизпълнение на твоите задължения?


Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:13:09
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Аха, значи какво излиза?
> Неписаното правило - % тук да е колкото на запад е
> само когато цените вървят нагоре. А сега като
> тръгнат надолу не е така....
>
> Е за това толкова много обичам НЕПИСАНИТЕ ПРАВИЛА
> НА БГ "БИЗНЕСМЕНИТЕ"
>
> Да учил съм икономика. Но май тя е била за едни
> други страни а на за БГ таргашлъсерсемите
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 10/10/08
> 03:02PM от Huba-Buba.

Ако си учил икономика, би трябвало да ти е ясно, че намаляването на оборотите води до увеличаване на цените - реалните, не тези на хартия!

При същия процент при който работят посредниците на запад, като цяло там последните принадлежат към високата средна класа и богатото съсловие, а в Бг 4\5 сигурно едва свързват двата края. Спри най накрая с глупостите - мисля, че си сериозен човек и ...

си намери гадже ...

п.п.
Излизам - като се върна да си си посипал главата с пепел!
И да пишеш за срутването на "виртуалната" икономика след всичките "спасителни планове" и как ще ни се отрази, а не за неща от които не разбираш! (Всъщност, предполагам че много добре разбираш, ами се правиш на луд!) Ако не, отивай да си правиш компания с оня, с високото IQ
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:29:26
Quote

Ако си учил икономика, би трябвало да ти е ясно, че намаляването на оборотите води до увеличаване на цените - реалните, не тези на хартия!

Това се получава само при ярко изразени монополи или олигополи (таргашлъсерсеми)
Само една монополна структура може да печели от намаляване на оборота. Защото малкия оборот е по-малко разход а прихода е същия, защото той се определя от монопола.

Защо петрола пада сега?
Може би защото покупките са се увеличили???


Тезата ти е полуистина. Истина е до толкова доколкото в БГ наистина има предимно монополи и олигополи. А разни там турбозолчета, камилчета и т.н. натискат клиентите с укриване на информация (препикават си територията - това не е мой израз).
И казват ИЛИ плащаш комисионото и ПОЛУЧАВАШ ИМОТА ИЛИ няма контакт с продавача! Без да поемат никаква отговорност разбира се!

А това, че клиента не иска да ползва услугите му защото му нямат доверие не им дреме - нали клиента се е усмихвал....

Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:40:40
avatar
Хуба, номерът не минава. Искам отговор на точно зададени въпроси. Поствам ги отново, постарай се да не шикалкавиш. Да ти копирам ли поста си, в който ти благодарях, дето най- сетне си схванал разликата между ИМОТ и УСЛУГА?

1. Твоите " комисиони", които сам каза че са 5000-10000 лв., колко месечни заплати са, че математиката ми куца?


Аз комисионни не взимам.
Отваряш НСИ гледаш колко е средната месечна заплата, разделяш упоменатите числа на нея и разбираш отговора на въпрос номер 1.

Взимаш пари, а как ще ги наречеш, какво значение има? А, да, ние определяме %, ти си изсмукваш цената от пръстите. Ако средната заплата е 500лв., защо ли 10-20 средни заплати за труда ти са нормални? Защото е твоя труд? smoking smiley

2. В твоите реклами, обявяваш ли цената на услугата ти и цената на печалбата на клиента, след като почне да я ползва?


Аз не рекламирам и не съм публикувал НИТО ЕДНА ЦЕНА на моя услуга.
До сега са идвали хора при мен само по препоръка от друг клиент.
Продукта, който "произвеждам" е специфичен за всеки един клиент! Прави се договорка, подписва се договор за изпълнение и готово...

Хи,хи! Ми така кажи! Работиш в сивия сектор. Само не мога да разбера с какви очи раздаваш правосъдие?
Да не правиш нелегални аборти? Само в тази сфера никой нищо не рекламира, а клиентите пристигат само по препоръка на друг клиент. smoking smiley


4. Ако на следващия месец клиентът ти дойде и каже, че печалбата му не е мръднала нагоре след оптимизацията ти, връщаш ли му парите?


Печалбата от моя продукт обикновено се изразява в спестено време а не в повече продажби. А продажбите се правят от хора. Аз хора не продавам. Или друг вариант.
Ако той е порчал оптимизация на система и съм му позволил да приеме 100% повече посетител но не е направил нищо за привличането на повече хора отговорноста му е негова. Аз давам гаранции за оптимизация на процесите но не и за промяна на бизнесмисленето на хората. За последното си има учубни заведения.

Тъй,тъй! Значи си признаваш, че услугата ти е " пестене на време"- един компонент от нашата. Но за теб този един компонент си е единствен. И да не се получи резултата, ти нямаш никаква отговорност. Както винаги, другите са виновни- че не мислят правилно, че не правят каквото трябва.
Я, колко интересно се получи- срещу моята услуга, хората се договарят и всеки получава по нещо- един пари, друг- имот.
Празно няма!
Срещу твоята услуга, клиентите получават..........нищо, ако " не мислят правилно"........Чудесийка! И това, на цена 10-20 средни работни заплати!


Цитат:
5. Каква неустойка му плащаш?

- плащам неустойки упоменати в договора.
Интересно, в какви случаи? Като този горе? "Аз давам гаранции за оптимизация на процесите но не и за промяна на бизнесмисленето на хората. За последното си има учубни заведения."

В твоя договор какви неустойки са упоменати при неизпълнение на твоите задължения?

При неизпълнение на моите задължения, неустойка няма. Просто не получавам нищо! Това е от ясно- по- ясно.
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:49:59
Можде да се каже, че вчера беше застрелян от упор мерака на много хитреци, които смятаха, че като купят 1-2 апартамента значи вече са си осигурили живота и може да не работят!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камелия, това е поредната умна мисъл на един твой любимец, тоя дето се дъвче. Хващаш ли нещо комунистическо ? Щото аз да. Той само като види нова тема тук и хоп, веднага има мнение. Щото аз да. Разбираш ли какъв му е проблема, той просто мрази богатите, успелите, бори се за социална справедливост. Кое му е лошото да си купил 2-3 апартамента и да ги даваш под наем ? Защо злобее и се радва, ако се окаже, че някой не си е направил добре сметката според теб ?
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 17:58:42
goro Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ако си учил икономика, би трябвало да ти е ясно,
> че намаляването на оборотите води до увеличаване
> на цените - реалните, не тези на хартия!
>


в нашия случай се движим обратно на стрелките eye popping smiley

goro, сега в тези смутни времена е момента да преработиш закона за тръсене и предлагане winking smiley предричам една нобелова награда ако се захванеш сериозно smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-10 18:03 от dedepene.
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 18:08:39
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, това е поредната умна мисъл на един твой
> любимец, тоя дето се дъвче. Хващаш ли нещо
> комунистическо ? Щото аз да. Той само като види
> нова тема тук и хоп, веднага има мнение. Щото аз
> да. Разбираш ли какъв му е проблема, той просто
> мрази богатите, успелите, бори се за социална
> справедливост. Кое му е лошото да си купил 2-3
> апартамента и да ги даваш под наем ? Защо злобее и
> се радва, ако се окаже, че някой не си е направил
> добре сметката според теб ?


Дори не е комунистическо. А комплексарско. Проблемът му е, че не може да се справи с живота си, не може да си намери мястото. Иска му се да е богат, ма без да се помести, без да рискува да отговаря сам за себе си. Виси на яслата, виси в нета и мрази всичко живо. Такива ги съжалявам- най- искрено.
Представяш ли си каква мъка е да се тровиш непрестанно от успехите на другите?
Лошото е, че юнакът не може да стопли елементарното- колкото повече затънали в кризата хора- толкова по- малко постъпления в хазната и толкова по- зле за самия него......... winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 18:11:33
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Хуба, номерът не минава. Искам отговор на точно
> зададени въпроси. Поствам ги отново, постарай се
> да не шикалкавиш. Да ти копирам ли поста си, в
> който ти благодарях, дето най- сетне си схванал
> разликата между ИМОТ и УСЛУГА?
>
Quote

1. Твоите " комисиони", които сам каза че са 5000-10000 лв., колко месечни заплати са, че математиката ми куца?
Къде съм казвал, че съм взимал комисионни в упоменатите размери???????


Quote

Взимаш пари, а как ще ги наречеш, какво значение има?
Има огромно значение - аз предлагам продукт, който може да го предлажат хора работили 10 години в областта а не продукт. Твоя продукт като количество и качество може да се предостави от всеки средно интелигентен човек. И едниствената причина да ползват така наречената ти услуга е защото ТИ УКРИВАШ ИНФОРМАЦИЯ, която по закон трябва да предоставиш след като публикуваш една обява в интернет!!!!


Quote

А, да, ние определяме %, ти си изсмукваш цената от пръстите. Ако средната заплата е 500лв., защо ли 10-20 средни заплати за труда ти са нормални? Защото е твоя труд?
Не е така, при мен примерно като дойдат аз си правя сметката какво искат и си казвам цената. Ако не ги устройва отиват при друг и купуват аналогичния продукт на неговата цена. Има реална конкуренция и аз се съобразявам с нея. А вие като препикаете апартамента клиента не може да отиде при друг да се договори с него за същия имот.


Quote

Хи,хи! Ми така кажи! Работиш в сивия сектор. Само не мога да разбера с какви очи раздаваш правосъдие?
Е какъв сив сектор като издавам фактури, плащам осигуровки ш т.н.???
Ти колко фактури издаде на клиентите си за комисионото???
За теб май белия сектор са хората, които рекламират!!!
Ама ти добре ли си?????

Не пускам обяви, защото просто съм зает на 150% от нормалното
Ако пускам то ще бъде за това какви продукти създавам а не на какви цени препродавам нещо чуждо.


Quote

Тъй,тъй! Значи си признаваш, че услугата ти е "пестене на време"- един компонент от нашата.
Не си сред хората, чиито комлименти биха ме радвали... Така че си ги спести моля те.


Quote

Но за теб този един компонент си е единствен. И да не се получи резултата, ти нямаш никаква отговорност.
Имам - клиента е получил това което е пожелал - иначе няма плащане.


Quote

Както винаги, другите са виновни- че не мислят правилно, че не правят каквото трябва. Я, колко интересно се получи- срещу моята услуга, хората се договарят и всеки получава по нещо- един пари, друг- имот.
Празно няма!
Срещу твоята услуга, клиентите
получават..........нищо, ако " не мислят
правилно"........Чудесийка! И това, на цена 10-20
средни работни заплати!

Интересно ми е как като не предоставям нищо не мога да насмогна на задачи????

Цитат:
> 5. Каква неустойка му плащаш?
>
> - плащам неустойки упоменати в договора.
Quote

Интересно, в какви случаи? Като този горе?

"Аз давам гаранции за оптимизация на процесите но не и за промяна на бизнесмисленето на хората. За последното си има учубни заведения."
Еми много просто - ако до сега си ти си си писала контектите в мазен тефтер и си забравила някой клиент то загубата ти може да е в размер на няколко хиляди. А моята система ако я ползваш няма да го забравиш и съответно няма да загубиш тези пари. Аз мога ли да гарантирам, че ти ще ползваш системата която си си поръчала????
Все едно някой твой клиент да си купи апартамент но да откаже да влезне в него и после да те съди че не го ползва въпреки, че го е платил.

Quote

При неизпълнение на моите задължения, неустойка няма. Просто не получавам нищо! Това е от ясно- по- ясно.

Значи аз имам неустойки за забава а ти не?
Аз ако не си свърша по очаквания начин работата имам а ти не???

Еми да ти имам БЕЗОТГОВОРНАТА работа.
Извинявай но подобни безотговорни тунеядци просто нямат място в нормалната бизнес среда.


Ками извинявай но ти МАЛОУМНА ЛИ СИ, че ми задаваш подобни въпроси???
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 18:14:11
Ками, хубава вечер и хубав уикенд ! Аз си взимам жената и отиваме на кръчма да се почерпим по повод вчерашната сделка и ти обещавам, че няма да спра да работя тази работа, щото ми носи твърде сериозни доходи. Щото не съм комплексар. И щото я разбирам. И щото никого не съм излъгал. И щото не злобея, ако някой печели повече от мен.
Re: Брокерите да отговорят моля
10-10-2008 - 18:15:41
range">Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Ако си учил икономика, би трябвало да ти е
> ясно, че намаляването на оборотите води до
> увеличаване на цените - реалните, не тези на
> хартия!
>
> Това се получава само при ярко изразени монополи
> или олигополи (таргашлъсерсеми)
> Само една монополна структура може да печели от
> намаляване на оборота. Защото малкия оборот е
> по-малко разход а прихода е същия, защото той се
> определя от монопола.
>
> Защо петрола пада сега?
> Може би защото покупките са се увеличили???
>
>
> Тезата ти е полуистина. Истина е до толкова
> доколкото в БГ наистина има предимно монополи и
> олигополи. А разни там турбозолчета, камилчета и
> т.н. натискат клиентите с укриване на информация
> (препикават си територията - това не е мой
> израз).
> И казват ИЛИ плащаш комисионото и ПОЛУЧАВАШ ИМОТА
> ИЛИ няма контакт с продавача! Без да поемат
> никаква отговорност разбира се!
>
> А това, че клиента не иска да ползва услугите му
> защото му нямат доверие не им дреме - нали клиента
> се е усмихвал....



Е, явно толкова си я учил икономиката, щом все монополи и олигополи ти се привиждат. (Незнам що за ум може да е този дето си мисли, че над 100 агенции в София например, могат да се договорят)

Сега, момче ли си си, момиче ли си - незнам.

В бизнеса има едни разходи дето се казват постоянни разходи (наем, заплати, ток, вода, телефон и т.н.)! Няма значение дали една пицария продава пици или не продава пици! Тя си има своите постоянни разходи и те зависят повече от общото ниво на инфлация, отколкото от това колко пици е продала. Като намалеят продажбите на пици, процента на този разход спрямо общия оборот се качва! Може да дойде момент в който тези разходи да станат почти колкото оборота и. Тогава тя има няколко варианта
- опитва се да намали разходите (това рядко е възможно при малкия бизнес - той по дефиниция е изпилен откъм разходи)
- затваря
- вдига цените при което, ако пазара ги приеме - продължава да работи
- вдига цените при което, ако пазара НЕ ги приеме - ЗАТВАРЯ

Така стоят нещата и с агенциите за имоти. (тук даже някои колеги споменаха, че по време на кризата 97 се е наложило да затворят офисите си и да работят от къщи - това е за да свият постоянните разходи, ако не ти е ясно)

Написах тези неща, само защото демагогстването ти, може да обърка някой нормален човек... Иначе на теб и подобни, не е необходимо човек да ти отговаря.
След всичко което си написал стигам до извода, че:
- или си крайно непочтен негодник, който насъсква едни хора срещу други хора по неизвестни на нас причини демагогствайки във форума
- или си просто умник с претенции на учил икономика!
Във втория случай - върни се там където си учил и започни отначало!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.