Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 12:40:28
Всичко е супер елементарно-спрете да "продавате"имоти без договор с продавача!
Или иначе казано-не крадете обявите на продавачите и никой,ама никой няма и "копче"да ви каже!
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 12:56:21
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Всичко е супер елементарно-спрете да
> "продавате"имоти без договор с продавача!
> Или иначе казано-не крадете обявите на продавачите
> и никой,ама никой няма и "копче"да ви каже!



- не е ли по елементарно да спрете да се обаждате на "крадени обяви" - само на "частно лице". и никой, ама никой няма и "копче" да ви поиска
Тук е направо весело!
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:15:59


Всичко е супер елементарно-спрете да "продавате"имоти без договор с продавача!
Или иначе казано-не крадете обявите на продавачите и никой,ама никой няма и "копче"да ви каже!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Хадйде - ее, ново двайсе ! Сега пък да спрем да предлагаме имоти без договор с продавача ! Нали зорът беше сакън да не поискаме пари и от купувача , какво общо имат двете неща ? И какво общо има купувача с моите отношения с продавача ?
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:20:18
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------
>
> - не е ли по елементарно да спрете да се обаждате
> на "крадени обяви" - само на "частно лице". и
> никой, ама никой няма и "копче" да ви поиска
> Тук е направо весело!


Весело е при нас.
Но ако си нямаш брокер на каквато и обява да се обадиш, ще ти искат повече от копче - искат си цяла комисонна.

Турбозол беше казал, че работи, ако има интерес и плаща на други АНИ за мотивация.

Та и аз плащам като клиент, ако имам интерес, дори и само за мотивация.
Ситуацията се променя. Купувачът вече не трябва да плаща за мотивация.

Дискусията наистина е безмислена. Брокерите казват нарушаваме закона, защото не ни е изгоден.
А за мене хич не е сложно да се отърва от тази ненужна услуга. Сещам се за няколко начина.
Всеки човек, имащ фирма може да каже, че е АНИ (нали няма специални изисквания) и да се представлява. (Има и допълнителни трикове за повече достоверност.) Това, че може да не разбира, не е проблем, то има и некадърни брокери, а "колегите" ще му помогнат.


Лек ден на всички
Така ОК ли е?



Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:31:33
Дискусията наистина е безмислена. Брокерите казват нарушаваме закона, защото не ни е изгоден.
А за мене хич не е сложно да се отърва от тази ненужна услуга. Сещам се за няколко начина.
Всеки човек, имащ фирма може да каже, че е АНИ (нали няма специални изисквания) и да се представлява. (Има и допълнителни трикове за повече достоверност.) Това, че може да не разбира, не е проблем, то има и некадърни брокери, а "колегите" ще му помогнат.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Не сме казвали, че нарушаваме закона, това ти и тебеподобните го твърдите.
2. Похвално, браво evgenia, ка си се сетила само ! Още един случай, когато някой се мисли за по - умен, по - хитър, по - не знам си какво още ! Преди време препоръчах на една "специалистка" кикито ли беше, кикимора ли беше, да вземат па да си се вземат с прекрасното нещо николасчо, сега се сещам, че можете да си бъдете каре, ако се вземете с дъвката.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:38:12
Специално за Евгения
Кажи ми една причина, която на настоящия етап ще накара агенциите да рекламират имоти без подписани договори за продажба, при положение че всички останали агенции не го правят. Аз мога да ти спомена 2 ( а и вече многократно ги споменавах) но са за бъдеще време:
1. Подписването на договор за продажба с продавача да стане задължително условие за всички агенции. Ако е договор с изкл.права ще е още по-добре, защото тогава на имотния пазар ще има само един имот с една цена, продаван само от една агенция. Но, подобен закон не съществува.
2. Пазара сам да се очисти от подобни оферти неподкрепени с договори. Това ще стане когато собствениците на имоти, които се предлагат от разл. агенции заведат под отговорност агенциите, които продават имотите им без тяхно знание. Но това към настоящия момент също не е факт. (не казвам че е невъзможно)
Е какво остава на агенциите сега...??? Да я карат по старому или да затворят и да чакат пазара и правораздаването ни да узрее до твоите разбирания. Едва ли... winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:43:37
avatar
Дичо, извинявам се, не съм права, само дидодидо признава, че в закона се описва "идеализъм", без принудителна/обвързана продажба на услуга. Но ако АНИ се придържа към този идеализъм (ясно описан в Закона), то " то не биха изкласили на
конкуренцията"

цитирам със съкращения
didodido Написал:


>Хуба
> Ти разглеждаш идеалния вариант, когато агенцията
> има подписан догогвор за продажба с продавача и
> съответно защитена комисионна от него, което прави
> излишни(но не невъзможно) взимането на комисионна
> от купувача.

.........
Ти говориш за добре
> развит, контролиран и канализиран пазар за
> недвижимости, когато както и аз искам всяка оферта
> да бъде подкрепена с предварителен договор, но
> трябва да разбереш че настоящич имотен пазар в
> България все още не е такъв? Ако агенциите се
> съобразяват с твоя идеализъм(който не е лош и аз
> го подкрепям),

то не биха изкласили на
> конкуренцията.
. Ако подписването на договор за
> продажба с продавача се въведе като задължително
> условие на всички агенции(всеки знае че на този
> етап е неосъществимо), то тогава няма да има
> подобен казус с лелята и на драго сърце ще я
> заведем на място без да се притесняваме за вече
> защитената ни комисионна.
>

Дичо, по т. 2. "да се вземете с дъвката".
Благодаря ти за загрижеността. Наистина от написаното, разбирам, че Хуба-буба е умен и свестен човек.

Но и при търсене партньори, нямам мужда от посредническа услуга. И в този случай, също ще ти откажа заплащането на комисионна.

Блондинка по душа



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-26 14:03 от evgenia.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 13:51:41
avatar
Дидо,
благодаря за отговора.

по т. 2
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
> 2. Пазара сам да се очисти от подобни оферти
> неподкрепени с договори. Това ще стане когато
> собствениците на имоти, които се предлагат от
> разл. агенции заведат под отговорност агенциите,
> които продават имотите им без тяхно знание. Но
> това към настоящия момент също не е факт. (не
> казвам че е невъзможно)

Когато съм установявала, че АНИ ми е откраднала обява пусната от мене като частно лице, правя следното:
- обаждам се, обяснявам, че това е незаконно и заплашвам с търсене на отговорност и игнориране на агенцията.
- ако не помогне и обявата остане при тях, наистина ги игнорирам и им откзвам огледи. Търсенето на отговорност по законния ред е бавен процес.

но пътят започва с първата стъпка. Да, от всички нас зависи да променим ситуацията.

Лек ден и успех


Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:01:33
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Дидо,
> благодаря за отговора.
>
> по т. 2
> didodido Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > 2. Пазара сам да се очисти от подобни оферти
> > неподкрепени с договори. Това ще стане
> когато
> > собствениците на имоти, които се предлагат
> от
> > разл. агенции заведат под отговорност
> агенциите,
> > които продават имотите им без тяхно знание.
> Но
> > това към настоящия момент също не е факт.
> (не
> > казвам че е невъзможно)
>
> Когато съм установявала, че АНИ ми е откраднала
> обява пусната от мене като частно лице, правя
> следното:
> - обаждам се, обяснявам, че това е незаконно и
> заплашвам с търсене на отговорност и игнориране на
> агенцията.
> - ако не помогне и обявата остане при тях,
> наистина ги игнорирам и им откзвам огледи.
> Търсенето на отговорност по законния ред е бавен
> процес.
>
> но пътят започва с първата стъпка. Да, от всички
> нас зависи да променим ситуацията.
>
> Лек ден и успех
>

E Евгения аз мисля, че с твоя пример(който подкрепя моята теза за мудното ни правораздаване) сама си отговри на въпроса защо АНИ-тата продължават да рекламират оферти без договор за продажба със собствениците. Те просто оцеляват на пазара.

Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:06:27
Евгения,

Ти като частно лице, колко имота продаваш и колко обяви са ти откраднали?

Защото на мен са ми крали даже снимки - попаднах случайно ня тях (в бг сайт) преди по-малко от година. А иначе снимките ги бях правил 2001, малко след преключването на грубия строеж.
Закачали са и пано над моето пано за продажба...
Да не говоря за лекарите...
Или адвокатите...
Или автомонтьорите...
Но ако седна от това да правя генерални изводи за всички колеги, лекари, адвокати , автомонтьори...
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.