Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 18:35:07
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>


(___!___)


Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 18:50:28
Гледам тема за брокери и да попитамsad smileyпо специално Камелия и Турбозол)
Аз като обикновен клиент случайно ти се обадя и ти кажа какъв имот си търся и се договорим да ми търсиш жилище, да ми предлагаш подходящи за мен и моите критерии оферти, да ме водиш на огледи, и така докато ми намериш жилище, което ми хареса и го купя...При такава ситуация колко ще ти е комисионната...3%?
А каква ще ти е комисионната, ако аз сам си търся дълго време жилище по обявите, и взема случайно да се обадя на твоя обява пусната тук или в друг сайт или списание, т.е. сам съм си намерил имота и не съм те ангажирал да ми търсиш имот и купувам директно без пазарлъци с продавача.Та тогава пак ли ще ти е 3% комисионната и ЗАЩО?!?!?!?
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 20:00:11
Не съм Камелия,нито Турбозол, но съм брокер с много опит и си позволявам да ти отговоря. И в двата случая ще ти взема еднаква комисионна, защото ти си решил да си търсиш сам и си загубил време, което аз щях да ти спестя, да не говорим, че където и да звъннеш попадаш на АНИ и ако аз им звъня, уверявам те , ще прослушам всичко по - професионално някак. Дали ще правиш пазарлък с купувача си е твое решение, но ако ти ми се обадиш по която и да е моя оферта, ще чуеш условията и ако не ти харесват - вървиш нататък, ако ги приемаш - ще работя за теб. Цялата работа е в това, че и ти като много други българи не сте се научили, че "И тате може, и аз мога, ама козата си иска пръч",т.е. крайно време е да разберете, че нещата все повече ще си идват на мястото - всеки ще върши това, от което разбира. А вие с цел да си спестите някой лев, искате сами да си търсите имоти, да, ама не, повечето собственици и купувачи отдавна ни се доверяват и според мен няма по - нормално нещо от това.
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 20:49:18
Ами щом за теб е нормално без да се потрудиш да заслужиш комисионната си като ми търсиш имот, и след като си се трудил да ми угодиш и си ми намерил имота точно за мен, пак да взимаш еднаква комисионна(която никак не е малка де 6-7000 лева и нагоре).
И защо според теб е ненормално да си търся сам имот?!?Нали за това са тези сайтове и списанията с обяви?Защо да не си търся сам?Не е ли нормално щом съм си намерил и избрал сам имота, като ти звънна и искам да го купя директно без пазарлък, то ти да ми вземеш някаква такса за обработката и оформянето на сделката, такса която е независима от цената и е в порядъка на 1000-2000 лева, или колкото се оценява работата по оформяне на сделката?!?!?!?Кажи не е ли нормално това нещо?!?!?Ама вие брокерите наистина 5-10 000 лева ги нямате за пари и вече се помислихте за богове и недосегаеми...
Когато се обадя на твоя обява и искам да купя директно, то за мен ти НЕ СИ НИКАКЪВ ПОСРЕДНИК, А АДМИНИСТРАТИВНО ЛИЦЕ!!!Лице, което ще ми помогне при документацията, чисто технически!!!При това положение трябва да взимаш комисионна само от продавача!!!От мен трябва да взимаш такса само по документалната част...колкото струва да ми оформиш договора...
Кажи сега не съм ли прав, но те моля да ми обясниш подрбобно за кое и защо не съм прав!!!
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 21:13:52
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами щом за теб е нормално без да се потрудиш да
> заслужиш комисионната си като ми търсиш имот, и
> след като си се трудил да ми угодиш и си ми
> намерил имота точно за мен, пак да взимаш еднаква
> комисионна(която никак не е малка де 6-7000 лева и
> нагоре).
> И защо според теб е ненормално да си търся сам
> имот?!?Нали за това са тези сайтове и списанията с
> обяви?Защо да не си търся сам?Не е ли нормално щом
> съм си намерил и избрал сам имота, като ти звънна
> и искам да го купя директно без пазарлък, то ти да
> ми вземеш някаква такса за обработката и
> оформянето на сделката, такса която е независима
> от цената и е в порядъка на 1000-2000 лева, или
> колкото се оценява работата по оформяне на
> сделката?!?!?!?Кажи не е ли нормално това
> нещо?!?!?Ама вие брокерите наистина 5-10 000 лева
> ги нямате за пари и вече се помислихте за богове и
> недосегаеми...
> Когато се обадя на твоя обява и искам да купя
> директно, то за мен ти НЕ СИ НИКАКЪВ ПОСРЕДНИК, А
> АДМИНИСТРАТИВНО ЛИЦЕ!!!Лице, което ще ми помогне
> при документацията, чисто технически!!!При това
> положение трябва да взимаш комисионна само от
> продавача!!!От мен трябва да взимаш такса само по
> документалната част...колкото струва да ми оформиш
> договора...
> Кажи сега не съм ли прав, но те моля да ми обясниш
> подрбобно за кое и защо не съм прав!!!


За всичко си прав и съм съгласен,но не мога да се съглася ,че таксата за административна обработка на документите трябва да е от порядъка на 1000-2000 лв.Много често дори нотариалната такса е по-малка от тази сума.А брокерите искат да се наместят въс всяка сделка на всяка цена,много често с прекомерна наглост и нахалство.Считам,че всеки умен човек отдавна е отсвирил брокерите и пие вода от извора,а именно директно си преговаря с собственика на имота,затова................
нека се свържем директно с продавача,за сделки без посредници
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 21:32:38
Благодаря ти за мнението, но все пак предпочитам брокери да отговорят.Но не с емотиконки или някакви излишни остроумия, а нормален и изчерпателен отговор.Искам да ми обеснят, защо като си намеря сам имота и се обадя на обява и искам да плащам веднага, то те ми взимат 3%, както и когато са ми търсили имот специално по мои изисквания?!?!?С какво си заслужават 3-те %???В случая 5000+ лева?!?
Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 22:19:55
Пачов, аз това ги питам от 5 дена и само един се изпусна да си признае, че всеки си е препикал територията и не пуска без да си платиш...

Моето мнение за постановката им е следното.
Понеже, на всеки имот се падат по 3-4 брокера, като за някой собственика дори не е чувал те няма как да се договорят с него за процента, който им покрива разноските. Много маймунки на клона и продавача може да им каже - еми аз искам толкоз и тва е...
Най-много да се навие на 3% ей-така за мотивация.
За това и те не влагат особени ресурси в реклама на поверените им имоти...
По този начин цената по услугата ПРОДАЖБА се прехвърля на КУПУВАЧА.
А за да е възможно това те генерират огромен обем ФАЛШИВИ обяви, които губят времето на КУПУВАЧА и по този начин той няма къде да ходи освен да отиде при тях.

Реален ангажимент, срокове или отговорност от тях няма да получиш!
Ако ги попиташ ти казват - е как, никога няма да те излъжем всичко ще е ОК, ние защитаваме интереса ти! Но ако поискаш да вкараш договора с тях някаква клауза за неустойки те ти казват - ама то това си е зделка между вас, и мен не ме търсете!
Попитай един брокер за колко време може да продаде имота ти или да ти намери имот и той ще ти каже - супер бързо ще стане, но ако му кажеш - ами ако няма сделка до 3 месеца ще ми платиш ли неустойка за загубеното време??? Забрави!

Но не забравяй той защитава ТВОИТЕ ИНТЕРЕСИ, и дори да си наемеш адвокат който да играе само за теб - пак ще им платиш комисионото. Дори и твоя адвокат да намери дефекти в документите и скрити дефекти, киоти е пропуснал случайно брокера то последния ПАК си иска комисионото!

Въобще, той е брокер и за това ТРЯБВА ДА МУ СЕ ПЛАЩА КОМИСИОНО!!!


Re: Брокерите да отговорят моля
24-09-2008 - 22:32:22
Хуба,
благодаря ти и за твоето мнение, но аз наистина искам някой брокер да ми отговори на моите въпроси, ясно и точно...Дано някой от брокерите се включи скоро, че така е скучно smiling smiley.
Re: Брокерите да отговорят моля
25-09-2008 - 01:10:14
Здравейте отново брокери и антиброкери...
Хуба, ти май искаш да ни вземеш занаята а? Все роптаеш ,все негодуваш та белкем в старанието си да се защитим да ти кажем всичко...Лошо няма. Хляб има под слънцето за всеки(по-ското за кадърните, но не и за лакомите и завистниците). Неведнъж се опитах да ти обясня и облека в смисъл и материя комисионната, която искаме за услугата, но попива ли камъка вода??? Карай, то е ясно че ти и Николас няма да използвате услугите на агенциите като си купувате имот, както и много други стиснати българи, които ще са ярък пример на поговорката "Евтиното винаги излиза скъпо" ако попаднат на нелоялна сделка(за която вече писах). Виждам все пак някаква светлинка в твоя тъмен тунел, а именно: Ако ти като продавач искаш от мен да ти гарантирам, че ще ти продам имота за 3 месеца и съответно да си търсиш обезщетение за неизпълнение, то аз ще искам 2 неща от теб:
1. Да сключиш с мен Договор с изключителни парава(надявам се да си чувал за такъв)
2. Комисионна, която ще е пропорционална на шанса аз да ти продам имот Х на цена У за време Z. Колкото вероятността това да не се случи за това вереме, базирано на изследване на имотния пазар(за което вие все още не си плащате, но скоро и това ще стане), толкова по-голяма ще е комисионната, защото риска трябва да е покрит(обоснован). Comprende??? Ако искаш... И още нещо към теб Хуба. Не мисли българина за прост. Може да е малко тъповатичък но не и глупав. Българинът все повече започва да цени както парите, така и времето си и затова все повече се увеличава % на българите използвали услугите на АНИ. А относно алчните, некадърни и нагли колеги ще кажа, че всяко стадо си има мършата, но тя ще бъде отсята от пазара.

Сега ще се помъча да задоволя интереса и на Pacholv
Ако ти е ясен механизмът на продажбата продавач-агенция-купувач, мисля, че сам би си отговорил. Ако ли не питай Хуба буба или Николас те знаят всичко. winking smiley
А сега по същество:
1. В повечето случаи продавачите си определят цената, която биха искали за имота си
2. Агенцията би следвало да има договор за продажба (с или без изкл.права), но в повечето случай поради недоверието на българина да си слага подписа дори и в паспорта си, продавачите не желаят да подписват договор с мотива, че ако не е тази то ще е другата агенция. Не можеш да ги упрекнеш. Но основният извод до сега е, че агенцията за да е способна да продаде имота на конкретния продавач, не може да надуе цената, колко и да и се иска по логиката на пазарния принцип.
3. И тогава ти идваш да купиш конкретния имот, който агенцията е рекламирала n-броя месеца в n-броя медии и е похарчила n-стотин или хиляди лева за рекламата, разследване, и др.разходи по въпросния имот без да има гаранция за възвращаемостта им. И когато ти си го видял в някоя от медиите, в които тече реклама на имота и искаш да го купиш, а цената посочена там е на продавача, ти ми кажи кой ще плати комисионната от 3% на агенцията? Естествено купувача, нали? Нека Хуба буба пак да ме пита...ама защо?... и ще му стисна ръката. :]
Re: Брокерите да отговорят моля
25-09-2008 - 01:37:20
didodido Написал:
> ... 2. Агенцията би следвало да има договор за
> продажба (с или без изкл.права), но в повечето
> случай поради недоверието на българина да си слага
> подписа дори и в паспорта си, продавачите не
> желаят да подписват договор ...
> ... И когато ти си го видял в
> някоя от медиите, в които тече реклама на имота и
> искаш да го купиш, а цената посочена там е на
> продавача, ти ми кажи кой ще плати комисионната от
> 3% на агенцията? Естествено купувача, нали? Нека
> Хуба буба пак да ме пита...ама защо?... и ще му
> стисна ръката.

Благодаря за търпеливия подробен отговор. Но толкова невероятно ми се струва че си позволявам да запитам (може би не съм разбрал добре):

Продавачите отказват да имат договор с АНИ. АНИ на свой риск рекламира и представя имота. При сключване на сделка АНИ взема комисионна САМО от Купувача !?!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.