Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
15-09-2008 - 20:52:06
Логото ми е"Моля без посредници".Мой близък продава апартамент-днес се започна с нахални обаждания.Когато той нарочно им заявяваше че си предлага имота без посредник буквално се насираха.....Имаше и много нагли коментари,че така няма да успеел-идвали хора от чужбина и отивали право в агенцията..и т.н...и

ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ МОЛЯ
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 13:07:22
До Николас-Защо апелираш за сделки без посредници,та ти докато си жив няма ,нито да купуваш ,нито да наемаш...Невменяемите не могат да взимат решение без попечител!Просто вместо да пишеш по форумите и да "целиш прасето с мистрия"си взимай хапчетата на време.Така и лекарите и твоите близки ще бъдат спокойни.. eye popping smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 13:43:26
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Логото ми е"Моля без посредници".Мой близък
> продава апартамент-днес се започна с нахални
> обаждания.Когато той нарочно им заявяваше че си
> предлага имота без посредник буквално се
> насираха.....Имаше и много нагли коментари,че
> така няма да успеел-идвали хора от чужбина и
> отивали право в агенцията..и т.н...и
>
> ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ МОЛЯ


Това, че хората от чужбина ходят в агенции и не тръгват да си търсят сами имоти е вярно, колкото и да ти е мъчно smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 14:44:22
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > камелия Написал:
> > М, да..........какво да коментират? Че ако
> нямат
> > посредник да ги уравновесява, ще си избодат
> очите
> > и до никъде няма да я докарат?
> >
> > брейййй абе аз се чудя що касиерките в
> > супермаркета са все слепи?
> > Абе как живеем ние така без да си имаме
> брокер
> > посредник, който да ни пазари хляба в
> бакалията?
> > Големи абдали сме ша знаиш!
> >
> > Ама ками моля ти се утре те искам в супера
> като
> > пазарувам да ми посредничиш. Веднага ти давам
> 3%
> > от касовата бележка.
> >
> >
>
> Ама наякои наистина ли не можете да направите
> разлика между стока и услуга или само се правите
> на леко замаяни?


А вие защо продавате имот и услуга заедно?
Без възможност за избор и без упоменаване в офертите ви?
Аз разлика правя, но се опитвам да обясня елементарно като за елементарни хора за да ме разберат. Но май тези хора НЕ ЖЕЛАЯТ да ме разберат защото не им отърва и са си препикали територията.
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:00:10
ХУБА или туба -??Собственикът продава ,а ани предлагат услуга...!Комисион 3%Кое не е обявено.. confused smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:04:58
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> ХУБА или туба -??Собственикът продава ,а ани
> предлагат услуга...!Комисион 3%Кое не е обявено..


[www.imoti.net]

тук някъде пише ли това което казваш. Аз лично виждам следното:

Начало » продажба » Двустаен апартамент София: Дружба 2
Цена:46 146

Цена/кв.м.: 887 EUR
Квадратура: 52 кв.м. Етаж: 4 от 8
Строителство: Тухла
Пусков срок: 06.2010 г.
Телефон ТЕЦ
Необзаведен Ново строителство
Актуалност: 10-09-2008
Номер в imoti.net: 1149235
Сградата ще бъде въведена в експлоатация лятото на 2010г.

Застроената жилищна площ на апартамента е 43,90 м2.

Изложение: югоизтоик.

Някъде да виждаш обявена услуга или цената и?
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:19:31
До Хуба туба..Обаждаш се на обявените телефони и питаш.Ако не ти отговорят е НЕКОРЕКТНО,ако ти отговорят ще знаеш...Цената на услугата се обявява устно или писмено.Освен това може да се договаря /примерно/Цената на имота е визирана..
Кое е неясно.. moody smiley: moody smiley: moody smiley: eye popping smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:22:01
За сделки без жалки посредници.Жалкото е вече ,че и сделките ще са по-малко.Такава е конюктурата на пазара.Да плаща клиент комисионни на посредници,които нямат елементарна култура,обноски,грамотност-голям кретен ще трябва да е.
ЛОГОТО МИ Е:МОЛЯ БЕЗ ПОСРЕДНИК..И ДВЕТЕ СТРАНИ-КУПУВАЧ И ПРОДАВАЧ СА ПОТЪРПЕВШИ.ДАВАТ ЖИВИ ПАРИ ЗА ИЛЮЗИИ.
БАЙ-БАЙ-ЧАК-ЧАК
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:37:05
Николас без теб не може ..Никак не завиждам на лекуващият ти лекар..НА БЛИЗКИТЕ ТИ им е трудно също..Що така с тая дрога бе човек как стана....виж докъде я докара.. eye popping smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
16-09-2008 - 15:37:24
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Хуба туба..Обаждаш се на обявените телефони и
> питаш.Ако не ти отговорят е НЕКОРЕКТНО,ако ти
> отговорят ще знаеш...Цената на услугата се обявява
> устно или писмено.Освен това може да се договаря
> /примерно/Цената на имота е визирана..
> Кое е неясно..


Ако се обяждам ще питам за имота а не за комисионото им. Ако видя табела на улицата - Агенция за НИ, влезна вътре и питам за услугите е друго. Но в случая питам за конкретния имот.

8. "Продажна цена" е крайната цена за бройка или за определено количество стока или за услуга, включваща данък върху добавената стойност и всички допълнителни данъци и такси.


29. (нова - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) "Покана за покупка" е търговско съобщение, което посочва по подходящ начин, в зависимост от използваното средство за осъществяване на търговско съобщение, характеристиките на стоката или услугата и тяхната цена и което дава възможност на потребителя да направи покупка.

Раздел IV.

Нелоялни търговски практики (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.)
Чл. 68в. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Забраняват се нелоялните търговски практики.
Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:


5. покана за покупка на стоки или услуги на определена цена, като не се посочват разумни основания, поради които търговецът няма да може да достави или да осигури доставянето от друг търговец на стоките или услугите или на равностойни стоки или услуги на обявената цена за определен период от време и в разумно количество съобразно стоката или услугата, обема на направената реклама за стоката или услугата и предложената цена;

6. покана за покупка на стоки или услуги на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга търговецът:
а) откаже да предостави на потребителя стоката или услугата, която е била обект на рекламата;

Надявам се, че тези пасажи са достатъчни за да разбереш колко е сбъркана тезата ти!

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.