Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!

Публикувано от darkside 
Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 12:19:12
И колкото повече се бави една продажба, толкова по-голяма ще е загубата. Защото цените на имотите оттук нататък ще падат с години, обявите ще висят с години..........защото последното нещо от което се интересува масовия зрител е покупка на апартамент.
Защото тва мое да стане главно с кредит. Защото хората, поне по-умните не биха взели кредит в такава несигурност на трудовия пазар и доходите. Защото масовия купувач няма спестени пари да купи кеш, или поне няма тия космически пари, които се искат за масовия тип апартаменти "кимизарник".
Но най-важната причина би трябвало да бъде тва, че нещо което си е струвало 15 000 ЛЕВА или 10 000 долара преди години, пак ша си струва толкова.....ако и лева/еврото оцелее, де! И ако кризата свърши бързо, което аз лично не го вярвам.
Щото ако не овладеят кризата най-масовата цена на апартамент панел/тухла старо/ново строителство ще е лесна за запомняне - нула лева/долара/рупии/йоана/ драхми .............(еврото мое да е избегало, щот Гърция ша даде фира, тва е ясно)

И да ви кажа, върти ми се една абсурдна засега мисъл, че втората държава напуснала Еврозоната веднага след Гърция мое да е Германия......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-24 12:31 от darkside.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 16:07:50
Дарки, приятелю,

Да се продаде на 149 все още не е продажба на загуба, а продажба с малка печалба, ако се вземат предвид бъдещите ценови нива.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 17:34:18
Quote
149лв.\м2
Дарки, приятелю,

Да се продаде на 149 все още не е продажба на загуба, а продажба с малка печалба, ако се вземат предвид бъдещите ценови нива.

Нещо си замаян. Тези дни правих малък ремонт на 2кв.м баня и ми стъпи 1000лв. Пак казвам малък ремонт.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 17:58:27
avatar
Quote
Lubimec13
Quote
149лв.\м2
Дарки, приятелю,

Да се продаде на 149 все още не е продажба на загуба, а продажба с малка печалба, ако се вземат предвид бъдещите ценови нива.

Нещо си замаян. Тези дни правих малък ремонт на 2кв.м баня и ми стъпи 1000лв. Пак казвам малък ремонт.
Той е замаян отдавна. В цяла Нидерландия го търсих ето тук: [translate.google.bg]

Никакъв го няма, може да е от онези скрити луди, дото още не са известни на властите, но ще бъдат уведомени съвсем скоро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-24 18:00 от панелообитателя САХИБ.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 21:00:55
Quote
149лв.\м2
Дарки, приятелю,

Да се продаде на 149 все още не е продажба на загуба, а продажба с малка печалба, ако се вземат предвид бъдещите ценови нива.
Именно. Обаче към днешна дата е трудно за проумяване от средностатистическия продавач, който има развинтено въображение (най-вече за цената на собствените си "придобивки"winking smiley, отдавна не чете книги (ако изобщо е чел) , умее само да се подписва (отвикнал е да пише) и не умее да чете текстове с дребен шрифт (тва последното е мноу фатално за некои).

Любимец, изобщо нема значение колко ще инвестираш в банята си. Цената на твоето "имане" само ще пада, щото мноу такива иманета са заринали пазара! Ако ти е за продаване, секи лев инвестиран в тоа имот е чиста загуба.............

Пък и според оня Рихтер "недвижим" имот било доста относително понятие!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-24 22:07 от darkside.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
24-05-2012 - 22:55:26
Вярвай ми,има значение...новото строителство го получаваш дори без интериорни врати...
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 13:58:48
Quote
salvador
Вярвай ми,има значение...новото строителство го получаваш дори без интериорни врати...
Салвадоре, ще се отучат да го предлагат без врати, брато! Требва им малко време.......нали виждаш колко бавно мислат? Ti-Rex е мислел по-бързо, баси!
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 16:07:31
Панел 65 квадрата на цени над 20000 евро независимо в кой град е граничи с безумие.Апартамент чиято цена надхвърля четиригодишния доход на едно домакинство си е тотална загуба.Жилище което не може да се изплати от наеми за 12 години също е безумие.Фантазиите на продавачи в Интернет нямат никакво значение.Обявил си фантазьора жилището за продаване и никой освен брокери не му звънят.След месеци чакане идва клиент и тоя хубавец като изтръска една цена все едно продава Версай или Бъкингамския дворец.А апартамента му ужас.Входната врата не се отваря щото розовите плочки в коридора са надигнати.Дограмата все едно че я няма.Вътрешните врати от мукава.Баните потрес някакви плочки отпреди 20 години на всичкото отгоре мухлясали.Тръбите почернели батериите наклонени и мизерни.Таваните черни.Стените на стаите напукани и мръсни боядисвани за последно при нансянето преди 20 г.Терасата 1 кв. метър.Паркета освен да го изгориш в барбекюто за друго не става.Кухненските шкафове от Ч.Бряг.Кошовете пълни с боклуци.Вътре мирише на изяден и повърнат киликанзер.В едната от тоалетните дамска превръзка и кръв...Фасадата олющена без топлоизолация покрива за ремонт бетона по външните стълби се рони няма места за паркиране.Съседните блокове на една ръка разстояние гледка няма никаква и нашия убавец гордо казва 130000 евро.Да такава цена ми поискаха................Разбирайте го както искате.Аз все пак си мисля че когато такива хора тръгват да продават не е зле да си вземат документ от Психото че не са на отчет там.Толкова пари няма да им даде дори човек който продава наркотици или е сводник.Алчност и простотия.И докато държавата не се намеси това няма да спре.На всичкото отгоре се опитват и да хитруват не вадят необходимите документи крият си задълженията към НАП Общината и сметките.Селски тарикати простаци решили че ей така от небето падат 130000 евро.Идва един селянин балък и изсипва торбата с парите на масата в хола......А тези 5,8 по Рихтер дали не нанесока скрити повреди по конструкциите?Дано на сградите нищо няма щото не ми се мисли...
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 16:22:43
Quote
aircraftcarrier
И докато държавата не се намеси това няма да спре...

Последният път, когато държавата се беше намесила беше по комунистическо. Евтини бяха апартаментите, ама се чакаше 20 години да се вредиш, с връзки, с лихвоточки, ако въобще дочакаш. Хубаво, ще се намеси държавата, ще натисне тоя хубавец да ти продаде имота си за 20000Е, обаче след това ще дойдат при теб, и ще ти кажат, виж кво тряя си продадеш имота за 20000 Е на еди кой си , щото той има по голяма жилищна нужда от твоята, а реално е човек на еди кого си.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 16:38:56
Да,тоя филм с намесата на държавата вече сме го играли.Не залагайте на това-накрая всички губят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход