Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 14:51:22
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До СТрома -За примера с къщата в Пернишко съм на
> твоя страна!!Макар и брокер ти казвам този
> пернишки брокер е за УБИВАНЕ..Но той едва ли е
> някакъв пазарен фактор!!!Той прост е тъпанар..Цака
> и собственика и купувача и инай накрая той ще духа
> супата..Даже мисля ,че се сещам за кой става
> въпрос.Проблема е и друг..Защо другата брокерка не
> е подписала договор със собственика..За да си
> защити интереса..и този на продавача .И тя е
> пропуснала нещо..А щях да забравя..дали
> собственика е имал намерение да продава или само е
> пробвал пазара!!
> И пояснявам сделки и предлагане на имоти без
> договори не!!!

Подкрепям те!!! Но 90% от брокерите не работят така - по-лесно им е явно. А и хората на село не искат и да чуят за договор. Затова казвам - трябва да има малко ред този бизнес. Да е ясно - например неможеш да обявяваш имот който не си видял, неможеш да обявяваш имот на който не си видял документите - скица, нотариален акт, строителни книжа....Трябва категорично да се забранят сделки с къщи без строителни книжа (то е така, но май не се спазва навсякъде). Задължително да има снимки на имота и т.н. На теб ти е съвсем ясно. Но огромния процент от колегите ти не работят така. Само си губим времето и ако кажеш, че и те губят своето, не съм съгласен - те може да имат време за губене, аз нямам. Никога не ми е свидела комисионна, ама да ме разкарват по баирите за този дето клати гората, не съм съгласен.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 15:01:11
Ами като удари 5% комисионна на 40-50 000 еура може да се разхожда и 3 месеца по баирите и да си губи времето.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 15:11:39
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> ДА МАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ БРОКЕРИ


ЗА СДЕЛКИ БЕЗ БРОКЕРИ-ПАРАЗИТИ
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 15:15:23
Julius, не гледам в никое канче. Искам като ми предлагат къща в центъра на селото на асфалтова улица, да не се окаже ливада извън селото, до която няма даже черен път, а трябва да цепиш през чуждите ливади. А за балъците и тарикатите си прав, само не ми стана ясно как да си купи къща човек, който не е балък - да ходи сам по селата и да пита старците ли?
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 15:47:42
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Винаги има риск да попаднеш на такъв... но след
> като го разбереш, няма какво повече да се
> занимаваш с него!

Не има риск - задължително ще попаднеш на няколко такива

> Ясно е, че времето (дето най-трудно може да се
> оцени в пари) никой не може да ти го върне... но
> пък и горчивия опит е опит!

Благодаря - не искам да трупам опит, искам къща.
>
> Стига да не го повтаряш!
>
> Човек има странната склонност да НЕ се учи от
> грешките си. Нито от своите, нито от чуждите!
> В противен случай, нито историята щеше да се
> повтаря, нито щеше да няма нищо ново под
> слънцето!

Добре казано, но само на теория - как да се поуча, би ли ми казал - май единствения начин е да не се занимавам с брокери и да тръгна сам по селата. Сигурно ще загубя по-малко време. Неслучайно казах на един брокер във форума - щом услугата им не струва, хората сами ще си намерят начин.
>

> Основния проблем, с който трябва да се борим е
> човешката глупост, необразованост... и най-вече
> НЕжеланието за поумняваме!

Човешката глупост е непреборима - заложена е генетично и е биологично доказан факт - само 10% от хората използват повече от 2-3% от мозъка си, и 1% от тези (по-умните) са така наречените умни или надарени хора. Как да пребориш глупостта - тя винаги ще съществува. Непочтеноста трябва и може да се бори. Лъжците, мошениците и т.н., но у нас няма кой да ги сведе до поносими граници. Те също винаги ще съществуват, но поне да не се "вихрят" така безнаказано като тук.

> Макар, че обикновено съм на мнението, че човек
> трябва да си изстрада поумняването! Иначе не го
> цени... така че понякога съм ЗА това да му бъде
> отнето всичко, което не цени!!! ГЛУПАКА ТРЯБВА ДА
> СТРАДА!!! Заради нежеланието си да поумнее!

Много умен се изкара нещо, но щом ти харесва да се мислиш за голям умник - давай, не ми пречиш. winking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 16:02:18
Julius , говори - всички други да мълчат clap: clap: clap:
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 16:08:17
Не знам дали са им големи или са им малки комисионните на брокерите, но който се е захванал с тази работа в последните няколко години, определено се чувства финансовият му разцвет.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 16:12:43
Е как, ценните съвети и нравоучения за по-простите, не са ли достатъчна премия? Бисери като "информацията е скъп ресурс и такъв трябва да остане" и "глупака трябва да страда" са истински открития за мен. Чакай и аз да сложа една цигара да не остана по-назад smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 16:19:06
СТрома-Наистина болен въпрос със процентите е спорен въпроса..При мене важи следното .ПЪРВО ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛИЕНТА СЪС УСЛОВИЯТА НА СДЕЛКАТА./комисионни и прочие /Оглед на имота,заснемане,правен анализ на собствеността,за парцели АКТУАЛНИ СКИЦИ ,УЛИЧНА РЕГУЛАЦИЯ ,ОТРЕЖДАНЕ..ПУП ако всичко е наред и има съгласие ЗАПОЧВАМЕ ако не ..да ходи при конкуренцията..Само искам да поясня,че дневно при мен пристигат заявки от 10-15 имота,който се съгласи с по- горе изброеното ДЕЙСТВАМЕ иначе НЕ.!!!.Резултат по -малко клиенти но мои клиенти..,тоест повече клиенти..
ВРЕМЕТО МИ Е НАЙ- СКЪПАТА СТОКА И НЯМАМ НАВИКА ДА ГО ПИЛЕЯ ,А ОСОБЕННО И ТОВА НА КЛИЕНТИТЕ СИ!!! smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
18-08-2008 - 16:24:21
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Е как, ценните съвети и нравоучения за
> по-простите, не са ли достатъчна премия? Бисери
> като "информацията е скъп ресурс и такъв трябва да
> остане" и "глупака трябва да страда"
са истински
> открития за мен. Чакай и аз да сложа една цигара
> да не остана по-назад
--------
Архитекте,
що отдаваш значение на бисерите Юлиянови,
той НЕ Е прав по отн. на информацията , тя НЕ Е скъп ресурс->ТЯ Е НАЙ-СКЪПИЯТ ресурс
колкото до глупака , че трябвало да страда-той си страда и без прозренията Юлиянови !
и не разбирам що преоткривате топлата вода - я намери ДВЕ ЕДНАКВИ ИКОНОМИЧЕСКИ новини ИЗВЪН Жълтия НЕТ в течение на два дни- сещаш ли се , мътилката е пълна и ще става все по-пълна,докато започне след месец избистрянето , а то ще почне,ВЕРВАЙ МИ и се стЕгай , както ти казах-ще се пазаруват КЪЩИ - не щото са най-хубави а защото само те НЕ СА ПАЗАРУВАНИ и ще падне голямо пазаруване !
тва е пазара - няма формули,изчисления на греди , колони и пр.......

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.