Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
14-08-2008 - 00:22:23
dragula, аз допускам че няма противоречие, с други думи kikito83 не ни лъже, като казва:
"..Работя като юристка в община в голям град" и ",,...разбира се и работя единствено и само за себе си .."

Сега какво правиме smiling smiley smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
14-08-2008 - 00:24:06
Потънал в мисли Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula, аз допускам че няма противоречие, с други
> думи kikito83 не ни лъже, като казва:
> "..Работя като юристка в община в голям град" и
> ",,...разбира се и работя единствено и само за
> себе си .."
>
> Сега какво правиме


Прав си. Малко късно съобразих winking smiley
Такива случаи много, но пък и да си каже.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 00:25 от dragula.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
14-08-2008 - 01:14:44
> kikito83 не ни лъже, като казва:
> "..Работя като юристка в община в голям град"
>


Хубаво нещо си е анонимният форум!
winking smiley

Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
14-08-2008 - 11:07:19
komin4e каза: Хубаво нещо си е анонимният форум!

Прав си smiling smiley Тук всеки може да е велик, поне за 5 минути. Помня, че имаше в Инвестора един, който започваше всеки свой пост с това, че е милионер и има мезонет в Манхатън. Но който за какъвто и да се представя не можеш да отречеш една истина: ХОРАТА МРАЗЯТ БРОКЕРИТЕ! А когато хората мразят представителите на една свободна професия (нормално е да мразят данъчните) те намират рано или късно начин да си го върнат и то тъпкано. Затова вместо да седите и да обяснявате колко сте нужни, вземете и сложете сами ред в кошарката си. Защото ако не го направите сами, накрая ще го направят клиентите ви или държавата. И тогава господ да ви е на помощ!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 11:08 от Чимиджимичамиджоми.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
14-08-2008 - 16:21:40
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Чакай сега това какво общо има нещо май не вникваш
> в материята,адвокат съм разбира се и работя
> единствено и само за себе си и много ценя и
> уважавам клиентите си! За мен те са най-важни.И
> откъде стигна до заключението ,че не ми пукало
> дали има клиенти или не?

Сега вече, наистина, всичко си идва на мястото! :}
Първото, което бих те посъветвала, е да си оправиш правописа. Срамота е адвокат да пише така!
Неприязънта ти към АНИ ми е ясна. Де факто, те ви изместиха от пазара, след като заработиха частните нотариуси. Поне в София, вече почти не сте нужни, защото Нотариусът преглежда документите, пише проекто- нотариалния акт и вади Удостоверението за тежести.
Много ти се иска да взимаш комисион като АНИ, но да не извършваш тяхната работа. Е, няма как да стане.
И, права си, пука ти дали имаш клиенти, затова така нападаш " конкурентите".
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
16-08-2008 - 01:03:17
камелия Написал:
> Сега вече, наистина, всичко си идва на мястото!
> Първото, което бих те посъветвала, е да си оправиш
> правописа. Срамота е адвокат да пише така!
> Неприязънта ти към АНИ ми е ясна. Де факто, те ви
> изместиха от пазара, след като заработиха частните
> нотариуси. Поне в София, вече почти не сте нужни,
> защото Нотариусът преглежда документите, пише
> проекто- нотариалния акт и вади Удостоверението за
> тежести.
> Много ти се иска да взимаш комисион като АНИ, но
> да не извършваш тяхната работа. Е, няма как да
> стане.
> И, права си, пука ти дали имаш клиенти, затова
> така нападаш " конкурентите".

Един ТЪП въпрос:
Защо АНИ си искат комисионната преди документите да стигнат до нотариус?

Още по ТЪП отговор:
Защото са некадърници и не са сигурни че сделката ще мине без проблеми.

Предлагам ви девиз:
Всяка патка БРОКЕР, всяка нива хотел.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
16-08-2008 - 01:44:22
avatar
кога цените на НИ ще спрат да растат?
Когато хората спрат да вярват,че ще продължат да растат.Вече е на лице-сделките много намаляват.несериозно е такъв спад да се обяснява само с отпускарския сезон.

Щом не искат купувачите да купуват на тези цени-следва понижаване-не срив,понижаване до ново равновесно ниво.
прави ли ви впечатление,че излизат вече и повече обяви за ново строителство До ключ, а не по БДС.Т.е. ако не се продаде да се пусне под наем.Пък и си е един вид понижение-само началото.
Ама какво ще стане с вече построените и завършени по БДС-т.е. негодни за пускане под наем?Кой има такива за продан-бивши собственици на парцелите,върху които е строено-те дали имат средства и време да довършват апартаментите?Колко от апртаментите в един блок отиват за собствениците-говореше се за 30,дори 40 %. Ами от тук може да очакваме и някой продавач да е по-сговорчив,тези хора досега не са видели келепир от цялата дандания.
В кой момент ще почне и до какво ниво ще се свалят и цените на новопостроените-живо тото си е да гадаем-който не може да си позволи нов-ще пробва панел.Цената на нов ще стане по конкурентна-от там и нова корекция на панелите и така до някакво равновесно ниво.Мисля,че сегашните цени в бившите окръжни градове(без София,Варна и Бургас) са добър ориентир.Основно е въпрос на нерви,както и на поведението на банките.
Есента и зимата ще са интересни откъм пазара на НИ.Дано само там да си остане интересното в живота на хората.
Само си разсъждавам,то по принцип в Бг цени не падат. winking smiley

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
16-08-2008 - 11:43:58
РС напълно се е побъркало (то какво ли е нормално)- сега пък кирилицата се появи moody smiley:
Но по темата: бях писал ве4е за първите си две посещения на продаващи се апартаменти... сега допълвам с още две.
Апартамент 1999 година, 52 квадрата (реални 47) с голям балкон, изглед към Витоша, предпоследен етаж 5. Отли4но състояние... Обявен 81000 евро...готов за сделка на....72000. Впе4атления от двете брокерки...У4тиви, добре обле4ени, добре гримирани, с хубави при4ески, лак и педикюр...ами то май с това се из4ерпва компетенцията им...Като ме видяха да меря квадратурата (имам електронен метър) изпаднаха в леко безпокойство ...ама нали квадратурата я пишело в нот.акт... то един апатрамент се продавало така както е записано там...и собственика имал ве4е един сериозен кандидат...Тогава за какво е този оглед, питам- ами за всеки слу4ай????????? ами цената тогава защо я свалихте...? кратко колебание...другият кандидат бил предложил 70000 евро????? И ми го казват на МЕН?????? изпаднах в недоумение, примесено със съжаление. Както и да е, поканих ги да пием по едно и си поговорихме. Казаха 4е доста тежко било в момента, (ваканция) имали толкова малко обаждания 4е идвали по 2 на огледите, да не попаднат на някой извратеняк :]

Второто бе продажба извършена от познат (нали трябва да съм от двете страни на барикадата, за макс. обективност) winking smiley Апартамент до Спортната палата, сграда от 80 те години. 4 ет. асансьор 90 кв. (не съм ги мерил) обявен 185000 евро (бях писал друго, в предишен постинг но така ми го бяха описали преди посещението) Напълно обновен ( преди 4 години) и екипиран кухня с електроуреди, баня с хубава вана, буков паркет (лошо изциклен по моя преценка) ПВЦ прозорци има и ТЕЦ. Присъствах на срещата със клиента който е изявил желание за покупка...идваше за 4 път... (апартамента се продава от февруари) след дълги и продължителни пазърлъци се стигна до споразумение на 165000 евро... което си е все пак доста скъпо според мен. Предимството е 4е влизаш и се настаняваш.
Извод... за сега нямам, по4ивката ми е по-важна smiling smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
16-08-2008 - 11:59:02
Нормални ценови нива за тези имоти

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-16 12:00 от dragula.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
16-08-2008 - 12:08:14
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Нормални ценови нива за тези имоти
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> 12:00PM от dragula.

За първият имот, мисля 4е кандидата с 70000 евро, си е само в ме4тите на девойките... winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.