Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 01:24:08
Най-вероятно са рекламодатели в сайта и си ги защитават със зъби и нокти winking smiley Липсата на сделки и ситуацията на пазара напоследък им е поопънала нервичките и са малко неадекватни,но аз мисля,че бързо ще свикнат и скоро всичко ще се нормализира smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 04:14:18
Аз също съм преквалифицирала се брокерка, както с ирония отбелязват някои участници във форума. Преквалифицирах се поради огромното си желание да работя в тази сфера и вътрешното си убеждение, че имам всички данни да бъда професионалистка. Работя в "Адрес", имам бакалавърска степен по икономика и 10-годишен стаж в счетоводна кантора. Владея английски на много добро ниво и руски на разговорно. Както всички брокери на "Адрес", съм преминала професионално обучение в собствената "Адрес"-академия /www.address.bg/ Умея да накарам клиентите да се отпуснат и да говорят за всичко онова, което ги вълнува, включително за страховете си да работят с агенция. Давам безплатни консултации относно ипотечни кредити и рисковете, свързани с тях.
Дотук с добрите думи по мой адрес. Бих искала да кажа на всички онези, които плюят по АНИ, че би трябвало да го правят само по отношение на хилядите навъдили се доморасли агенцийки, в които наистина работят нелоялни конкуренти и непрофесионалисти. В нашата агенция няма разлика във вложения труд относно предлагането на апартамент под наем или за продажба. И в двата случая изискваме документи за собственост на имота и на наемодателя/продавача, проверяваме за наличие на тежести, правим оглед на имота и множество снимки, оформяме и публикуваме офертите по един и същ начин, съставяме по един и същ професионален начин всички договори и съпътстващи документи... Имаме на разположение и оценител, и юрист.
Въпрос на огромен шанс е да се намери клиент за даден имот още в деня на публикуване на обявата, но това по никакъв начин не омаловажава нашия труд. Елате в "Адрес" и се убедете сами доколко агенцията предоставя качествени услуги, за които си струва да платиш.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 06:45:57
Добре да платиш на "Адрес" но колко?Нима трябва да платя между 5 и 6 % затова,че адрес е снимала нечии жилище?И че разполага с юрист?Ами на апартамент от 100 000 еро комисиона е 5-6000 евро.Огромна сума,да не говорим,че ако си направя консултация с адвокат мога да мина и с 50 лв.И човекът ще си свърши работата.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 12:33:08
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре да платиш на "Адрес" но колко?Нима трябва
> да платя между 5 и 6 % затова,че адрес е
> снимала нечии жилище?И че разполага с юрист?Ами
> на апартамент от 100 000 еро комисиона е 5-6000
> евро.Огромна сума,да не говорим,че ако си
> направя консултация с адвокат мога да мина и с
> 50 лв.И човекът ще си свърши работата

Това е цената на предлаганата услуга

smiling smiley , естествено не си длъжен да я плащаш и от тук логичния въпрос какъв ти е проблема? Смяташ цената за висока Ок, намерил си начин да действаш - похвално и какво следва от тук ...........................
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 16:19:17
avatar
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре да платиш на "Адрес" но колко?Нима трябва
> да платя между 5 и 6 % затова,че адрес е
> снимала нечии жилище?И че разполага с юрист?Ами
> на апартамент от 100 000 еро комисиона е 5-6000
> евро.Огромна сума,да не говорим,че ако си
> направя консултация с адвокат мога да мина и с
> 50 лв.И човекът ще си свърши работата.

Комисионната се движи между 2.5 и 3%. В някои случаи процентът е по- малък. Мислиш ли, че като нопишеш сто пъти една лъжа, ще я превърнеш в истина?
А консултация за 50лв. от читав адвокат няма да получиш.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 17:27:20
и фирма адрес не са коректни продават имот в рударци насипно за нормално вьзмотена сам един брокер ми мякаше през цялото време и на края само дето не се сби с мен за това 4е разбрах от съсед 4е местото е насипно и под насипа е било буклу4арника на квартала така 4е не им вярваите 4е са свесни :!:
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 18:46:14
РЕМАКС взимат 10 % за ваканционни имоти.

Бях написала един много хубав и лично-изстрадан пример за брокери-измамници, но постът ми е изтрит.

ще го пиша пак като тема отделно като остане време и тогава ако пак го изтрият, ще взема да си направя сайт-трибуна на свободното слово, където всички маскари ще ги надипля. Разбира се само проверени неща, защото иначе свободата се превръща в свободия.

И тъй като се занимавам с оптимизация за Гуъл, вярвам, че бързо сайтчето ще дръпне нагоре при търсене за "имоти" или "агенции за недвижими имоти".

Но още не се чувствам предизвикана де. Може наистина да съм пренебрегнала някоя точка от правилата. ще ги прочета пак.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 19:32:14
май послъгваш ками !
от няколко години комисионна под 3-4 % няма при това се взема и от двете страни или това прави 6-8 % минимум за брокера. Даже и нотариусите / адвокатите и те се придържат към нотар. тарифа / имат горна абсолютнеаграница на таксата . За брокерите обаче горни граници няма . На всичко отгоре и разходени документи не издават -освен ако клиента мнооого настоява това /особено ако е юридическо лице/
Ами то почти 80 % от брокерските доходи са си в зоната на мрака - черната икономика.
И за адвокатите лъжеш - то това ви е навик на всички брокери щото в повечето случаи "не вашите" адвокати ви бъркат сметките. и не ги обичате и най ви е добре самостоятелно да манипулирате клиентите . нагледал съм се и съм се наслушал на "юридически компетентни брокери" , нотариални актове пишат ,"сложни" справки правят ,изобщо "сериозна" работа. Пък тя работата е фасулска - всички регистри за тежести на имота и историята му са публични и справките струват лев-два "на екран". Може и по телефона ако имаш познат а почти всички адвокати имат такива. И не е нужен чак толкова "читав"/ако това значи мноого високо квалифициран / адвокат щото за рутинни сделки с недвижими имоти не е нужна специална квалификация - достатъчни са общите знания поняколко раздела на гражданското право .Тези знания ги има всеки нормално-завършил адвокат и пренебрежимо малко количество брокери.
И затова всеки купувач ,ако иска да няма проблеми , трябва задължително сам да си наема адвокат ,дори и сам да определя нотариуса който да изповяда сделката за да не стане жертва на някаква измама .понякога и не много рядко напоследък ,в името на печалбата всички играят срещу купувача - продавача ,брокера , "фирмения" адвокат че дори и "фирмения " нотариус . cool smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 19:47:21
като гледам как си говорите с лекота за цени от порядъка на 90 000 - 100 000 евро на апартамент, направо се чудя какво му е станало на българина и доколко е слънчасал. че и комисионни от 5-6 000 евро плащат. то затова и толкова лъжат брокерите, как няма да лъжат за тези комисионни.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
11-08-2008 - 19:52:18
Хайде сега "брокерчета" да ми обясните как вашите адвокати защитават едновременно интересите на купувача и на продавача? А може би те не са адвокати, ами са завършили някакъв техникум за юристи или Висшият брокерски институт? Аааа, сетих се! Ми те и купувача и продавача имат един и същ интерес, бе! Да платят комисионната на "брокерчето"!

Чл.43.........................................................................................................................
(3) Адвокатът не може да представлява или защитава едновременно и двете страни по делото, както и да приема едно и също дело от едната и от другата страна последователно, освен когато страните нямат противоречиви интереси и са дали своето съгласие. Той не може да представлява или да защитава една от страните и тогава, когато по същото дело е давал съвети на другата страна.
_______________________________________________________________________
Забрана за представителство и защита на лица с противоречиви интереси (конфликт на интереси)
Чл. 13. (1) Адвокатът не може да съветва, да представлява или да действа от името на две или повече страни по един и същи въпрос, ако му е известно, че съществува противоречие в интересите им.

(2) В случаите, когато съществува риск от възникване на противоречие в интересите, адвокатът е длъжен да уведоми всички заинтересувани страни и да получи съгласието им преди да поеме ангажимент да ги представлява.

(3) При възникване на противоречия в интересите на клиентите, адвокатът е длъжен да се опита да ги помири, а в случай на неуспех да преустанови даването на съвети, оказването на съдействие и осигуряването на защита или процесуално представителство в конкретния случай.

(4) Адвокатът е длъжен да откаже защитата на нов клиент, ако съществува риск за нарушаване на изискванията за поверителност спрямо предишен клиент или ако сведенията, които адвокатът е придобил при или по повод воденето на делата на предишен клиент, биха дали неоправдано предимство. Тази разпоредба се прилага и в случаите, когато информацията е получена от адвоката при упражняване на предходна дейност като държавен служител, съдия, прокурор, следовател, дознател, нотариус или юрисконсулт.

(5) Адвокатът отказва даване на съвети, оказване на съдействие, защита или процесуално представителство на клиент, когато има риск да възникне противоречие с личните интереси на адвоката или с интересите на негови близки, както и в случаите, когато след поемането на възложената работа възникне такова противоречие.

(6) Когато адвокат упражнява професията в сдружение или сътрудничество по Закона за адвокатурата, разпоредбите по чл. 13, ал. 1 - 5 се прилагат по отношение на всички адвокати - съдружници или сътрудници.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-11 19:54 от Чимиджимичамиджоми.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.