Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
09-08-2008 - 06:58:39
Хората не са вече жертвени агнета,защо да заплащат огромни суми за нищо-аз много мислих срещу тези 5-6 процента от цена на имот-в смисъл огромна сума-имаме парцел например,строителство,планове,бригади,дограми,покриви,актове-14,15,16 и всичко останало-къде е отговорноста на една агенция,За мен я няма?Тя просто никъде не фигурира,затова нарекох агенциите за недвижими имоти -агенции за запознаства.Това е основната им роля да запознават.И винаги блъскат да става сделката-в смисъл девиз-сделки до дупка,до последен дъх
Миналата седмица попаднах на брокер,който едни тежести не може да извади
въобще не беше наясно,че трябва да представи всички нотариални актове за искания период и когато му казах,че аз ще си свърша сам въпроса му беше?Ами Вие от къде ги вземате тези нотариални актове.И този човек претендира при сделка за 90 000 евро за комисион от 5 400 евро.Тц Тц Тц...наглост
Много хора теглят заеми и после с години и сума ти лихви ще трябва да изплащат тези "комисиони"
Ами агенциите които си вдигат цените с хиляди евро самоволно.Да не говорим,че когато съм си пуснал частна обява на ден ми се обаждат по 1000 агенции паразити и искат самоволно да си качват цената отгоре.В смисъл купувача изгаря 2 пъти-веднъж от надутата цена за да има нешо и за агенцията от продавача и втори път комисионната от купувача.Колко пъти агенциите пускат подвеждащи или направо заблуждаващи обяви.Гледаш изгодна оферта-звънкаш ама вече я няма....т.е. никога в деиствителност не я е имало но веднъж вече звъннал агенцията те вербува за купувач..вие какво търсите,до каква сума
Нагла работа,държавата трябва веч1е категорично да се намеси и да сложи ясни правила на този пазар... Съвета ми е пускайте си частни обяви и отрежете паразитиращите структури-хилядите евро не растат по дърветата
ДОПЪЛНЕНИЕ:
Познавам няколко агенций в които работят баби на преклонна въздраст-нищо против възрастните хора нямам но тези са направо кукундели-едната е между 80 и 90.Онзи ден ме извика,че имала личен интерес към мой имот,после като се срещнахме каза че го предлагала на клиенти от столицата след това се появи и друга версия.Беше забравила и първоначалната цена и започна да се разправя.След няколко дена в едно кафе случайно се оказах на съседна маса.Бабата вдигаше скандал,че сладоледа бил скъп,направо изкукундясала и за да не съм голословен според правилата на форума ще посоча агенцията ТОНИКО-Пловдив а бабата се казва ТИНКА КАРАТАНЕВА
ЗАТОВА ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПРИЗОВАВАМ УМНИТЕ ХОРА-НЕ БЪДЕТЕ ЖЕРТВЕНИ АГНЕТА В РЪЦЕТЕ НА ПОДЛИ,НАДУТИ И ГЛУПАВИ БРОКЕРИ.ТЕ ОПРЕДЕЛЯТ ЦЕНИТЕ КАКТО ИМ ОТЪРВА-БЕЗ ЯСЕН КРИТЕРИИ И ЯСНИ ПРАВИЛА,АКО МИНЕ НОМЕРА МИНЕ.и ВИЕ ПЛАЩАТЕ КОМИСИОН НА ХОРА,ЗАРАДИ КОИТО СА НАДУЛИ ЦЕНАТА НА ИМОТА-ЗНАЧИ ДВОЙНО СТЕ ПРЕКАРАНИ.
ЗАТОВА-СВЪРЗВАЙТЕ СЕ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА-ТОЙ ЩЕ СЕ ЗАРАДВА.АКО ОТИДЕТ НА ДРУГИЯ ДЕН И СЕ СВЪРЖЕТЕ С СОБСТВЕНИКА ИЛИ РАЗПИТАТЕ СЪСЕДИТЕ,ТАКА ЩЕ ОТКРИЕТЕ СОБСТВЕНИКА.АГЕНЦИЯТА ЕДВА ЛИ ВЪОБЩЕ ЩЕ СЕ СЕТИ ЗА ВАША МИЛОСТ .
ТАКА ВСИЧКИ ЗАЕДНО ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО ЩЕ НАКАРАМЕ АГЕНЦИИТЕ ДА СВАЛЯТ ЦЕНИТЕ НА СКЪПИТЕ СИ УСЛУГИ,КОИТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ НАРИЧАМ АГЕНЦИИ ЗА ЗАПОЗНАСТВА,ЗА КОИТО Е НАЙ ВАЖНО ДА "ГУШНАТ"КОМИСИООНАТА А ВИЕ СИ ЧУКАЙТЕ ГЛАВАТА ПОСЛЕ





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 01:35 от nikolase.
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 07:02:40
ЕДИН ПРИМЕР:Изпратено от: kolonal (IP съхранено)
Дата: August 8, 2008 09:14PM


Не знам дали темата е за тук, ако не модераторът да я премести. От известно време си търся къща в провинцията. Най-накрая си харесах една и утре ще ходя да я гледам. Цена 35000 Е. Реших да се поогледам още малко и......о ужас. В "Мирела" същата къща на цена 40000 Е !!! Хора, 5000 Е са много пари. Освен това и комисионна ще ми искат. Ами, ако първо бях попаднал на "Мирела", а не на другата агенция. Възмутен съм.

П.С. Казвам се Васил Гергов. Писател съм, а не някой служител на друга агенция за недвижими имоти, целящ да оплюе агенция "Мирела".
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 07:33:00
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> ЕДИН ПРИМЕР:Изпратено от: kolonal (IP съхранено)
> Дата: August 8, 2008 09:14PM
>
>
> Не знам дали темата е за тук, ако не модераторът
> да я премести. От известно време си търся къща в
> провинцията. Най-накрая си харесах една и утре ще
> ходя да я гледам. Цена 35000 Е. Реших да се
> поогледам още малко и......о ужас. В "Мирела"
> същата къща на цена 40000 Е !!! Хора, 5000 Е са
> много пари. Освен това и комисионна ще ми искат.
> Ами, ако първо бях попаднал на "Мирела", а не на
> другата агенция. Възмутен съм.

>
> П.С. Казвам се Васил Гергов. Писател съм, а не
> някой служител на друга агенция за недвижими
> имоти, целящ да оплюе агенция "Мирела".
-------------------------------------------------------------------------
RE : Васил Гергов-писателя , nikolase-мечтателя !
----------
всички пазари се движат от заспали писатели и мечтатели
колкото повече спят и мечтаят за "нЕкоя далаверка" - толкова по-скъпо купуват!
Уважаеми писателю Гергов,
ако си бяхте купили къща преди 3 год,когато НИКОЙ не пишеше в пресата за къщи-щяхте да я купите за 10000 евро!Когато "изчаквате да не се набутате"-дочаквате единствено високите цени !!!
Уважаеми мечтателю nikolase,
виждам ,че стигаш единствено до следствието ->причините остават тайна за такива като теб , и ти си от "движещите сили" на пазара !
----------------
няма брокерски балон -> има оптимисти/мечтатели ,заредени със свръх очаквания , има "обикновени"хора,които искат да са разумни , ама ако може без пари да поумнеят,да поспечелят безплатно а то няма такъв филм,последния епизод свърши на 10.11.1989 год.
пиша ти ИСТИНАТА , дано поумнееш и да разбереш,че пазар не се управлява от продавачи и купувачи,че , както пише един от форумаджийте-""докато има оФце , ще има и вълци"
-------
и накрая,за да не се чудиш-нямам нищо общо с брокерската професия на имоти , просто ти помагам да позатоплиш реотана , щото такива като теб ми определят бъдещето , имайки незаслуженото право да гласуват на избори , много сте,силни сте
----------поумнявай,нЕмаш време

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-09 07:46 от келепирски.
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 08:14:25
Много си краен Келепирски без да осмислиш нещата-дали съм мечтател или ....това сие моя работа,просто искам малко този офчи народ да поумнее а не тъпи и нагли брокери да го прекарват през "стъргата"
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 08:17:09
До Келепирски:

Явно не си ме разбрал, че обявата в "Мирела" не е пусната три години след тази на другата агенция, а текат едновременно сега, в този момент. И не виждам смисъл от ироничния ти тон.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-09 12:16 от kolonal.
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 08:56:57
kolonal Написал:
-------------------------------------------------------
> До Келепирски:
>
> Чвно не си ме разбрал, че обявата в "Мирела" не е
> пусната три години след тази на другата агенция, а
> текат едновременно сега, в този момент. И не
> виждам смисъл от ироничния ти тон.


---------------
няма място за ирония , това е ПАЗАР който върви по правила !!!
Преди да пишеш-трябваше да прочетеш написаното , ако не си успял-обяснявам !!!
когато нещо се напише в пресата-оФцете четат и действат !!!
РАЗУМНИЯТ ЧОВЕК ДЕЙСТВА ПРЕДИ ВЕСТНИЦИТЕ ДА РЕАГИРАТ , ОБЯВЯВАЙКИ ПОРЕДНОТО МЯСТО ЗА "ПЕЧАЛБА"
Вече се пише,че Къщите около София поскъпват - за това НЯМА да купиш къща , защото си ЗАКЪСНЯЛ , трябваше да се сетиш да купуваш ПРЕДИ вестиците , след месец офертата на "МИРЕЛА" ще ти се струва прекалено изгодна !!!
Пазарът няма нищо общо с писателството (моето уважение към белетриста) , но на пазар
се правят пари , не съчинения
за това писателите се възмущават а другите печелят


---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: ЩЕ СЕ "ПУКНЕ" ЛИ ВЕЧЕ БРОКЕРСКИЯ БАЛОН
09-08-2008 - 09:06:38
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Много си краен Келепирски без да осмислиш
> нещата-дали съм мечтател или ....това сие моя
> работа,просто искам малко този офчи народ да
> поумнее а
не тъпи и нагли брокери да го
> прекарват през "стъргата"
-------------
малко си чел-за това си мечтател
Ботев,Левски и пр......... ПАТРИОТИ са се превърнали в наивници , вярвайки че нещо може да се промени - ПРЕДАТЕЛИТЕ могат само да предават-те НЕ поумняват !
ако не съм прав-защо се стигна до цени от 2500 евро/кв за апартамент ???
защото ще поумняваме ???
наивник си- nikolase , аз също съм платил желанието си да живея сред нормални хора,скъпо съм го платил и вече предпочитам вълците пред офцете




---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
09-08-2008 - 10:14:54
Изместваш темата келепирски-въпроса е дали хората ще се усетят и няма да плащат на нагли брокери това,което не им се следва.А ти,че си се усетил си е твои личен въпрос,задачата е тук много хора да прогледнат
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
09-08-2008 - 12:15:09
Може ли някой да ми обясни, защо при даване под наем АНИ ми взе 300 лева(половин наем) и още 300 от наемодателя???Тази брокерка и АНИ изкараха 600 лева за няма и 2 часа работа?Обявата беше пусната в 8 сутринта...аз след денонощно стоене пред компа и даване постоянно рефреш я хванах на време...веднага беше огледа...бяхме първи...обявата не беше пускана до сега...и веднага го взехме.И 600 лева комисионна?!?!?При положение, че нищо не са свършили?!Ама те наистина са агенции за запозназства!!!!!!!Специално за наемите говоря!
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
09-08-2008 - 12:38:25
За всичко е така.Мой познат пострада миналата седмица.За сделка от 90 000 евро прибраха 5 700 евро комисион.Без бележки,фактури,да не говорим че това е огромен процент от цената на жилището.Ноп самите ние сме си виновни.Когато им казахме че нямат договор с нас изораха земята.Аргументите им бяха вие знаете ли как работят АНИ?Попитах ги-а длъжни ли сме да знаем? Просто запознават продавач и купувач и хоп-дай 6 %.Ама извинявайте или както се пее....Боят настана..тупкат сърца ни...ето ги близо наште душмани....АНИ-татат
Само най-голямиоте простаци вече се занимават с АНИ.
На вълка му е дебел врата защото сам си върши работата
Наздраве,отворих една биричка с спестените от АНИ пари clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: eye popping smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.