Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цената на комисионната.... "сделки" без брокери

Публикувано от AlximikA 
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 16:35:43
avatar
Има и такива, но давайте имена де...[forum.imoti.net] иначе как помагаме на хората, които четат форума? И аз искам сам да си оправя кариеса на зъба и на теория знам това онова и машинка мога да си купя, че материали за пломба, но като незнам машинката с коя ръка се държи?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 16:57:16
Моля колегите да разкажат опита си с подобни клиенти!
Които иска да си плюе по агенцийте нека си отвори тема! Които се има за компетентен да не звънка на агенция , а като му звъннат от агенция да казва че НЕ РАБОТИ С АГЕНЦИИ И ТОЧКА

Много сте ми интересни... значи агенцията може да ви надуе цената и да ви намери купувач а вие на по ниската цена явно не можете и затова се навивате да продадете с агенция....... после ревете че ви вдигнали цената confused smiley
Бил се преебал купувача... ми ако не иска да си плати да си търси ваща обява че продавате без агенция....... ааааааа ама вие вече решихте да ви надуят цената и да продадете без да се рекламирате повече :!:



Никои не ви е спрял да ни напсувате.... защо обаче ни псувате след като ви свършим работата ? Мъка ви е че изкарваме пари нали ??? А знаете ли че не е луд тоя дето яде баницата... луд е тоя дето му я дава! А ако не искате да ви ядем от баницата що ни я слагате на масата ??????????

Ето ви саит за продажби и покупки без агенции [www.bezposrednik.bg] и ви стискам палци да не ви се случи нещо от нещата напиани на първата страница в тази тема smiling smiley До тогава не искам да ми пишете глупости в темата!!!!!!!

АРЕ КЕРЕ МАНЕВРА :} :} :} :} :}
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 17:05:32
Хора на вълка му е дебел врата защото сам си върши работата.Аман от некомпетентни и нахални посредници,които искат да си "качат"комисионната отгоре
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 23:44:58
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Много брокерчета ще рипнат като ощипани госпожици
> , но аз от личен опит бих казал ,че просто
> услугите които предлагат освен ,че не са особено
> компетентни са и много скъпи . Въобще не разбирам
> кво всъщност ми предлагат за тези кинти ?!
> ха,ха,ха
>
>
> В последните 7 години пряко съм участвал в
> покупката и продажбата на 4 апартамента . Никъде
> не съм изпозлвал брокери и ако за в бъдеще реша
> ,че има смисъл от инвестиране на кинти пак няма да
> ползвам техните "скъпо платени и в 90 %
> некомпетентни услуги".
>
> В 2 от случайте искаха да ми продадат ново стр-во
> , като ми обявиха 4 % комисионна ?? За кво да им я
> плащам така и не разбрах ?! Комисионната беше
> средно около 3000 ЕUR ~ 6000 лв. И в 2-та случая
> постъпих еднакво - директна връзка със строителя
> , оказа се , че цената е с 5 % под търсената от
> агенциите , 1000 лв. на адвокат занимаващ се с
> имоти и ПЕРСОНАЛНО ангажиран с моя проблем ,не
> некакъв нает от агенция . И всичко ми е ОК.
>
> За другите 2 случая ползвах агенция ,но им
> приспаднах комисиона на моя адвокот , просто
> защото тяхната правна помощ не ми е необходима, а
> и не съм спокоен с нея !!! Естествено, че платих
> комисионната при финала на сделката въпреки
> протестите , всичко друго е наглост !!! аз не съм
> си взел на 100 % кинтите, ще плащам 100 % на
> брокер (преквалифицирал се в такъв от продавач на
> банички , без ценз, айде бе - ха,ха,ха) при
> предварителен договор , аре бегай обратно на село
> ха,ха,ха
>
> Некви коментари ??
>
>
>


clap: clap: clap: Великан си явно в областта :} :} :}
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 23:57:12
Продавач , ако беше едно време за пломбите щях да ти кажа - нема нужда аз като здъвчем олово :} ама сега нали са модерни и са фотополимер---аиде---- :}
парцел-геодезист
всичко върху парцела-архитект
юридически въпроси -юрист
агенция да- но нека да работи с такива хора
колкото до комисиона аз съм с две ръце за -особенно когато продавам-само за да ми намери клиент - това вече е достатъчно основание за комисион ......ама да не ви разправям как последните дни ставам свидетел на сделки за крупни суми и как се циганеят.......наи ми хареса когато едната оферта в понеделник беше 20 евро кв.м в сряда 30 и след като купувача категорично отказа -стана 18....но ....отказа си е отказ ......

пс. Малкото пари получени на време - са много пари smiling smiley
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
10-08-2008 - 17:39:24
като става въпрос за агенции и брокери, хаиде някой да ми помогне да продам апартамента в центъра. От 2 месеца е на пазара, работя с агенции и.... НИЩО. До НДК е, на ул Удово, нова сграда от 2005 год, 183 кв.м засроена площ, вси4ки екстри , надземен гараж 20 кв.м, може и без него.Някаква идея за реална цена,спешно ни е!!!Помагайте познавачи!!!!!!!!!
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
10-08-2008 - 21:11:18
avatar
И така,може ли някоЙ да обясни защо комисионната е различна за различните сделки-има ли големи разлики в разходите на АНИ по сключване на сделки за различни цени,та от там и комисионната да зависи от размера на сделката и да е процент от нея,а да не е една постоянна такса за всички сделки,минали през АНИ?
Може би защото така е прието,всички така правят,никой не се е сетил,че може и да е различно?
Глада е добър съветник! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
10-08-2008 - 22:58:54
Много скоро хората ще поумнеят и няма да се занимават с АНИ,а ще осъществяват сделките сами,виждам,че в този форум доста от хората са осъзнали ,че няма нужда от посредници,освен това не виждам защо модератора на сайта се засяга,тъй като това е сайт за предлагане на недвижими имоти ,а не сайт за брокери и даже ако брокерите ги няма сайта ще се развива много по-динамично и няма една и съща оферта да се повтаря по 100 пъти на различни цени.Обявите ще са акуратни и актуални,така че ще помоля гражданското общество да се събуди и то в такава насока ,че да елиминира негативното влияние на паразитните агенции.
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
10-08-2008 - 23:15:47
AlximikA Написал:
-------------------------------------------------------
> Аиде колеги сигурен съм че всеки има подобни
> клиенти и случки!
>
> > Имах едни клиенти на които много им се
> стискаше
> > комисионната.... накрая се оказа че си
> купили
> > гредоред за масивна тухла А сега искаха
> да им
> > го продам
> >
> > Други едни си купиха много изгодно панел с
> 15000
> > лв сметки за парно
> >
> > Трети пък продадоха с кредит но без да имат
> > предварителен договор и така и не си взеха
> парите
> > над данъчната оценка
> >
> > Четвърти си купиха апартамента в дгугия вход
> на
> > цената на перфектно ремонтирания които бяха
> > гледали
> >
> > Една бабичка която живее над офиса ми си
> продаде
> > апартамента за 45000 ЛВ а не Евро!
> >
> > Еи такива ми ти работи
> > Бурни аплодисменти за печелившите
>
>
> Сетих се още една случка:
> Какво ще кажете да си купите етаж от къща строена
> преди 10г. и да няма партида за ток а ток да
> има..... че даже и електромер ????? инкасатора и
> собственика я продали защото никои не живее на
> етажа.... още преди 5 г.

> Имах едни клиенти на които много им се
> стискаше
> > комисионната.... накрая се оказа че си
> купили
> > гредоред за масивна тухла А сега искаха
> да им
> > го продам

Искам да подчертая ,че ПловдивскА БРОКЕРКА ми предлагаше панел за монолит,обаче накрая я убедих ,че е панел и тя възкликна вярно ,че май е така
колкото до панела с 15000 лева сметки,трябва да подчертая ,че сметките се водят по партидата на предишния собственик и не засягат новия собственик,дори и да се образува изпълнително дело ,то си виси на предишния собственик,а ако е имало запори,това е щяло да бъде проверено при изповядване на сделката така,че моля не плашете излишно гражданите,да не говорим,че брокерите са боси откъм юридическия аспект.
трети пък продали с кредит и нямали предваритвелен договор и така и не си взели парите
това пък ми звучи супер измислено от хиляда и една нощ,банката винаги следи за всичко и когато отпуска кредит винаги ама абсолютно винаги иска предварителен договор.Банкитре си изпипват всичко на 100 процента работят винаги с юристи,за разлика от агенциите.
Четвърти си купиха апартамента в дгугия вход
> на
> > цената на перфектно ремонтирания които бяха
> > гледали
Е това пък вече е връх на измислицата в тази схема може да ви вкара само брокер,всеки уважаващ себе си гражданин би се запознал с номерацията на входа и т.н.и това вече си е жива измама по наказателния кодекс да не влизам в подробности какво ги чака тези които са заформили измаматаsmiling smiley

> Една бабичка която живее над офиса ми си
> продаде
> > апартамента за 45000 ЛВ а не Евро!
Така е решила жената продала го е какво лошо има щомя устройва какъв е проблема,че не са се намесили хиени агенции те да и го вземат з атези пари и да го препродадат там май е проблема.Ако го е купило някое младо семейство ,ще я благославят докъто са живи,дано повече такива продавачи да има,пазара щее по реален иначе цените са надуват благодарение на алчните брокери за да взимат по големи комисиони

> Сетих се още една случка:
> Какво ще кажете да си купите етаж от къща строена
> преди 10г. и да няма партида за ток а ток да
> има..... че даже и електромер ????? инкасатора и
> собственика я продали защото никои не живее на
> етажа.... още преди 5 г.

Няма проблеми с новия нотариален акт ви откриват партида за 2 минути,какво по хубаво от това чиста новеничка партида smiling smiley

Анализирайки тези факти стигам до извода ,че в повечето случаи заради юридическата си некомпетентност брокерите си правят сами проблеми защото не вникват надълбоко във фактите с които разполагат.
Анонимен потребител
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
11-08-2008 - 12:55:10
Това всичкото ми звучи малко в стил:

Quote

Джон хвърлил писмото в коша и на другия ден умрял, а Смит го препратил на 10 свои познати и спечелил още същата седмица 1 000 000 от лотарията
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход