Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цената на комисионната.... "сделки" без брокери

Публикувано от AlximikA 
Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 12:18:59
Аиде колеги сигурен съм че всеки има подобни клиенти и случки!

> Имах едни клиенти на които много им се стискаше
> комисионната.... накрая се оказа че си купили
> гредоред за масивна тухла :} А сега искаха да им
> го продам
>
> Други едни си купиха много изгодно панел с 15000
> лв сметки за парно :}
>
> Трети пък продадоха с кредит но без да имат
> предварителен договор и така и не си взеха парите
> над данъчната оценка :}
>
> Четвърти си купиха апартамента в дгугия вход на
> цената на перфектно ремонтирания които бяха
> гледали :}
>
> Една бабичка която живее над офиса ми си продаде
> апартамента за 45000 ЛВ а не Евро! :}
>
> Еи такива ми ти работи :} :} :}
> Бурни аплодисменти за печелившите clap: clap: clap:

Сетих се още една случка:
Какво ще кажете да си купите етаж от къща строена преди 10г. и да няма партида за ток а ток да има..... че даже и електромер ????? инкасатора и собственика я продали защото никои не живее на етажа.... още преди 5 г. :}
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 12:31:36
Всеки труд заслужава да бъде заплатен.

Който не уважава труда на хората рано или късно ще заплати за дяволъка си.
Брокери има по целия цивилизован свят.
Проблема е, че в Блгария брокерите в повечето случай произлизат от същите хора, които не уважават правилото, което написах по-горе.
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 12:46:30
avatar
Една от причините, които често се разискват във форума е защо аджеба брокерите си искали комисионните на предварителен договор, а не примерно 50% на предварителен и 50% при изповядването на сделката пред нотариус... Причината е, че втория вариант е по-логичен, но не и в България където една не малка част от хората ще се направят на разсеяни и няма да платят останалата част след като вече им е свършена най-важната работа и имат предварителен договор. Причини за неплащане винаги могат да се измислят - когато е да се спести сме царе на оправданията, а когато обещаваш преди да ти се намери купувач респективно продавач си един човек, когато се видиш с паричките в джоба си променяш много лесно мнението и вече започва да се търси под вола теле как да не платим... И тъй като старите хора са казали не питай старило, а питай патило - вие питате ние отговаряме защо се иска всичко на предварителен договор.

Да имало било агенции, които после не си довършват работата - който е имал такъв проблем да споменава имената на съгрешилите агенции ето тук: [forum.imoti.net] а не да се говори в множествено число агенцииТЕ...

А както казва колегата - който не иска да работи с агенции да не работи, а не след като му се свърши работата да каже - е да ама то сега не може ли малко по-така понеже ме сърби лявото ухо winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 13:44:06
пРОДАВАЧ ТИ СЕ ПРАВИШ ЧЕ НЕ РАЗБИРАШ НО АЗ ПАК ТИ КАЗВАМ ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ Е ЧЕ АГЕНЦИИТЕ ИДВАТ И СЕ НАТРАПВАТ НА ХОРА КОИТО ПЕРФЕКТНО СИ КАРАТ БЕЗ ТЯХ, ВЕДНЪЖ НАТРАПИЛИ СЕ Е МНОГО ТРУДНО ДА БЪДАТ ИЗГОНЕНИ ТЪЙ КАТО ОТ ПОСТОЯННИЯ СИ СБЛЪСЪК С ХОРА КОИТО ГИ ГОНЯТ СА РАЗВИЛИ НЕВЕРОЯТНО ДЕБЕЛОКОЖИЕ И НАГЛОСТ!! сКОРО МНОГО СКОРО ЩЕ ВИДИМ И ПРЕБИТ ОТ БОЙ БРОКЕР - ПРОСТО НА НЯКОЙ НЯМА ДА МУ ИЗДЪРЖАТ НЕРВИТЕ!!! :} :}
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 13:59:06
Хубаво ще е да развиеш и случая когато ти си продаваш чрез обява в интернет и изведнъж ти се изсипват 100 агенции и 95 от тях като разберат че продаваш без агенция ти се натискат да дигнат малко цената и да натресат тяхната комисионна, като продавах миналото лято след 3 убеждение се навих на номера на 1 досадница брокерка - която изтресе горкия купувач с 2750 евро повече - 1000 евро отгоре за мене и 1750 евро комисионна, която тя го излъга че плащам аз като продавач и то така беше но с неговите пари вярно беше много щастлива защото за 1 седмица лапна 3500 евро - 2 сладки комисионни и сега ми праща картички на агенцията си за великден и за нова година с текст ако имам нови сделки да и звънна!!!
:loveu:
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 14:38:17
avatar
Мнения за некоректно постъпили агенции в тази тема: [forum.imoti.net]

Ако знаете за конкретен случай моля описвайте го като споменавате името на агенцията в горепосочената тема. Мнения от типа "агенцииТЕ" правели еди как си не помагат на никого. Емилиано имам молба към теб - пиши ако не е много трудно за теб с малки букви и на кирилица така както пишат всички останали.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 14:41 от Продавач.
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 15:00:15
До Емилиано-Прощавам ти и те разбирам.Ясно е положението при теб.Трудно детство!! smoking smiley
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 15:52:01
Много брокерчета ще рипнат като ощипани госпожици , но аз от личен опит бих казал ,че просто услугите които предлагат освен ,че не са особено компетентни са и много скъпи . Въобще не разбирам кво всъщност ми предлагат за тези кинти ?!
ха,ха,ха


В последните 7 години пряко съм участвал в покупката и продажбата на 4 апартамента . Никъде не съм изпозлвал брокери и ако за в бъдеще реша ,че има смисъл от инвестиране на кинти пак няма да ползвам техните "скъпо платени и в 90 % некомпетентни услуги".

В 2 от случайте искаха да ми продадат ново стр-во , като ми обявиха 4 % комисионна ?? За кво да им я плащам така и не разбрах ?! Комисионната беше средно около 3000 ЕUR ~ 6000 лв. И в 2-та случая постъпих еднакво - директна връзка със строителя , оказа се , че цената е с 5 % под търсената от агенциите , 1000 лв. на адвокат занимаващ се с имоти и ПЕРСОНАЛНО ангажиран с моя проблем ,не некакъв нает от агенция . И всичко ми е ОК.

За другите 2 случая ползвах агенция ,но им приспаднах комисиона на моя адвокот , просто защото тяхната правна помощ не ми е необходима, а и не съм спокоен с нея !!! Естествено, че платих комисионната при финала на сделката въпреки протестите , всичко друго е наглост !!! аз не съм си взел на 100 % кинтите, ще плащам 100 % на брокер (преквалифицирал се в такъв от продавач на банички , без ценз, айде бе - ха,ха,ха) при предварителен договор , аре бегай обратно на село
ха,ха,ха

Некви коментари ??


smoking smiley
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 15:57:11
аз пък скоро ще набия някой клиент защото се правят на големи разбирачи най добре всеки да се занимава с това за което е учил или с което има най много практика и да не дава акъл на другия как да си върши работата защото всеки разбира от работата на другия а собствената си не гледа
Re: Цената на комисионната.... "сделки" без брокери
08-08-2008 - 16:00:19
turbozol, не бързай да обвиняваш клиентите за всичко. Като човек който ползва ( и си плаща) за услугата на брокер, мога да ти кажа, че 80% от колегите ти не заслужават друго, а един зад врата - лъжат, мамят, изнудват и т.н. Как да не се дразнят клиентите. Какво съм виновен аз, че някой друг не искал да им плати комисионна, че си го изкарват на мен. Аз също работя с клиенти, но не се държа с тях, все едно са престъпници и няма да ми платят хонорара. Много пъти съм работил и без аванс и нито веднъж не са ми откраднали труда. Българина има много лоши страни, но неблагодарноста не е сред тях. Свърши си добре работата и бъди сигурен, че ще си получиш хонорара. Добре е разбира се да се работи с договори, с точни и ясни условия - кой какви задължения има и какво струва това. Често точно твоите колеги ми предлагат да "прескоча" моя брокер и да работя само с тях за да спестя третата комисионна - нахалство на квадрат!!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход