Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 04:05:08
Джилуис, държиш се като ощипана мома. като не ти хареса истината.. упс... подскок...

България не е само територия ами и дух.
прадедите ни са си строели и купували къщи (имало е за всеки) когато са имали пари, не са теглили заеми. в Бг хората трябва да живеят в къщи с по декар двор, зема има за всички, не да си налягат парцалите в скапани коптори за които ще плащат доживот че и децата им след тях.

всеки сам си избира съдбата.

Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 19:08:07
Така,така ,такааааааа

И кво стана сега ,преди малко ми поднесоха интиресна новина ,в голяма БГ банка от днес забраняват всички кредити
Ипотечни,потребителски всичко,що така не си то обеснявам
До вчера нараредба за изпълнение на кредитния плат от утре премии за това кой ще задържи и привлече най-много праи в банката

Наблюдава се вече и изтегляне на капитали от банките майки,също така явно будни хора разтревожени за паричкити си започват да превеждат влоговете си в страни ,които както знаете промениха държавнитите гаранции по влоговете на граждани

Продавача тук ша ма сиктирдоса пак за ПИБ
Ама то тук България всичко с клизма става продавачо,те в момента са просто на командно дишане winking smiley

Не съм икономист но се сещам до кво ще доведе това,тук ще помоля и Куку да коментира

Като се сетя и това ,че най много разрешителни за строеж се раздадоха именно през миналите две години и тепърва те ще излизат на пазара не ми си мисли





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-06 19:11 от igra4.
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 19:10:37
Джулис ти още ли си оптимист за борда,щото аз вече не съм

А кво ще кажеш за двицифрено число по кредитите,и аз не го вярвах

Аз отивам да си купувам боб и картофи smoking smiley
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 19:44:30
Ако ес случи така, че банките решат да не раздават повече кредити, цените на имотите няма да са изобщо интересна тема. При спхтир ане кредитите за населението - ще намалее потреблението, което ще доведе до уволнения, уволненията ще доведат до неплащане на кредитите....
При фирмите - ако нямат достъп до кредити за оборотни средстсва ще трябва да намаляват дейността, което ще направи излишни част от служителите. Уволнение на служители води до неплащане на кредити.
изобщо да не се случва, защото няма да има човек, който да не пострада...
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 20:30:20
4ovek ,

Не трябва да се случва, съгласен съм. При постепенен спад оцеляват най-добрите.
При рязък - почти никой не оцелява. Вземам да ставам почитател на конспирационните теории - който има време, нека да го гледа

[url=

]The Money Masters[/url]

Като си помисли човек, след Иван Шишман сме били къде къде по-зле.

Куку, моите адмирации за това :

>България не е само територия ами и дух.
>прадедите ни са си строели и купували къщи (имало е за всеки) когато са имали пари, >не са теглили заеми. в Бг хората трябва да живеят в къщи с по декар двор, зема има за >всички, не да си налягат парцалите в скапани коптори за които ще плащат доживот че >и децата им след тях.
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 21:15:55
avatar
И това ще мине.Няколко години ще е труден живота на много хора.И какво толкова-и преди сме го минавали това.Много е вероятно който се е опитал да глътне залък,твърде голям за устата му да се задави-няма да е първия или последния,все някък ще го преживее.
Яд ме е ,че от другите вземаме най-лошото.От предния строй много хора се научиха на мързел и неефективна работа.От новите условия-лесни кредити,неосновтелен оптимизъм и последствията от тази грешка.Няма един лев в джоба,но с телефон за 1000 на изплащане и маркови дрешки,кола на лизинг и жилище на ипотека.После що така става,не си давам моето.Ама то не е твое,а на кредиторите ти.
Някои хора,надявам се не много, ще научат какво значи Welcome to serfdome.
Но за мнозинството съм оптимист.Ще се направят изводи,ще си минат и през това чистилище и ще излязат по-силни и по-умни.Което не ме убива,ме прави по силен.
А Българите сме силни.
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 21:52:27
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------

> Наблюдава се вече и изтегляне на капитали от
> банките майки,също така явно будни хора
> разтревожени за паричкити си започват да превеждат
> влоговете си в страни ,които както знаете
> промениха държавнитите гаранции по влоговете на
> граждани
>
> Продавача тук ша ма сиктирдоса пак за ПИБ
> Ама то тук България всичко с клизма става
> продавачо,те в момента са просто на командно
> дишане
>
> Не съм икономист но се сещам до кво ще доведе
> това,тук ще помоля и Куку да коментира
>
> Като се сетя и това ,че най много разрешителни за
> строеж се раздадоха именно през миналите две
> години и тепърва те ще излизат на пазара не ми си
> мисли

Мисля си, ако някой ти плащаше да втълпяваш, че хората почват да теглят парите си от банките, добре. Но не разбираш ли, че да ставаш проводник на нечии интереси ей тъй, в името на спорта, е тъпо. Особено ако имаш някакъв спомен от 1997г.

Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 21:55:01
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> И това ще мине.Няколко години ще е труден живота
> на много хора.И какво толкова-и преди сме го
> минавали това.Много е вероятно който се е опитал
> да глътне залък,твърде голям за устата му да се
> задави-няма да е първия или последния,все някък ще
> го преживее.

хех gamper да си търся ли поста от преди година като казвах че маймунката преди да си пъхне нещо в устата си го пъха отзад за да види дали ще излезе ...
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 22:00:17
avatar
не знам,твоя работа.Има ли значение?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-06 22:03 от gamper.
Re: Преглед на печата
06-10-2008 - 22:13:55
Те сега банките тепърва започват да се борят за депозити.В такава ситуация няма как някой да не изгърми.Просто е неизбежно.Но няма да е фалит,а примерно изкупуване от някой конкурент.Случвало се е,виждали сме го.Проблемът е обаче,че 97-а нашите банки бяха изкупени от чуждите,а сега чуждите нямат свободен ресурс за такива експерименти.Банки са фалирали,фалират и ще фалират в бъдеще,колкото и да не ни харесва.За това е тая тежка държавна система от регулации,гарантиране и т.н.За да може,когато се очертае как някой играч на пазара си отива,да му се извадят читавите органи преди да е изпаднал в агония.Защото после е безполезни останки...
Нищо ненормално не виждам в това.Ама нищо.То е закономерен процес.Фалитите винаги са резултат на лошо управление.И са неизбежни,защото винаги има поне един,който някога някъде е взел грешно решение.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.