Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
25-03-2009 - 19:23:05
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Дали? Не виждам някой по света да е освободил
> работни места за тях.
> Имаш ли представа какъв е % на безработица там,
> където си?


Никой никога не е "освобождавал" и няма да "освобождава" работни места. Те се завоюват и то със зор. Навремето много ме дразнеха новодошли българи, които ме питаха "Абе има ли работа в Отава?". Работа за какво? За кого? Каква? За колко? Вариациите са безбройни. Ако търсиш сериозно, ще намериш, ако не ти стига квалификацията или обучението ще учиш. Ако си упорит и тръпелив ще издаяниш.

За проценти никога не съм се интересувал, просто винаги съм гледал аз имам ли работа. Работил съм и за заплата, която е колкото социалната помощ, за да не "закърнявам".

90% от приятелите ми (от българските) са в Канада, САЩ, Австралия, Южна Африка, Англия, Франция, Германия, Холандия. Поддържаме постоянна връзка, до момента (да чукам на дърво, никой не е застрахован) никой не си е изгубил работата или пък да са му намалели доходите, при условие, че кризата удари в повечето от тези държави доста преди в БГ. Не, че навсякъде е розово, а в БГ лошо, но хората се учат повече на трудолюбие и производителност на работата в по-напредналите страни.

А за 21-24 годишните според мен трябва да им се мисли злото, за да се възпират от това поне да пробват за 4-5 години как е "на запад", в най-лошия случай поне ще имат повече жизнен опит и ще знаят повече за света.
Re: Преглед на печата
25-03-2009 - 19:50:53
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> А за 21-24 годишните според мен трябва да им се
> мисли злото, за да се възпират от това поне да
> пробват за 4-5 години как е "на запад", в
> най-лошия случай поне ще имат повече жизнен опит и
> ще знаят повече за света.


Не става въпрос за възпиране, просто в тази възраст, всеки поема по различни пътища. Ако следват тук, а не могат да си позволят да го направят навън, трябва ли да прекъснат, за да пробват 4-5г. на запад? Предполагам, че и ти- или си завършил тук, или не си продължил образованието си там.
Ако тук имаш работа, която ти харесва и ти осигурява сравнително добра заплата, само по- доброто заплащане, дали е достатъчно, за да заминеш?
Знам, че държавните машини на запад са по- добре смазани- техните "преходи" отдавна са минали. Но, колкото и да ти е чудно, тук има "деца", които искат да рискуват и да избутат прехода. Хора всякакви- ако не бяхме различни, сега щеше да съществува само една държава- тази, която първа е дръпнала първия емигрант.... smiling smiley
Re: Преглед на печата
25-03-2009 - 20:26:43
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Хора
> всякакви- ако не бяхме различни, сега щеше да
> съществува само една държава- тази, която първа е
> дръпнала първия емигрант....

Да бе, така е. Не казвам всички да заминават, всеки си знае за себе си. Просто се замислих, за млад и амбициозен човек, че би било добре. Слава Богу и БГ отдавна не е така изолирана от останалия свят, както преди 20 г. и в днешно време могат младежите съвсем нормално и легално да си кандидатсват и специализират в западни университети. Аз в БГ бях до 3-ти курс студент, после след 2 години прекъсване, ориентация, език, работа, документи - още 5 години следване. Като бях на 19 г. през 1985 бая се чудех дали да не забегна по време на едно турне във Виена, ама още ученик в 12-ти клас реших да изчакам.
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 03:42:59
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 07:53:22
Не е важен процента на безработицата а структурата на заетостта! Когато "заетите" да се издържат от бюджета, или покрай него било държавен или общински са няколко пъти повече от заетите да работят ,тогава е налице българското състояние на икономиката!Затова за една и съща работа тука взимат 10 пъти по-малко ,отколкото на запад и това не е заради производителността на труда!Един ден ,когато населението стане общество и постави държавата на мястото и на слуга на обществото ,хората ще живеят по-добре!
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 09:51:51
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 10:00:29
avatar
Quote

Случаите на неизрядни клиенти с кредити, които банките предават на фирмите за събиране на вземания, са с 40% повече в сравнение с януари и февруари м. г., а при телекомите - с 30%, съобщи още Добрин Миревски от “ЕОС Матрикс“. Компанията работи с 9-те най-големи банки у нас. “Това означава, че в банките има все повече лоши кредити, а средствата на потребителите намаляват“, коментира той.
По-чувствителното увеличение на лошите кредити започна през декември. Тогава само за месец те нараснаха с 9.6%, през януари - с 13.5%, а през февруари - с 23.4%. На годишна база ръстът е с над 100%, сочат данните на БНБ.
Говорете с банкерите, ако сте в просрочие
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 10:35:43
avatar

След половин век в България ще живеят не повече от 6 млн. души



Правете още блокове и нови квартали, след 50 години на всеки българин да се падат по 10 жилища !!!


Оу да забравих да попитам колко от тези 6 милиона ще са българи и колко мангали с 5ти клас и колко турци, които изобщо няма да говорят български ?




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-26 10:40 от gekko.
Re: Преглед на печата
26-03-2009 - 11:58:58
баби,старци,цигани,турци и матрьошки......и някое друго пиянде.....
тва ще е бг етноса в бъдеще.........и до някъде почвам да се съмнявам,че всичко се прави нарочно.......щото имали истински българи,понятия като БСП,синове на членове на полит бюро и т.н.,нямаше да съществуват.
матрьошките,за да имат бъдеще, им трябва силно затъпял електорат(овце).

Re: Преглед на печата
27-03-2009 - 02:26:56
днес има статия в монитор за мангалските квартали в провинцията дето един двустаен хампартамент струвал макс 1200 лева....

[www.monitor.bg]

ей това може да се окаже че са цените на 50 процента от жилищата след 20 години.
поне половината от софийските блокове миришат на урина.

а, да сигурно и в Европата било така, нали?
248 евро засега на квадрат топ локейшън. съвсем скоро ще си коригирам прогнозата надолу...
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.