Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 05:44:51
Хвърлям отстрани поглед на 'дискусията' между господата Тепавичров и ОунерБГ.
Не че се намесвам а ми стана любопитно.
Някой от вас познава ли Италия ? Четох по пресата а и от документални филми за съвременната Италия че мафията и рекетиорството са в пълна сила. Все още се плаща така нареченот 'pizzo' в много градове в Южна Италия. Имам познати а и колеги които са 2 поколение на сицилиански емигранти тука в Канада. На приказка научавам за разказите на родителите им дошли в началото на 60-те тука - толкоз позната картинка от България си мисля - но не им го казвам.
Въобще стана ми любопитно някой ден да видя малко от тази страна но само туристически интерес разбира се!
Може би Северна Италия е много различна от Южната част.
А без законност и ред не може да се говори за държава. Може да има кланова социална структура и това състояние може да продължи с поколения за съжаление. Както бе казано от хан Крум - малко са разярените зайци.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-07 06:05 от annvlad.
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 07:31:45




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-12 04:37 от милко вълков.
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 08:17:34
Циганките са открили най-после контацептивите. Това е добре не смятате ли?

[www.monitor.bg]

_________________
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 08:36:51
avatar
Сутрешно кафе с ...[www.standartnews.com]-
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 08:59:08
avatar
Слепите котета проглеждат за седмица, а Карбовски за година ?!
Да му е честито, ама неговото си е след дъжд - качулка ! :}
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 09:04:12
А истината е, че кризата свива всички джобове. Който не е можел да си купи къща вчера, той няма да може да си купи и днес. Но все пак остава приятното злорадство - "Аз мога да не мога да си купя къща, обаче и ти нищо нема да спечелиш, а така, казах ли ти го!... Добре, че е тая криза, и ние да усетим радост от живота, ей..."
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 09:17:15
82% от домакинствата у нас живеят в лишения


[www.segabg.com]
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 10:50:27
Наистина статията е идно забележително постижение в журналистическата глупост, но за съжаление и ярка харектеристика на жалкият и помиярски характер на българина, защото това все пак е някаква анкета. Два случая с просяци в Бразилия, истински бедняци, не от просушката мафия. Просят си, на като видаха че сме чужденци просякинята не взе парите парите, които й давахме и каза, че е добре, а просякът/дето обикалят по откритите заведения/ също отказа пари и започна да ни обяснява колко е богата Бразилия и колко хубаво се живее в нея. Животното дето се къпе само при дъжд ми хвалеше как хората в Бразилия живеели в къщи с басейни и т.н. Очевидно просяците там са хора, за разлика от боклукът тук, чието ярко отражение е форума, с малки изключения.
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 18:23:46
Вчера и аз се разходих в Бургас да видя малко простотии из, Карфур ,Кауфланд ,Метро и Била .Метро беше празно -касиерките си бъркаха в носа ,в Карфур още майсторите правиха гипскартон инак работи -нищо чудно да падне нещо -по щандовете нямаше продажби само в хранителното купуват евтините буклуци,Кауфланд има бутаница за евтини банани и захар но забележете се изхитриха и дават по 5 банана само и по 5 кила захар -ако се редиш 5 пъти може , инак не :}разните екзотични плодове и куче няма да ги яде .Била същата простотия :cry: мляко по 15 стотинки *stop* не се яде -пълен боклук .Ориза от евтиния -едно здраво и бяло зърно няма . :g:
Re: Преглед на печата
07-04-2009 - 18:28:42
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Наистина статията е идно забележително постижение
> в журналистическата глупост, но за съжаление и
> ярка харектеристика на жалкият и помиярски
> характер на българина, защото това все пак е
> някаква анкета. Два случая с просяци в Бразилия,
> истински бедняци, не от просушката мафия. Просят
> си, на като видаха че сме чужденци просякинята не
> взе парите парите, които й давахме и каза, че е
> добре, а просякът/дето обикалят по откритите
> заведения/ също отказа пари и започна да ни
> обяснява колко е богата Бразилия и колко хубаво се
> живее в нея. Животното дето се къпе само при дъжд
> ми хвалеше как хората в Бразилия живеели в къщи с
> басейни и т.н. Очевидно просяците там са хора, за
> разлика от боклукът тук, чието ярко отражение е
> форума, с малки изключения.

Ей тази Бразилия бе Иванов... Едно си баба знае и това си бае smiling smiley

Ами явно бразилските просяци не са особено обективни, защото огромна част от населението там живее в невероятна мизерия и по истински гета, в сравнение с които циганските махали в БГ са луксозни квартали.

Иначе ние като народ сме свикнали да се оплакваме, това ме дразни, че няма реална преценка, или супер комплекси, ниско самочувствие и пълно преклонение пред ВСИЧКО западно или пък другата крайност - невероятно изхвърляне и самохипноза, че сме далеч по-добре от Запада (което пак произлиза от първото).

Няма нищо по-добро и по-трудно от обективна преценка, но за да я има човек е нужна сериозна база за сравнение и подтискане на емоцията да виждаме това, което ни се иска да видим.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-04-07 18:49 от BulCan.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.