Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

малко финансови показатели

Публикувано от rage_against 
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 21:41:57
Само да вметна: Днес сутринта имах разговор със един мой познат(нотариос в Варна).Темата на разговора не беше свързана с НИ.Но от дума на дума човека ми се оплака че не помни такъв застой със зделките в сверата на имотите.

Значи брокерите във форума нещо послъгват!
Как ще има повишение,когато няма сделки?
За София не знам!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 21:42 от gorje.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 21:43:42
ами тя кризата трябваше да се случи 2004-2005. затова сега ще е катастрофа а не криза ако се сещаш за какво ти говоря.

Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 21:44:27
Гордже, аз тайната на този феномен се опитвам да разбера отдавна, ма йок. Брокерите не щат да ни просветлят smiling smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 21:48:44
Най достоверната информация е има този дето бие печата.За мене статии,брокери,стъкмистики и преса са бла,бла,бла!
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 21:54:12
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> с 1000-1200 лева на месец не може да се живее
> изобщо в София ако трябва да изплащаш жилище.
>
> преди 10 години тези пари чисти едва ми стигаха за
> 4 членно семейство. при изплатено жилище.
>

Преди 10 години си спал с отвити крака, та затова си сънувал тия пари. Стига се перчи и говори глупости, че ставаш смешен! :} :} :}
Освен ако визираш времето преди деноминацията........ smoking smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 22:09:55
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Само да вметна: Днес сутринта имах разговор със
> един мой познат(нотариос в Варна).Темата на
> разговора не беше свързана с НИ.Но от дума на дума
> човека ми се оплака че не помни такъв застой със
> зделките в сверата на имотите.
>
> Значи брокерите във форума нещо послъгват!
> Как ще има повишение,когато няма сделки?
> За София не знам!

и аз нямам идея защо Продавач и Компас продължават да разполагат с пари за интернет, хляб и данон активия, но явно майките им продължават да ги издържат... трудно живеят двама човека с една пенсия, но както е казал народът:
"дупе знае 2 и 200"...

а повишение на цените има, защото селтаците са решили, че определена сделка с имот е сделката на живота им!

преди 3 месеца продадохме къща на дядо ми. става въпрос за 2 етажна къща от 196х г. първият етаж дори е на половина вкопан в земята. обща площ на двата етажа около 140 кв.м. имотът се намира в Айтос, на 30 км. от Бургас, парцел около 500 до 600 кв.м. това е една къща с два входа (на дядо ми и сестра му), все едно са две слепени къщи. не знам как се казва това на езика на недвижимите имоти.
входа, малък двор и лицето къщата на дядо ми е към улицата. останалата къща ползва право на преминаване (тупик?!?) и се влиза в заден двор, където е входът на тяхната къща.
това го обяснявам, за да дам следния пример.
по моя преценка, такъв имот, с неговите си "утежнения" - ползване на общи части, въпросителни относно двора, разделен на парцелчета и т.н. има цена между 55 и макс 70 хиляди лева. успяхме да я продадем за около 62000 или нещо такова. не помня и цената. но за "сметка на това" сме 4 наследника...
и дядо ми и баба ми, както и неговата сестра и нейния съпруг, са починали и къщите не са поддържани през последните около 2 години... а от друга страна, наследниците на другата къща са решили и са споменавали няколко пъти, че те няма да свалят цената на къщата под 80 хиляди лева... първо беше 90 хил. след това 80 хил. сега са на 70 хил. но в момента дори местните се ослушват за посоката на пазара (а местните реагират на пазарните промени с един лаг от около 6-9 месеца. толкова са бавно-развиващи се и "недоверчиви"winking smiley.
та простите хорица си настояват на някаква реална цена, защото първо на държавно ниво постоянно се повтаря колко сме добре, колко сме стабилни, колко сме силни и как нищо не може да ни спре, а после всеки от селяните е чул, как негов приятел казал, че друг негов приятел прочел във вестник, за това как някакъв селски човечец успял да си продаде малката мизерна къщурка за 100 хиляди евро на някакъв ирландец. или англичанин. или германец. а бе продал я е.
и селянинът (нищо лошо против селската душа като цяло) е решил, че няма да отстъпи от високата си цена на парцел или на къща, ако ще турско да става. е, специално Айтос става турско. но селянинът пак не сваля цената. и в крайна сметка имаме един "пазар" на който цените са много високи и почти не се случват сделки.
а алчните селяни не се усетиха, че нещата ги започнаха Вилен Мелчев и Царъ, когато разреши на чужденци да купуват имоти в България... (сега не знам какъв е режимът, но тогава това ставаше с регистрация на фирма). и това пусна духът от бутилката. след като предвидливо техният НДСВ-ски кръг успя да се сдобие с евтини апетитни парцели по курортите...

но пак казвам, "геноцид" не може да бъде проведен без подкрепата на населението. така, че скоро ще си духаме супата сами.
аз не мисля, че кризата ще бъде чак толкова страшна, колкото я предрича Куку... нито, че цените ще спаднат до 300 евро на топ локейшън. но ми се иска да стане smoking smiley
според мен цените ще се задържат за по-дълго време между 600-800 в най-продаваните квартали на софия като младостите, майнастирски ливади, борово-морово...
за мен по-важно е да спаднат цените на парцелите в северната част на софийско поле. там е готино за живеене..


@Камелия,
направила си много добра сделка с парцел и къща в средния балкан.
аз преди време исках да тегля заем, за да купувам жилище в град до странджа. и ставаше въпрос за 2-стаен апартамент за около 4500 лв. и това в края на 2003 г. ОББ не ме одобриха за кредит тогава smoking smiley
а сега ми звънят всеки месец да ми предлагат или потребителски кредит, или ипотечен, или кредитна карта... мушмороци!
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 22:21:59
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> rage_against, отвътре ме гложди да ти забърша
> мармалада по устата, с който си се окапал...
>
> (разбирай частта от поста ти насочена към Продавач
> и т.н.)
>
> Ама като знам такива като тебе какви ревльовци
> са... и какъв вой ще надигнат до небесата, че им
> били редактирали поста, разбираш ли...
>
> Дори и да приемем, че си прав - подхождаш
> неправилно - оттам нататък НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ
> КАКВО КАЗВАШ!


човече, разбира се, че има значение какво казвам и как го казвам.
с хора като Продавач и Компас не можеш да разговаряш така, както разговаряш с останалите разумни хора, които използват общоприети категории за мислене, водене на спор, разговор и т.н.
ти видял ли си някога продавач или компас да извадят едни линкове, едни формули, едни модели, едни анализи и да ти кажат:
"пич, според тази информация, смятаме, че пазарът на НИ ще се развива в еди каква си посока, за еди кои си райони, и в друга посока за други райони..."

аз от тях чувам само:
"вас ви и яд, щото пропуснахте момента да купите..."
"аз по цял ден продавам и уреждам ипотеки и не съм забелязал да има спад..."

това професионално отношение ли е?

колкото до редактирането на постовете, или триенето...
кога си ме видял да хленча за това?
аз самият съм модератор в два форума и ми е през комисионната за изтрити или редактирани постове ;-)
а и вече съм прекалено стар и претръпнал към форумни войни, че не ми и дреме за модераторската намеса. smoking smiley
видно е моето отношение към липсата на професионализъм и липсата на желание за усъвършенстване у Продавач и Компас. затова си позволявам да им държа такъв тон.

айде, че стана утре.
трябва да свърша още малко работа и после - сън. защото от сън спомени няма smoking smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 22:32:29
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 22:37:17
avatar
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Най достоверната информация е има този дето бие
> печата.За мене статии,брокери,стъкмистики и преса
> са бла,бла,бла!
>


И защо реши така? Този, дето бие печата, е наясно, че изповядва сделки на данъчна оценка, за да не му платят толкова, колкото е таксата за истинската сделка. Но, не може нищо да направи- законът го разрешава. Кай от брокерите тук твърди, че сделките не са намалели? confused smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 22:48:06
камелия: През кого минават сделките?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход