Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

малко финансови показатели

Публикувано от rage_against 
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 23:41:14
за определени хора обаче и не в държавни учреждения.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 23:52:44
не не аз бачках за голяма часна фирма която тогава се развиваше , а сега в момента е още по голяма.....знаеха какво правят и ние работихме с огромно желание.....изключително добре си спомням учителите с табелките по 5 долара...тогава за всички беше зле , а големите заплати станаха мисля 98,99.....аз така или иначе и тогава си порабтвах часно winking smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 23:53:58
аз пък съм напълно сериозен за 300-те евро.

В Бг няма фундаментална предпоставка (икономика, демография, доходи) да оправдае текущите цени. където пазара е дизкънектед от фундаментите говорим за спекула а оттам следва и неизбежната корекция.

гледам в момента на пазара на НИ в Канада как има застой и нещата започват да приличат на спад, гледам таунхаузи (мезонети) в хубави райони около 1000 евро реалния квадрат (без да броя бейзмънта), с гаражи и паркинг места за 2 коли, дек, градинка как започват да киснат на пазара. тука минималния надник е 7-8 долара на час.

никой не може да ме убеди че скапаните хралупи в 'масовите' райони на София могат да се мерят по цени да не говорим за инфраструктурата, доходите а за кризата дето се задава - може да е сериозна тук, но буквално ще измете Бг.

Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 23:57:29
проблемът е че и при 300 евро няма да има кой да купува.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 23:59:07
има ли някои адвокат които участва във форума -имам въпрос , един единствен- ще платя консултацията по банков път -моля на лична...благодаря
Re: малко финансови показатели
31-07-2008 - 00:05:01
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> тук куку е прав имаше го този момент за подобни
> заплати


Куку е издиплил от България през 1997г. Сам го написа в една тема.
Ха, кажи, по това време кой и къде е получавал толкова.
Дори и през 1998г. да е бил тук- още по- невъзможно.......
Re: малко финансови показатели
31-07-2008 - 00:09:19
не мога да кажа фирмата , тя още си съществува , но даваха 800, 1200 и нагоре в долари подписвахме декларации за запазване на фирменните таини -заплатите се даваха в плик -беше огромен стимул за работа
Re: малко финансови показатели
31-07-2008 - 04:03:37
И моята заплата беше около $1,000 през '97и '98. И повечето ми приятели получаваха между $500 и $1,000.

Мога да ви дам един пример от това време за фирма плащаща такива заплати: Унисон. Там секретарките започваха с толкова.

Знам и други, но да не нарушавам правилата на конфиденциалност.
Re: малко финансови показатели
31-07-2008 - 09:55:06
Виждам, че пак спорите за заплати. И пак ще ви кажа - не е важно какво е получавал Куку, Дивал, аз или Камелия. За да направим обобщаваща картина, трябва да знаем (някак, не знам как) повечето хора в София са получавали. Или поне нещо около 30-40 % от тях. Но, разбира се, имаше хора със заплати, фиксирани в долари или марки, които по едно време станаха милионери в лева smiling smiley

Но основната разлика от тогава е невъзможността и с голяма заплата да получиш кредит. Или поне голямата трудност в това. Даже и при хубава заплата, защото банките се презастраховаха и искаха 120 % обезпечение на кредита, тоест самият имот, който купуваш, не ти стига за обезпчение.Хората, които познавам с кредити за жилища от тогава (2000) заложиха апаратменти на родителите си (тоест, родителите им заложиха своите апаратменти).
Re: малко финансови показатели
31-07-2008 - 11:50:23
Ками , пак си неподготвена .
Аз през 1998 година получавах 800 DM чисти ,тогава работех в представителството на немска фирма машиностроителна . А други хора във фирмата получаваха над 1000 DM .
Изобщо не е вярна твоята теза ,че тогава положението е било трагично, че е нямало заплати 1000 лв и , и че сега положението със заплащането сe e подобрило драстично .
Тия ги разправяй на някой , който тогава е бил ученик .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход