Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?

Публикувано от tsekata 
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 13:19:08
Ха, барбароне много добра снимка. Казах че на тези цени ги продават. Не съм казал че някой ги купува :}
А и сградата е пред акт 16



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-24 13:23 от Solaroid.
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 13:42:28
Я виж тук за колко ги продават. А като гледам и разпределението тези 60м2 много ме съмняват. Интересно ако се сметне квадратурата по българския метод (демек с рулетката) какво ще излезне.
И айде стига за това, че не е такава темата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-24 13:45 от Solaroid.
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 15:39:28
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Много държа да покажеш снимка на човек, който е
> купил в Люлин тристаен в строеж за 1300 евро на
> кв.м. Интересно ми е как изглежда този човек
>


Само факта, че няма отговор на елементарния въпрос - колко е себестойноста на квадратен метър ново строителство е достатъчен за да се приема, че процента на печалба е поне 200.
Няма лошо в печалбите, все пак всички работим за да спечелим. Но все си мисля, че трябва да има някаква мярка. Поне за човек, който цени изработените си с честен труд пари мисля, че е така. Може да е идиалистично мнението ми, но знам един стар лаф - лаком г.. кръв с.....
Don
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 18:16:34
Huba,

себестойността на всеки обект е различна, но ето ти
горе-долу приблизителна постановка, по която можеш да смяташ
от гледна точка на фирма:

((Труд х 2 + Материали х 1,2 + Механизация х 1,4) х 1/(1 - % обезщетение)) + Проектиране + Одобряване + Контрол + Узаконяване и вкарване в експлоатация.

Ако няма инфраструктура пиши и нея, нищо че после я подаряваш на общината.



Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 18:39:39
Хуба-Буба, за да ти кажа себестойността на строителство трябва да ми опреш пистолет в главатаsmiling smiley Както и какви са ми печалбите - лично мен ме удовлетворява хората да мислят, че имам по-големи от реалните печалби. Това означава, че мога да се продам по-скъпо. Т.е. не печеля по 200% , но съм щастлив, че така смятат.
Дотук Бендер даде единственото смислено мнение по темата - печели се като шортваш сторителни фирми. САмо дето трябва да се определи къде се намираме на върха или още не сме.
na
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 19:06:26
ами аз за шортването на строителни фирми и банки го казах тук още преди 7-8 месеца, обаче форума тогава не беше "готов" за подобни мнения и доста хора ме изкараха напълно некомпетентен; погледнете сега тези фирми (специално Българиан ленд дивелопмент или бългериан проперти дивелопмент) са над 30% по-надолу ; за банките няма смисъл да коментирам ; та затова 4овек трябва да знаеш, че пазара с акции винаги изпреварва събитията
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 20:00:00
Аз лично не мисля, че цените са надолу в София, нито , че цените ще падат. Просто коментирам какво е разумно да направи човек ако го вярваsmiling smiley
na
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
24-07-2008 - 20:45:15
ами те тези строителни компании, които се търгуват на борсите май строят предимно по курортите(Банско, Боровец и по черноморието)......
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
25-07-2008 - 14:16:33
Във всеки един бизнес печалбата се формира от разликата между цената и себестойността, а не от морални съображения.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Как да печелим по време на падащ пазар на имоти?
28-07-2008 - 23:19:59
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Много държа да покажеш снимка на човек, който
> е
> > купил в Люлин тристаен в строеж за 1300 евро
> на
> > кв.м. Интересно ми е как изглежда този човек
> >
>
>
> Само факта, че няма отговор на елементарния въпрос
> - колко е себестойноста на квадратен метър ново
> строителство е достатъчен за да се приема, че
> процента на печалба е поне 200.
> Няма лошо в печалбите, все пак всички работим за
> да спечелим. Но все си мисля, че трябва да има
> някаква мярка. Поне за човек, който цени
> изработените си с честен труд пари мисля, че е
> така. Може да е идиалистично мнението ми, но знам
> един стар лаф - лаком г.. кръв с.....
>


Себестойността на строителството се определя и от местоположението...т.е. само вижте цените на упитата в София - град...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход