Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не върви след оФцете - върви след здравия разум !!!

Публикувано от келепирски 
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 22:17:51
келепирски Написал:
-------------------------------------------------------
> както се казва по стар БГ обичай-който се смее
> последен - се смее най-добре !

Да така е...защото нищо друго не му остава:]
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 22:34:58
da spe4elix okolo 400% ot lapnisharanite kato teb
Taka zna4i 50-60 evro vikash ,,,Mi dai na 40 shte ti dam v 4ernomorec a ?? kakvo shte kajesh nali si igra4 shte izkarash po 20 evro na kvadrat ??
dr sedmica sam v BG ako si takav na kakavto se pravsish donasiam notarialniat akt i deistvame AAAAAAAAAAAAAAA? PONEJE NIAMAM NISHTO ot BG balacite se praviat pari ama spria tova smiling smileysmiling smileysmiling smiley
4akam otgovor
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 22:35:36
Една безмисленна тема от която никои не може да се информира
Видях че си говорите за парцели , моето мнение за парцелите го знаете , особенно около морето , движението ще е само и единдтвенно нагоре и разбира се ще се обоснова
Значи , ако до сега е можело да се ''вземе" плътност на застрояване 50-60% .....60% е максималната , то сега нещата са станали доста по сериозни и на един морски парцел вече се определят плътности от по 20-30 и в редки случаи 40 % , от тук вече всеки може да си направи извода дали 2 еднакви парцела но с различни показатели биха стрували еднакво - само да вметна че допреди година почти не се обръщаше внимание на показателите , но сега нещата са различни
Другото което е показателно са така наречените зони А , Б .....и ограниченията по Натура 2000...има разбира се и още фактори .......
Просто , земята (ПАРЦЕЛИТЕ) са изчепраеми -те не разтягат .....от това следва и всеки може да си наорави извода че на подходящото местоположение даден терен за вбъдеще би нарастнал...и никои абсолютно никои не може да ме убеди че един морски парцел с панорама +регулация трябва да струва евтино - напротив , от сега нататък наистина ше струват колкото си трябва(има търсене на подобни имоти).....
Със земите нещата не са много различни , като довод бих посочил все по скъпата храна и горивата които са необходими за обработката на тези земи Все още има много хора които продават наследствени земи на безценица , защото са ги получили на готово и не осъзнават стоиноста им ......воини са се водили за парче земя -не забравяите това !!!!!
За надути панелки и итонгово строителство -не ми се говори -там се придържам към прогноза за спад ..........
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 22:47:56
dival: преди 7-8 години парцелите по морето бяха 2-3000$.
Сега са 60-100000? !За какво нагоре говариш?
Крайбрежните райони на север са само свлачища-това що го премълчаваш?
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 22:57:06
Абсолютно не си прав и го знаеш .....какво значи само свлачища
Свлачищата отдавна са "маркирани" имат забранителен режим и тн ... запознат съм в детаили повярваи....
Кое е струвало 2-3хил долара че не те разбрах ?
Никога -запомни -никога -морски парцел които става за нещо не е струвал толкова -никога.....
Аз отлично познавам цените и преди и сега особенно по северното черноморие ......
Не бих искал да споря , нито да убецдавам някои в нещо , споменах че има огранияителни режими , дори само те са предпоставка един парцел да не е 30-50 евро ....разбери в България има само две пера които в годините работят къде по добре , къде по зле ...и това е туризъм и земеделие ...останалото е приказки
и които наистина разбира от тези неща ще потвърди думите ми на 1000 %
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 23:14:25
dival: Да се уточня,понеже познавам района на Варна и Балчик много добре .
Да се спуснем на юг от Варна:Галата-свлачище,Фичоза-свлачище..Камчия -не е свлачище.
Север:От Варна до Златни-свлачище със изключение на ЕВСИНОГРАД! Продължаваме на север Кранево не е свлачище.Балчик-свлачище.На север от Балчик-висок скалист бряг.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-22 01:30 от gorje.
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 23:31:08
Още нещо което не ти споменах
от Кранево до шабла -понавам всяка педя земя , знам ограниченията , свлачишните раиони , плътноста на застрояване , натура и тн ...не искам да изпадам в много подробности
Ако си намериш земя на примерно 20 евро на квадрат -тя ще е единствено земеделска и пак трябва да се консултираш със специалист дали става за нещо , което означава средства, след което пак трябва да смениш статута което пак означава средства и тн и тн
Споря и ще споря с теб че цитираните от теб цени никога не са съществували - никога
Твърдя и знам , че ако в момента има оферта на парцел в регулация с морска панорама , вода и тн ...за примерно 40 -50 евро си е направо изгодно
Твърдя също така , че до края на септември и догодина още от началото на маи , тези така наречени морски парцели ще нараснат с поне 25 % независимо дали останалите имоти ще паднат или ще се вдигнат
Твърдя също така , че в горепосочените раиони почти не са останали парцели или ако има качественни такива те са еденици и си заслужават вниманието
Твърдя също че след около 4-5 години които има парцел на морето ще се брои за истински заможен човек
Твърдя също че в горепосочените раиони има инвестиции и проекти които и в момента се изпълняват
Твърдя също че черноморието винаги е привличало , както и сега ....инвеститори от чужбина
Твърдя също , че хора с опит и професионално око ще потвърдят всяка моя дума
Всички мои твърдения се базират на опита които имам и случващото се в момента..
Помнете ми думите след няколко години морето ще бъде още по атрактивно .....не се подвеждаите по слънчев бряг...
Всичко е въпрос на гледна точка....не подценяваи парцели и зем . земи -само това ще кажа
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
17-07-2008 - 23:44:55
tankardo Написал:
-------------------------------------------------------
> da spe4elix okolo 400% ot lapnisharanite kato
> teb
> Taka zna4i 50-60 evro vikash ,,,Mi dai na 40
> shte ti dam v 4ernomorec a ?? kakvo shte kajesh
> nali si igra4 shte izkarash po 20 evro na
> kvadrat ??
> dr sedmica sam v BG ako si takav na kakavto se
> pravsish donasiam notarialniat akt i deistvame
> AAAAAAAAAAAAAAA? PONEJE NIAMAM NISHTO ot BG
> balacite se praviat pari ama spria tova
> 4akam otgovor


Ти тук клиенти ли си търсиш?По принцип не с е интересувам от такива имоти,а явно лапнишарана си ти защото не си продал на време,кой знае къде са забили такъв пишман инвеститор като теб.Виждаш ми се много отчаян ,ама какво да се прави,вече не е далавера да си черноработник или мияч на чиний навън.Освен това съм ти написал 50-60 евро за село около Пловдив....нерде Пловдив нерде морето.... пък и то по стила на писане си личи плебеизма(селския ти произход)ти.И кой ти е казал че съм играч?Нямам честа да се смятам за такъв,но ти благодаря че в твоите очи ти изглеждам така.Явно според теб е престижно да си играч...но ти по ми приличаш на ......................свирач."Донасям нотариалния акт и действаме"......за простака е много къс пътя от мисълта до действието....добре че не си по принцип в БГ да замърсяваш пейзажа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-17 23:51 от nikolase.
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
18-07-2008 - 00:35:08
nikolase: Ако четеш западните заглавия на тема БГ,имаш чувството че те удря ток 20000 волта!.Сигурно за това, tankardo иска да разтовари имотите си във бг!
Re: Неразумници - спрете с неблагоразумията
18-07-2008 - 00:58:02
dival,ако имаш възможност,бих ти препоръчал да си вземеш малко отпуска и да се поразходиш малко по света или поне Харватско напр и после да твърдиш толкова много неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход