Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпреки прогонзите

Публикувано от dicho 
Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:37:13
Въпреки прогнозите за "срив", "шок и ужас" и др., въпреки в пъти намалялото търсене на имоти , напоследък се забелязва видимо раздвижване на пазара /имам пред вид пазара в София/, моите брокери настина имат по няколко огледа на ден всеки. Естествено много огледи не значи много сделки, въпреки това сделки има, купуват се главно панели, ЕПК и старо строителство. Започнаха да се появяват реални купувачи с кеш, реални купувачи с кредит, последната сделка , която финализирахме, бе за панел в Дианабад, купувача бе с кредит от ДСК. Има и купувачи, които тръгват на обиколки из посочените от тях квартали, надявайки се на драстично сваляне на офертните цени, а като се поразходят, се убеждават, че това е почти невъзможно и се отказват, защото възможностите им са далеч от реалността. Така или иначе, раздвижване на пазара има и това вероятно ще потвърдят колегите - брокери, които имат най - добра представа . Да, има спад на цените, най - вече при панелите и новото строителство, спадът в т. нар. "топ локации" не е толкова значителен, макар и там да го има, но е факт, че търсене има и съвсем не е умрял пазара, както се опитват да ни внушават някои странични наблюдатели поради липса на реални възможности да участват в него .
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:38:32
[forum.imoti.net]

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:41:41
avatar
Колкото повече падат цените, толкова повече ще се появяват и купувачи.

Но още е малко рано за дъното, гледай на Татко ти Барба графиката, вероятността тя да се сбъдне е към 90 %.

Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:45:41
avatar
Quote

моите брокери настина имат по няколко огледа на ден всеки
- прехвърлили сте се в туристическият бранш?

Браво, браво! winking smiley *ok*
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:45:53
Като се опирам не на принципа ЕЖК, а на впечатленията си от личния контакт с продавачи, не мисля, че има още много накъде да падат цените, иначе нямам нищо против да паднат още много, така сделките , съответно приходите ми ще се увеличат. Нямам капацитета на някои велики прогностици тук и не се наемам да обявявам кога сме стигнали дъното.
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:48:29
avatar
Така - така, говори си - те цените нямат уши да те чуят. spinning smiley sticking its tongue out winking smiley

По време на криза фалират тези без продажби, а не тези продавали на загуба.
Но, този урок още не е изучаван у нас и тепърва ще бъде преподаван. winking smiley *yes*
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:51:50
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Като се опирам не на принципа ЕЖК, а на
> впечатленията си от личния контакт с продавачи, не
> мисля, че има още много накъде да падат цените,
> иначе нямам нищо против да паднат още много, така
> сделките , съответно приходите ми ще се увеличат.
> Нямам капацитета на някои велики прогностици тук и
> не се наемам да обявявам кога сме стигнали дъното.


Добре е да контактуваш И с реалните купувачи, времената сега са по-различни от спомените ти преди година-две.



smiling smiley
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 13:58:09
На мен не ми е работа да си взимам поуки от кризата. Нито претендирам да съм "кризовед" като теб. Нито надувам балони, нито ги пукам. Посреднича при продажба на имоти. И констатирам ситуации. И споделям констатациите си тук.
А виж, вие, големите мислители и специалисти, можете да анализирате, прогнозирате и поучавате... , макар да се чудя ТИ лично на базата на какво го правиш ?! Ние ще стоим с отворена уста и ще ви слушаме в захлас. И после - ще си продаваме имотите по логиката на софийския пазар. Ако тази логика СЛУЧАЙНО съвпадне с вашата - евала...
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:01:33
Servel , не ме мисли, контактувам и с реални купувачи , т.е. тези, които се събразяват с реалностите на пазара и възможностите си, а не със своите въжделения и мечти, контактувам и с другите, които само си мислят, че са реални купувачи и се надяват на цена на Оборище от 200 е на кв м, защото са чели нещо , написано тук от валсодар примерно.
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:05:41
avatar
Quote

Като се опирам не на принципа ЕЖК, а на впечатленията си от личния контакт [bgcolor=yellow]с продавачи[/bgcolor], не мисля, че има още много накъде да падат цените
- Последно, кой не го мисли - ти или продавачите?!!

До тук, виждам че си пристрастен към щенията на продавачите, как тогава може да претендирате, че защитавате интересите и на купувачите?!!

Както и да е Дичо, работи си там както си знаеш, то... мен лично подобни изказвания на твоето не могат да променят нагласите ми към пазара.

Мина си вече безвъзвратно времето през което купувачите се влияеха от Прогнозите на брокерите! Всички се убедиха нагледно, че те бяха и продължават да са пълни глупости и изразяват пълно непознаване на тенденциите в пазара.

Та, говори си - не ми пречиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход