Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпреки прогонзите

Публикувано от dicho 
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:12:38
dicho Написал:
-------------------------------------------------------

> иначе нямам нищо против да паднат още много, така
> сделките , съответно приходите ми ще се увеличат.

Много правилно Дичо, като падат цените и се раздвижва пазара и има и за вас повече печалба. По данни на НСИ средните цени за София за трето тримесечие на 2009 са спаднатли спрямо трето на 2008 с 33.5%. Като паднат още 20-30% до догодина и ще имате още повече сделки и печалби. Те продавачите и миналата година говореха, че не са склонни да свалят цени - ама виж - 33.5 % за една година никак не е малко.


> Нямам капацитета на някои велики прогностици тук и
> не се наемам да обявявам кога сме стигнали дъното.

Много правилно и за това. Твои колеги се скъсаха да обявяват "дъна" през няколко седмици от Нова Година насам по медиите и какво стана - само се дискредитираха и народа вече не им вярва.


Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:15:59
Валсодарчо, за пореден път показваш какъв лаик си, ще ти светна - контактувам и с продавачи, и с купувачи , ама явно за теб и това е новина. Претендирам да, претендирам, че защитавам интереса на клиента си, независимо дали е купувач, или продавач , ако са и двамата - още по - добре, и за тях, и за мен. Едно от най - често повтаряните от теб и още няколко човека тук безумия е , че купувачите се влияели от прогнозите на брокерите, знам, че няма как да разбереш колко е тъпо да го твърдиш, затова няма да се мъча да ти доказвам друго. Всъщност , ако не си забелязал, всичко, което пиша е на базата на ежедневния ми контакт с участниците на пазара, на базата на личните ми впечатления. Хиляди пъти ти зададох един и същ въпрос, кога ще ми отговориш - на какво точно се опираш, когато правиш заключения, прогнози, когато даваш съвети ?
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:19:27
33.5 % спад в цените на панелите даже е малко според мен, BulCan, като знам как цената в крайните квартали беше 1000 е на кв м ! За мен важното е, че хората никога няма да спрат да купуват и продават имоти и за тези, които могат да вършат брокерската работа хляб ще има. Бял.
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:20:14
avatar
Дичо, я посочи едно мое изказване, прогноза и т.н. от година насам, което да не се е реализирало, а седне дай и някои твои, че да има над какво да спорим, кой от нас двамата прогнозира по-добре тренда на пазара. *angel*
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:28:10
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> До тук, виждам че си пристрастен към щенията на
> продавачите, как тогава може да претендирате, че
> защитавате интересите и на купувачите?!!
>
> Както и да е Дичо, работи си там както си знаеш,
> то... мен лично подобни изказвания на твоето не
> могат да променят нагласите ми към пазара.
>
> Мина си вече безвъзвратно времето през което
> купувачите се влияеха от Прогнозите на брокерите!
> Всички се убедиха нагледно, че те бяха и
> продължават да са пълни глупости и изразяват пълно
> непознаване на тенденциите в пазара.
>
> Та, говори си - не ми пречиш.

Съжалявам да го кажа- на теб никой и не може да ти помогне. Ти не искаш нищо да разбереш.
Твоите нагласи са " по принцип елементарни". Ниски цени, ако може и подарък- още по- добре.
Едно не можеш да стоплиш- няма пазар, ако има война между продавачи и купувачи. Или ако едните липсват.
Щението на продавача и щението на купувача не се ли срещнат, нищо не става.
Твоята нагласа никога няма да се покрие с нагласата и на най- гъвкавия продавач. Ти винаги ще си мислиш, че може и още да изкяриш.........
smiling smiley
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:31:55
Валсодарчо, нямам НИТО ЕДНА прогноза, нямам никакво намерение да препрочитам твоите, нито да се доказвам пред теб, нямам за какво да споря с теб, не се надявай на това, защото не сме равнопоставени - аз пия вода от извора, ти - не, аз съм в реалността, ти - в бъдещето, аз РАБОТЯ на този пазар от почти 20 години, ти ЧЕТЕШ писания и прогнози от година, моята работа е да съдействам при сделки с НИ, твоята ?
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:33:44
avatar
Демек, срам те е да признаеш, че до сега си грешал и си лъгал хората за развитието на пазара? *write*
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:34:03
Мисля, че малко смесвате тренда на пазара и заработките на брокерите. При отпадане на голям брой брокери от пазара поради кризата, останалите такива на пазара поемат по-голяма част от реализираните сделки, така, че не невъзможно да реализират по-високи печалби и при тренд надолу и при по-раздвижен пазар, заради намалели цени. Оборота е най-важното, после идва цената. А точно тези брокери, които са оцелели и са развили оборот по време на ниски цени, при едно евентуално повишение след време (не мога да определям кога, но едва ли в близко бъдеще) ще жънат най-много, защото и да вземат да се връщат на пазара отпадналите, ще са загубили позиции.
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:36:09
Да са живи, здрави и спокойни брокерите - професионалисти.
Сделки има и ще има по всяко време, между РАЗУМНИ Продавачи и РАЗУМНИ Купувачи smiling smiley
Re: Въпреки прогонзите
23-10-2009 - 14:38:43
Валсодарчо, ти си клиничен случай, съжалявам , че се налага да го казвам. На какъв език да ти обясня, че хората идваха и идват при мен с взето решение да купуват или продават, моята работа никога не е била да им давам съвети, а да им помагам за реализацията на ВЕЧЕ ВЗЕТО ОТ ТЯХ РЕШЕНИЕ ! Все съм виждал тъпарони, все съм виждал, ама то твоето.............
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход