Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Как определяте цената на имота си?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
01-10-2009 - 08:47:21
Продавач - аз гласувах аз бентлито. При положение, че не плащам лихви по кредити не виждам смисъл да не искам толкова пари, колкото ми трябват. Когато съм строил съм продавал по следната схема "колкото ми дадат за толкова го продавам", въпреки, че тенденциите са били нагоре.
Анкетата ти е малко безсмислена - в зависимост от случая един и същ субект действа по различен начин.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
01-10-2009 - 09:05:42
За 2009г. Смятам средната офертна за района и -25%. Формулата дава учудващо добри резултати.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
01-10-2009 - 09:37:53
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач - аз гласувах аз бентлито. При положение,
> че не плащам лихви по кредити не виждам смисъл да
> не искам толкова пари, колкото ми трябват. Когато
> съм строил съм продавал по следната схема "колкото
> ми дадат за толкова го продавам", въпреки, че
> тенденциите са били нагоре.
> Анкетата ти е малко безсмислена - в зависимост от
> случая един и същ субект действа по различен
> начин.


Ти си строител при теб е малко по-ралично, а и би трябвало да си в час с актуалните тенденции, защото се предполага, че продаваш повече от един имот за разлика от другите хора, които не са строители. Но така или иначе ако никой не идва да ти оглежда апартаментите бентлито колкото и да го гледаш няма да има значение *write*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
01-10-2009 - 11:54:39
Стана ми любопитна веселата страна. Една класация "най-абсурдно ценообразуване" доста ще ни поразмее, а примери много,както загатва и автора на анкетата.
На мен лично ми обра точките един таксиджия с гениалното прозрение "ше пусна празния апартамент у Дружба на илядо и двеста квадрата, и ше спирам да возим.... писнА ми да вЪрта гевреко, шмуибамайката".
Не видях в анкетата "колкото ми стигат, за да се пенсионирам", та затова... smiling smiley
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
02-10-2009 - 09:16:20
avatar
До този момент от анкетата излиза, че доста хора са обективни в ценообразуването, но фактите показват друго... *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
02-10-2009 - 09:16:46
Написах го и в една друга тема и ще се повторя - не ме интересува пазарът на НИ докато няма обороти. Не е изгодно в момента да си в него , губещо е и да продаваш и да купуваш в момента. ЗАтова едно бентли би ми намалило разочарованието от загубата ако пордам нещоsmiling smiley
Един съвет - по-добре се поинтересувай от други занимания в живота докато не живнат нещата. Иначе ще наливаш от пусто в празно. Пари се правят там където има обороти.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
02-10-2009 - 09:21:39
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Написах го и в една друга тема и ще се повторя -
> не ме интересува пазарът на НИ докато няма
> обороти. Не е изгодно в момента да си в него ,
> губещо е и да продаваш и да купуваш в момента.
> ЗАтова едно бентли би ми намалило разочарованието
> от загубата ако пордам нещо
> Един съвет - по-добре се поинтересувай от други
> занимания в живота докато не живнат нещата. Иначе
> ще наливаш от пусто в празно. Пари се правят там
> където има обороти.

Прав си където има обороти се правят пари - съгласен съм smiling smiley Ти да не си се пренасочил на някъде другаде eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
05-10-2009 - 09:04:21
Пренасочвам се. Завършвам ангажиментите, които съм поел поемам малко нови колкото да съм в играта когато нещата потръгнат. Не ме питай къде се пренасочвам - няма да ти отговоря, освен, че не е свързано с българския пазар и нее свързано нито с НИ нито със строителство. В България в момента е изгодно само да си на заплата - плаща се повече отколкото се изработва. А пък не знам дали от мен става работник.
Та и теб те съветвам - бягай от НИ и строителство. Ако някой ти предлага твърда заплата - приеми. Ще си клатиш краката срещу възнаграждение.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
19-10-2009 - 11:06:47
avatar
Надценили ли сте си имота?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
19-10-2009 - 12:03:30
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Надценили ли сте си имота?
>


Много поучителна статия.
Ако трябва да обобщя съветите в нея:
- Ако денят е Сряда, значи трябва да свалите цената на имота си
- Ако е мъгливо, трябва да свалите цената на имота си
- Ако апартаментът, който продавате е прекрасен, на изгодна цена, с чудесно разположение и добри съседи - трябва да свалите цената му!

В заключение: независимо какво продавате - цената му е висока.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход