Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България сред пазарите с очакван най-висок ръст в цените на земята в света - а след това и цените на имотите нагоре

Публикувано от Невидимко 
Здравейте,

Понеже Пунди поради здравословни причини не може да пусне новата тема, та затова по негова молба и от негово име пускам темата и този линк:

Айде сега СриФлюфците да си кажат думата...

[imoti.investor.bg]
Quote

България бе посочена сред пазарите на земеделска земя, за които се очаква едно от най-високите нива на доходност в света. Въпреки ръста си от 300% в цените на земята за последните пет години, България се очаква да продължи да отчита високи повишения в стойността.

Абсолютно съгласен!
Да не остане нито декар свободна земя незасят с марихуана!
И тогава, доходността от декар наистина ще бие 300% spinning smiley sticking its tongue out :} *angel*

Марихуаната, ще се изкупува на едро от напушени брокери, строители и ипотекари, то и сега се харчи добре при тях. *angel*
По принцип съм си оптимист за стойноста на земеделската земя,поне тази 1-4 категория.За 5 и 6 по-слабо...ама и там са стабилни нещата.
Мисля, че най-точно може да отговори Дивал. Аз без да претендирам за точност, ще посоча цени от 10-30ст/кв метър в некои села. Говоря за обработваема земя. Категоризирана, като такава. Иначе нема как да се лапат еврофондове. Въпреки, че заемам позицията на оптимистичен сривлю, дори и аз смятам, че 10-30ст за квадрат е наистина малко. Разбира се предполгам, че има и доста по-скъпи земеделски терени отиващи и на 5лв за квадрат. На някои може да им се струва глупаво, но за мен 1кв.м земеделска земя е по-скъп от 1кв.м кенеф с вградена спалалнябокс и изнесена на тавана кухня.

Примерът ми е за с. Габровница - Монтана - там допреди 2-3 години изкупуваха земята на по 100лв/декар, миналата година на ъперски цени я изкупуваха на по 200лв/ за декар, как мислите, дали ако ми предложите 1 декар обработваема земя в това село за 300лв ще я взема?


Оферти приемам на лични smiling smiley
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Понеже Пунди поради здравословни причини не може
> да пусне новата тема, та затова по негова молба и
> от негово име пускам темата и този линк:
>
> Айде сега СриФлюфците да си кажат думата...


----------------
ето че оздравях и влизам да ти нашокам канчето ! *ok*
очаквания се пазаруват лесно,даже много лесно , при 95 % прости БГ.йци..........
само му кажи: те тва го казаха по ТВ и чудото е готово !
---------
това племе рано или късно ще бъде "мотивирано" да се върне към земята , иначе ще откаже яденето !
---------
тук обаче не иде реч за земята - тя е "актив" , който не носи рента (кой знае колко добра)
земята иска мотика а спекулант не знае откъде се хваща мотиката !
според моето просто мнение - земята като "актив" е с изконсумирана възможност за спекулации - спр. имотите през 2006 - 2007 !
има хляб (вече Добруджа,не Бял) в имотите , които все още не са били обект на спекулации , още повече,че от пика 2008 тухлите са паднали с 10 - 15 % (проверявал съм на 5 места) при работещо Кремиковци желязото стигна около 2.00 лв/кг ,а при НЕработещо Кремиковци ........и приказките за сривове са само пазарни ходове!
никой НОРМАЛЕН Пазар не може да БИЕ ПРЕДЛАГАНЕТО !!!
търсенето го произвеждат........
чакахме срив на бензина,тока,доматите..........(в условия на СВРЪХПредлагане)..в тази територия нищо не се срива,защото сме прости и не си правим сметката на микрониво -как ще излезе на макро ???
скоро НЕвидимото ще стане ВИДИМО -невидимко,имаш ли гащи , като станеш видим ще ти светне задника *ok*

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход