Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лакомите собственици...

Публикувано от Продавач 
Re: Лакомите собственици...
14-08-2006 - 16:34:14
Благодаря на Milamila за инфото. А много ли са реалните сделки?
Re: Лакомите собственици...
15-08-2006 - 14:29:40
Ако говорим за жилища в града, сделките са относително малко. Има известно разминаване между обявените от продавачите цени и търсените такива от реалните купувачи.
Re: Лакомите собственици...
16-08-2006 - 14:28:33
Съгласна съм, че има разминаване между обявените цени и реалното търсене.
Re: Лакомите собственици...
27-08-2006 - 13:19:04
Ziveia v zuzbina i camo kato vi cheta, chovek da go e ctrah da kupi kakvoto i da e Balgaria. Miclia che mnogo ot zenite ca v evro, a ctoinocta na apartemta e po ckoro cachtoto chiclo no v leva.
Balgarckiat pazar , cpriamo ikonomicheckoto polozenie na horata, e nadzenen.
Cazaliavam, no po priroda cam docta otkrovenna.
Re: Лакомите собственици...
29-08-2006 - 15:30:23
avatar
Не се притеснявайте по форумите има предимно негативни мнения :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
was
Re: Лакомите собственици...
29-08-2006 - 17:33:33
"Аз като продавах - продавах на реална цена и продадох успешно. Какво се случва сега обаче...

Като започнем от наемите:..."


Не само при сградите лакомията е голяма. При парцелите също, но там цените се влияят (разбира се само нагоре smiling smiley )и от повея на вятъра. Бойко казал снощи по новините, че ще общината ще изкупува на 90EUR/m2 при отчуждаване на терени за м-ла Люлин и ето че цените от 50 стават 100EUR; продават 138m2 в "ТОП ЦЕНТЪРА" за 3500EUR/m2, при това "перфектна инвестиция!!!" и т.н и т.н. Е какво и е перфектното на една инвестиция в един парцел с големината на апартамент, струваща толкова много? Тея хора не могат ли да смятат, поне да не пишат глупости. Но мен ме убеждават: "Можете да построите бутикова офис сграда и да я продадете на цени 3 пъти над пазарните и да си избиете парите без проблем...". Смехории. Честно казано ако аз бях брокер, никога нямаше да се навия да публикувам подобна обява, следвайки нереалните желания на лакомите собственици. Рекорда, който съм виждал е 9300EUR/m2 за парцел в София :crazy:
Брокери, кажете най-вискоката цена на която сте правили (или ваши колеги са правили) сделка с парцел. Има ли нещо над 1500-2000 евро на м2? И да има то ще е при оправдана инвестиционна инициатива, а не по "логиката" на лаком собственик (или "креватен брокер: winking smiley )
was
Re: Лакомите собственици...
29-08-2006 - 17:40:14
Продавач, може би най-тежката задача на вас брокерите е да притъпите тази лакомия и да отворите очите (ако е възможно) на собствениците, а? winking smiley
Re: Лакомите собственици...
30-08-2006 - 07:22:58
avatar
Тц не е възможно за съжаление - те си знаят тяхното...не искат и да чуят за сравнение на цените... Най-пресния ми случай е следния: парцел близо 5 000кв.м който не е в регулация, но на 300м имало регулация собственика му иска 200Е на кв.м при положение, че средната цена в този район за подобни парцели е 120Е...
Аз се опитвам културно да обясня ситуацията...обач НЕ "ааааааааааааа той моя е на най-хубавото място и за това е толкова скъп, освен това те цените се качват и не са такива каквито ми ги казвате сега вие..."
Класика в жанра, но ще отидем да го видим да го снимаме и да го пуснем в продажба, защото човека ни е познат иначе директно бих му отказал както правя със самозбравилите се хора.
Друг случай - парцелче 350кв.м с керепичена къща в центъра на село на около 35-40км от София цена 12 000Е... или 34Е за кв.м е кой ще го купи като аз продавам далеч по-изгодно по-хубави места, по-близо до София на тънки цени и интереса е слаб?
И им отказвам оставям ги на колегите, които ще пуснат веднага в реклама офертата без дори да си направят труда да отидат и да видят имота, който ще продават...за снимки пък да не говорим. За предварителен преглед на документи пък изобщо не може да става дума...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Лакомите собственици...
30-08-2006 - 17:09:13
"Класика в жанра, но ще отидем да го видим да го снимаме и да го пуснем в продажба, защото човека ни е познат иначе директно бих му отказал както правя със самозбравилите се хора."
Е щом на познат не можеш да кажеш "разбери - не мога да го продам при тези условия, не ми се сърди ама не ме набутвай да го рекламирам"....
Re: Лакомите собственици...
30-08-2006 - 17:22:59
Явно 4ovek е прав като казваше, че покрай реституцията твърде много случайни хора получиха атрактивни имоти, които отдавна щяха да са профукали ако го нямаше комунизма. Този дали изобщо е виждал 600 000 евро накуп, че да му се виждат малко и да смята че неговия парцел по някакви неведоми причини е 1 милион евро? Или просто се е почувствал милионер?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход