Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на НИ/наеми

Публикувано от 4ovek 
Re: Цени на НИ/наеми
20-09-2005 - 16:15:52
А, не така - не приемам, че АЗ съм причината да те спохождат философски мисилsmiling smiley
И наче голе долу и на мен ми се въртят подобни мисли за развитието на нещата. Но според мен основното е намаляването на възможността за свободна инициатива при старт от нула. Силно ограничени са възможностите да осъществиш независима инициатива като продаваш продукта на крайния клиент - консуматор.
Нали питахме с теб КАКВО МОЖЕ ДА НАПРАВИ ЧОВЕК ако има определена сума? Идеи никакви нямаше. Ами като няма какво и се купува апартамент. ама не защото е печелившо, а защото за огромната маса в момента тове е единствената възможност да не си загубят парите. Поне според тях.
Не разбрах добре
20-09-2005 - 16:42:37
- и защо не ? - Да си причина за философски размисли - това да не е нещо обидно - ако съм те засегнала, прощавай!

Всъщност причината са мненията ти и последващите въпроси - някак въртим, сучем и все търсим пъровпричината - изначалното философско обяснение - май и двамата сме си сбъркали професиите - ама пък особено ти - къде е инженер, къде е философ! smiling smiley

Мисля, че и статията, дето я постна Колегата Начев в друга тема, касае същите проблеми - за многото балони и какво става, като се спукат някои от тях - ами въздухът, надувал ги до сега (т.е. парите) отива да надува тия, дето са останали smiling smiley

Все пак ме успокоява усещането, че в БГ още сме сравнително назад в "надуването" -макар че все повече живеем на кредит, на светлинни години сме все още от Щатите, даже и от европа в това отношение, вкл. и по отн. на НИ.

А колкото до причината за инвестиране в НИ - че няма друга feasible алтернатива- да, и според мен е така - покупката на НИ в момента за повечето хора със свободни средства е "ограничаване на щетите"

А ти дали си се замислял, че и ние минахме през етап на "еуфория" в предприемачеството/собствения бизнес - помниш ли колко народ откри фирми през 90-те години - и като се кажеше "лелеее, тоя е баровец, има ФИРМА" - и колко народ си заложи апартаменти за кредит за бизнес и ги загуби ! Мисля, че и това налива вода в мелницата на "балона" на НИ - говоря за БГ, но може да е валидно и за другите страни, не знам.







Re: Не разбрах добре
20-09-2005 - 16:52:27
НЕ можеш ад ме обидиш толкова лесноsmiling smiley Естествено , че не е обидно. А относно бъркането на професията - като влязох във ВИАС много често ми казваха познати - браво, точно АРТИСТ трябваше да станешsmiling smiley
Re: Не разбрах добре
20-09-2005 - 17:40:38
Една част от тези, които загубиха ГИ ФАЛИРАХА. Забрави лиsmiling smiley И не можем да твърдим, че те са си отишли естествено. Т.е. може това да е бил правилния път.
Може и без да сменяш регистъра smiling smiley
21-09-2005 - 10:38:36
Колега Начев - да те те затруднявам излишно, просто пиши на кирилица "Джоан" или по-добре "Джоун".
Re: Не разбрах добре
21-09-2005 - 10:45:23
Не съм забравила smiling smiley, но това не е от значение за следствието - много от хората, патили или наблюдавали патили околко себе си, залагат сега на НИ, а не на по-високо рисков собствен бизнес - помъдряха и разбраха, че малките играчи има малки шансове в "дивия капитализъм". Затова и цените скочиха до небесата и анализатори се чудят как да ги обясняват smiling smiley

А дали е било естетсвено и дали така е трябвало - каква полза има сега да го мислим?!
Re: Не разбрах добре
21-09-2005 - 11:00:10
ВИАС=ВИТИЗ - леле, че познати имаш clap:

И защо не стана артист все пак smiling smiley - с риск да се оплеснем пак, ми е интересно - все пак артист и строит. инженер?! Нещо ми звучи като тъпите реклами "3 в 1 - неочаквано добра комбинация" :]
p_nachev
Re: Не разбрах добре
21-09-2005 - 11:42:37
Тук, колежке Joan, в това си твърдение имаш добро попадение !
Бих направил само една незначителна редакционна поправка.

"Натрупвайки опит и зрелост в условията на свободно-пазарна среда (доминирана от белезите на дивия капитализъм и криминалитета), значителна група от гражданите на БГ разбраха (усетиха), че намаляват шансовете за самостоятелност и незамисимост, няма и гаранция за запазване на спестяванията им и решиха да насочат доходи и спестявания към закупуване на някой видове недвижимости, което подкрепи вече констатирания през есента на 2003 г. рязък скок в цените на този вид имоти."
Re: Не разбрах добре
21-09-2005 - 12:15:00
Не случайно казах познати, а не приятелиsmiling smiley Познавам много хора, особено пък на младини контактувах безразборно, сега вече от ЕГН-то явно повече се дистанцирамsmiling smiley
Аз можех да стана какъвто си поискам - поне така си мислех когато трябваше да кандидатсвамsmiling smiley Колебаех се мужду право, история, икономика, електроника, но накрая избарх ПГС, като една от причините беше, че ми обясняваха, че било много трудно и едва ли не не е за мен.
Ти като ме описваше най-много сбърка в определението "скромен". В никакъв случай не мога да кажа, че съм скромен. Опитвам се да не унижавам хората, когато ги превъзхождам в нещо (което е обичайно положениеsmiling smiley) , но това е по-скоро тактичност отколкото скромностsmiling smiley
Re: Не разбрах добре
21-09-2005 - 12:32:32
Общо взето доста често хората бъркат в преценката за мен и си вадят неправилни заключения, защото не се държа като глътнал бастун, високомерен тип.
А точно артист - никога не съм искал да ставам. Ако ще се реализирам в развлекателната индустрия - продуцент или в краен случай режисьор или сценарист, но артист - та това е най-ниското ниво - не ми подхождаsmiling smiley Всичко или нищо, ако ще е гарга да е рошаваsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход