Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Статистика на цени по полезна площ

Публикувано от mindi 
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 15:02:35
Вярно е, че нещо липсват свежи идеи. Зациклили са на това как в БЪлгария от всичко ще се загуби, как всичко е ненормално...
Явон пак сам ще трябва да печеля - а това е опасноsmiling smiley Друго си е като си част от тълпата печелившиsmiling smiley
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 15:15:24
Да, тук бих сметнал: 80000/30 = 2666 евро/м2 и бих си казал: "Тия там съвсем са полудяли да купуват 1м2 с 10 средни заплати".

Барбароне, за Париж си е жива далавераsmiling smiley
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 17:15:20
Точно това е проблема. Купувача търси определена квадратура полезна площ, а в търсачките му предлагат сортиране по бруто квадратура и това е за да изглежда цената на м2 по-ниска, както е писано по-горе. Не виждам къде е тук грижата за клиента от толкова много загрижените брокери.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 23:33:10
До Барбарон ...не ме разбра...2666 евро за Париж в момента си е далавера...поне последните 6-7 години не сам срещал таква, даже и около La Goutte d'or... колкото до заплатата, надяавам се, хората работещи около Les Grands Boulevards да е достойна за ранга им winking smiley
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 00:23:40
avatar
tigivi Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно това е проблема. Купувача търси определена
> квадратура полезна площ, а в търсачките му
> предлагат сортиране по бруто квадратура и това е
> за да изглежда цената на м2 по-ниска, както е
> писано по-горе. Не виждам къде е тук грижата за
> клиента от толкова много загрижените брокери.


Толкова ли е трудно да разбереш,че не брокера те лъже в квадратурата? Че не той ценообразува? Че не той определя как ще се оферира имота?
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 10:29:13
avatar
А като ти се обадя по телефона ще ми кажеш ли чистата площ, Камелия? Защото бас хващам, че половината ти колеги няма да могат. Тук пак не е тяхна вината, нали?

Престанете с тия извинения - не определяли брокерите цената, инвеститорите/продавачите са виновни за всичко. Като си толкова честна направо му кажи - не е коректно да се включват общите части в квадратурата. Или поне го накарай да сложат чистата площ в обявата. Стига се правихте на свети води ненапити. За всичко е ясно, че от това подвеждане и брокерите печелят.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 10:54:09
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> А като ти се обадя по телефона ще ми кажеш ли
> чистата площ, Камелия? Защото бас хващам, че
> половината ти колеги няма да могат. Тук пак не е
> тяхна вината, нали?
>
> Престанете с тия извинения - не определяли
> брокерите цената, инвеститорите/продавачите са
> виновни за всичко. Като си толкова честна направо
> му кажи - не е коректно да се включват общите
> части в квадратурата. Или поне го накарай да
> сложат чистата площ в обявата. Стига се правихте
> на свети води ненапити. За всичко е ясно, че от
> това подвеждане и брокерите печелят.

Хващай каквито басове искаш! Щом не искаш да мислиш,твоя воля!
Нали затова пиша и обяснявам за новото строителство. Нали затова не работя ново строителство.
Едни домати да купиш от пазара,пък питаш- от кой край са,какъв сорт са, добре ти е да видиш разполовен- как е вътре,да не е кух. Ама тръгваш да купуваш жилище със затворени очи,обвиняваш брокерите че не ти казали,че е некоректно да се включват общите части. Не е некоректно,в нотариалните актове на старите жилища също има включени. Некоректно е да докара инвеститора 20-40% "фира". Некоректно е да ти калкулира фирата на същата цена. Виждал ли си нотариален акт на "старо " строителство? Там % на ид.ч. се движи от 0,8% до 1,9%. Как ти се струва?
Какво искаш от брокерите- да откажат да продават ново строителство?
Дали ако го бяха направили,щяхте да се сетите как ви пързалят инвеститорите?

confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-30 10:54 от камелия.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 11:10:33
Камелия,
Процентите, които са дадени в старите нотариални актове означават едно нещо, а 11-12% в добрия случай до 25-40 % идеални част в най-бруталните случаи означават друго нещо.
Иначе в това отношение сме в един отбор. И аз предпочитам и препоръчвам старо строителство.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 11:12:06
avatar
Тия приказки само разводняват темата. Естествено, че като се стигне до покупката всеки ще пита и ще гледа под лупа (или поне би трябвало). Работата е, че с тия подвеждащи обяви хората са принудени да си загубят времето, да звънят на 100 места, да ходят на 50 огледа докато намерят нещо което им харесва.

ЦЕЛТА Е В ОБЯВАТА ДА ИМА МАКСИМАЛНО ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ДА ПОМОГНЕ В НАЙ-ГОЛЯМА СТЕПЕН НА КЛИЕНТА ДА СИ ХАРЕСА ЖИЛИЩЕ БЕЗ ДА ЗАГУБИ 3 МЕСЕЦА В ТЕЛЕФОННИ РАЗГОВРИ И БЕЗМИСЛЕНИ ОГЛЕДИ.

След като си хареса жилище вече ще си отвори широко очите и ще внимава какво точно купува. Така ще се спести време и на клиента и на брокерите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-30 11:18 от zlostyr.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
30-05-2008 - 16:39:32
Ще ми се някой модератор, който може да взима решения в този портал, да каже какво мисли по въпроса, да или не.

Ако не, защо...
Или да, при условие че...

Мисля, че има достатъчно добри аргименти, макар че част от хората писали се правят на улави и изместват темата към "купувачите не искат да плащат общи части"

Мисля, че на всички е ясно каква е идеята - повече коректност и прозрачност към хората, които си търсят имот в имоти.нет
Поради влизанията на хората всеки ден, има платени реклами...така че мисля хората имат право като ползватели да поискат възможността за повече информация в символа на достъпна информация наречен интернет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход