Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Статистика на цени по полезна площ

Публикувано от mindi 
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 10:55:00
Към човек

Не искам свободни перифрази на това, което съм писала

Искам отделна цена на м2 на полезна площ /там където спя, ям и т.н./
Отделна цена на тераси и мазета
Отделна за общи части

А не разбивка по антре, дневна и спалня.
Къде е имотът е отделно, но някак си има значение като плащаш 100 м2, колко ползваш

Искам статистика на цените по полезна площ

Има информация за полезна площ по план, така е.
Информацията трябва да ЛЕСНОДОТЪПНА. Да се пише ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в обяви, така, че хората които ги пускат да нямат друг избор, освен все пак да се запознаят с това, което продават.

чудя се дали не мога да спретна едно оплакване като потребител, че не ми се предоставя цялата информация за продукта, пък имоти.нет да му мислят /ма нямам време за тази щуротия.

Искам статистика по полезна площ защото
Не искам да се спекулира с "ниските цени в България", защото това не е вярно

Не искам да се правят порочни сравнения на м2 на шпакловка и замазка, ниски тавани и път по който можеш да стигнеш само с АТV и имоти в чужбина които са полезна площ с настилки, широки пътища, предвидено къде да се паркира, дори на не си купил за 12 000 евро едно каре асфалт.

Сума ти хора гледат тези "сравнения" и си казват верно, че тук са много евтини имотите. А сме в ЕС и един ден ще станат като там цените.

Знам го защото преди и аз да разбера какво се сравнява, го вярвах.

Don
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 11:44:05
Аз пък искам да се дава и кубатурата, защото ми е много важно да си сметна цената на кубик от апартамента smiling smiley

Сега сериозно, приемете че един имот струва Х лева.
Тези Х лева на каквото и да ги делите си остават Х лева.

А който го интересува не е никакъв проблем да си вземе
от архитектурния проект площта на всяка една стая.
Както и съм сигурен, че ако попита за тази информация,
то тя ще му бъде предоставена.

Don
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 11:49:47
И още нещо, не се заблуждавайте, че високите цени са следствие от методиките
за изчисляване на площта. Цените са такива, защото сте готови да ги платите.
Ако иската цените да се нормализират, просто спрете да купувате, а не
да търсите причините другаде.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 12:09:39
Don
Не знам на шугави ли се правите тук няколко човека, че това са някакви капризи.
Приемете че цената е Х лева - това сериозно ли?

Отиваш в ресторант и ядеш пиеш
Казват ти сметката е X lewa
Ти питаш ама колко ми струва бирата и сервитьора отговаря: приеми че сметката е Х лева, а и никой не те кара да обядваш тук.

Не се заблуждавйте,че интелигентен човек вярва, че високите цени на полезната площ, олекотени посредством разпределяне в общи части и мазета не служат точно за това, за което казвате че не служат.
Ако на едно жилище 100 м2 му се искат 80 000 евро. По сегашен закон стои добре цената.

Ако от това жилище 40 м2 са тераси, а 30 м2 са скосяванния под 180 и не можете да си го пишете че е 100 м2, щото по закон има само цифра 30 м2, дали ще тръгнете да му искате 80000 евро?? 30 м2 = 80000 евро - стои ли добре цената?
Или е леко като у Париж, ама там дори някой да има наглостта да построи подобен шедьовър на абсурда ще е длъжен да си го пише 30м2.

Това не е хипотетично - жилище. И акто ги питах луди ли са, ми казаха - да, ама по нот. акт е 100 м2, така че си е 100 м2 по 800 евро на м2!
ЕТО ЗА ТОВА ГОВОРЯ!!!!
Don
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 12:19:56
Ами ето виждаш ли, че ти е предоставена сметката на апартамента и ти ги обявяваш за луди и не купуваш. Къде е проблемът? Този апартамент на тази цена
ще остане непродаден.

Пак казвам, че чистите площи не са нещо, което се крие. Който попита
получава тази информация.

И освен това цената не се формира по закон. Човекът продава тераси и скосявания
на 800 евро, пък който иска купува.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 12:45:50
Преди 2год.като си търсех жилище попаднах на 123кв.м за 55000евро!Чудесна оферта казах си!Отидох да го видя и о,Небеса!Чудо на архитектурната мисъл!17кв.м.ДНЕВНА,18кв.м.КОРИДОР/в който не можеш да си разпериш ръцете!/2спални между10 и 15кв.не помня точно 3мокри помещения,всички на скос/поне "велукси"да бяха сложили/,понеже беше последен етаж и 2тераски м/у 4 и 7кв.Екстри като мазенце нямаше... sad smiley Апартамента не беше повече от 80кв.реални площи/с коридорчето,по което детенце можеше да се търкаля с ролери безспир/След този,кенефа който купихме ни се стори прекрасен!Продадохме го след година и отново започна търсене.Това което ме изуми,беше тенденцията СОБСТВЕНИЦИТЕ продаващи старо строителство/над 15год./по някаква извратена "пазарна"логика да донаждат по 15,20кв към имотите си като общи части,"защото не виждате ли как правят сегашните строители?!"
Мисля,че това е случай,в който брокерите определено не носят отговорност.
Строителите са тези,които търсят варианти за реализация и на "градинките около блока".За жалост градинки липсват,само камари строителни отпадъци и мизерия!
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 14:00:22
avatar
"Сега сериозно, приемете че един имот струва Х лева.
Тези Х лева на каквото и да ги делите си остават Х лева."

"Пак казвам, че чистите площи не са нещо, което се крие. Който попита
получава тази информация."

И защо трябва всеки да пита? Трябва ли ако си търся апартамент 100 м2 чиста площ да пусна една търсачка за до 150 м2, да ми изплюе 100 обяви, да позвъня на всичките за да разбера има ли изобщо някой, който пасва на моите критерии за чиста площ. Да не говорим, че много от брокерите изобщо и не знаят колко е чистата площ или ти казват нещо приблизително, което може да варира с 5-10 м2 от истинската площ. Това пък означава, че трябва да отида да го видя на място с рулетката.

Просто колкото повече информация има толкова повече ще се намалят излишните телефонни разговори и огледи и толкова по-малко време ще се загуби и на купувача и на брокера и на продавача евентуално.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 14:22:58
Дон, благодаря за подкрепата. Изгуби се и не можех да се насладя на победата в басаsmiling smiley
Признавам, условията не бяха честни и някак не ми се услади, че не фиксирахме срок.
Don
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 14:29:17
Zlostyr,

това, че някои от брокерите не си познават офертите не е болка от вчера.
Виж за търсачките си прав, че трябва да има такъв критерий
за търсене, тук съм принуден да се съглася.
Don
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
29-05-2008 - 14:34:17
4овек,

баса си го спечели най-честно. Търсех те да те поздравя, ама и ти беше
зачезнал в последно време.

Иначе хвърлям поглед от време на време, но почти нямам какво да пиша.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход