Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Статистика на цени по полезна площ

Публикувано от mindi 
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
27-05-2008 - 23:55:30
clap:
Също така е интересно какво мислят Продавач, Камелия и др. по тези предложения?
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 00:02:29
avatar
pats Написал:
-------------------------------------------------------
> > Също така е интересно какво мислят Продавач,
> Камелия и др. по тези предложения?


Поне сто пъти съм казала какво мисля- една от причините да не работя с ново строителство е мошеничеството с квадратурите. Другото- обявяването на нещо за "двустаен",въпреки че според наредба №7 си е гарсониера отвсякъде. После- българското изобретение- "шпакловка и замазка,на тапа". Както и леенето на плоча при -20 с пластификатор и вода,всичко това под благосклонния поглед на надзорната дъщерна фирма........ :g:
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 08:25:33
Камелия, какво мошеничество те гони в новото строителство - в крайна сметка нали вижда черетежа клиента, брокерът също има на разположение чертежите ПРЕДИ да го предложи на клиента. На него си пише чистата квадратура на помещенията. Спалня ...кв.м., баня ...кв.м., хол...кв.м.
И изобщо не ви ли е срам да си признавате, че при сделка за стотицихиляди левове не си правите труда да погледнете чертежите за да видите какви са чистите квадратури на помещенията?
Аз съм за да има още информация в сайта , която да показва кое помещение колко квадратни метра е, обаче единствено, защото се пести време. А не защото има измама, лъжа и т.н.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 08:47:41
То който е решил да лъже с квадратурата, старо, ново все му е тая. На 90% от старото строителство в офертата е посочена квадратура, която няма нищо общо с тази в нотариалния акт. А големите професионалисти брокерите, не са си направили труда дори да погледнат какво пише в документа за собственост.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 09:36:21
То и сладоледите и сандвичите на картинките изглеждат по-големи, отколкото са в действителност.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 10:03:11
Това не са лъжи и мошеничестви, и аз го казвам за 18-ти път, има закони и наредби за това. Такова понятие като "светла" или "чиста" площ юридически не съществува:

Наредба № 5 от 2001 г. за правила и нормативи за устройство на територията

ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 2. (1) Застроена площ на самостоятелни обекти в сградите (жилища,
магазини, ателиета, кабинети, офиси и др. под.) е площта, ограничена от
външните конструктивни очертания на външните ограждащи стени на обекта и
осовите линии на разделителните стени към съседните обекти или към общите
помещения в сградата. Към застроената площ на обекта (жилище и др. под.) се
прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им
конструктивни очертания.
(2) Застроена площ на жилище (или на друг обект), разположено на
повече от един етаж, е сборът от застроените площи на отделните му етажи, вкл.

площта на стълбищата в тях.



Ето и линк към сайта на ДНСК: [www.dnsk.mrrb.government.bg]?




Love is all around
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 10:12:15
avatar
pats Написал:
-------------------------------------------------------
> > Също така е интересно какво мислят Продавач,
> Камелия и др. по тези предложения?


Предложението е добро, но който си е некоректен пак ще намери начин да излъже.
Иначе аз не съм от брокерите, които спестяват истината, понеже тук така се задава питането по мой адрес... Аз съм за!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 10:12:39
По принцип в системите за изкарване на съдържание в интернет могат да се направят задължителни полета, без които формулярът да не може да се предаде. Предполагам, че могат да се зададат параметри, така че използваемата площ да не може да е равна или по-висока от общата примерно.
Програмисти?
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 10:44:36
Предимството за Клиента при покупка на чисти площи е това, че винаги може да си ги премери с една рулетка. Като им намалеят още продажбите на всичко ще са съгласни.
Re: Анкета: Статистика на цени по полезна площ
28-05-2008 - 11:13:39
Ако Клиента пристъпва към сделка за покупка на апартамент без да си е направил труда са види чистите размери на помещенията няма на кого да се сърди ако се окаже, че са по-малки от очакванито. А бе вие за покупка на сирене и домати ли говорите?
Отново повтарям - на новото сторителство съществуват чертежи и на всяко помещение пише ЧИСТАТА ПЛОЩ, а при старо замерването отнема минути.
Нищо не пречи на Клиента да не ходи на оглед ако Продавачът или Посредникът не му осигурят предварително чертеж с размери или табличка с квадратури на помещенията. Дори може и по телефона да се разпита - какви са размерите на помещенията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход