Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:15:10
97 година и аз изгубих -времето от вземане на левчетата до чейнджбюрото около 5мин. -курса друг.
Не искам и да си спомням... Дано не се случи пак.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:25:06
за това говорим за да не се слу4ва пак 97 макр 4е аз ли4но не допускам 4е 4ак до там ще му отпуснат края ,а и хората тогава не бяха толкова информирани и знаещи и бяха мн довер4иви ..справка -пирамидите
десетина години по късно...едва ли
макар 4е ...нащите политици вместо да назна4ават експерти вземат баджанаци ..и докъде ли ще я докарат
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:31:16
Аз бях студент оная зима и се чувствах като Крез с 5 долара в джоба. smoking smiley

Но нямах познат, който да не изгуби адски много пари. Дори и хора с познания във финансите, икономиката и т.н. просто центрофугата тогава ни завъртя много силно. Някои обаче спечелиха и то хора, които не бяха от мошениците дето дирижираха парада. Къде с късмет, къде с интуиция.....

Сега поне възможността да си обменяме инфо и анализираме може да ни държи нащрек.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:33:29
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza,
> При 10% самоучастие е добре, аз бих се стремял към
> повече!
> На всяка цена бих избягал от гратисия период, за
> да не ми излезе през носа накрая!
> Ще препочета кредит за минимум период, но
> месечната ми вноска да не надхвърля 30-40% от
> месечния ми доход!
> Както се казва "КОЛКОТО - ТОЛКОВА" ! Или "КОГАТО -
> ТОГАВА"!
>


Изхождам от това, че кризата е в разгара си, когато приходите по принцип са ограничени -настоящите и тези на новата инвестиция. В този смисъл, когато приходите са ограничени е по-добре и по-ниски разходи по кредита/само лихва без главница/. Една година все пак е много време, започвано да се брои от разгара -т.е. залагам утихване на кризата след 1 година, увеличаване на приходите и тогава увеличаване вноските по кредита. Самоучастие от 10% и то от резерва -е по-предпазлив вариант при грешна времева преценка за края на кризата
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:42:47
именно това имах предвид да обменяме инфо и идеи и да бъдем нащрек за да избегнем загуби или да гисведем до минимум инамен ми се струва 4е една година е дълъг период за криза
много хора в незнанието си какво да првят парите от бурканите и виждаики 4е се обезценяват тръгнаха да купуват перални и хладилници и подобни ненужни неща -търговците завишиха цените -изкуствено разбира се обираха ежедневно левовете на хората (банките изплащаха само в лева) и веднага ходиха до близкото4еиндж бюро кудето обръщаха в долари и това още пове4е вдигаше курса наистина центруфугата беше голяма ...а реакциите на хората вкл и моята неадекватни
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:55:24
Уф, направо не искам да се сещам.Бях завършил 95 и 2 години бях ходил на студентска бригада в Англия (исках да си купя апартамент) и бях натрупал кеш, но като дойде 97 малко се ошашавих, особено като бях продал около 15% от кеша на курс 2100 лв (правих се на голям играч) и после инфарктното покачване до 3000, че и +.как ме гледаше половинката особено с 2 годишно дете на ръце(Как можахте да ми припомните периода) .След това курса си дойде на място но и до сега се чудя дали си заслужаваше тревогите и неприятните чувства под лъжичката. Обаче тогава нямаше въобще предлагане на апартаменти, е избора беше адски ограничен.Чак 1998 си купих , не много голям 72М2, но кеша си беше цар предлагаха го за 15500$ но след разговора със строителите веднага го смъкнаха на 14300$ и Ноември си влязохме в апартамента.Като си направя сметката, то цените доста може и да паднат при кризисна ситуация, особено сравнени със сегашните нива.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:56:40
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> именно това имах предвид да обменяме инфо и идеи и
> да бъдем нащрек за да избегнем загуби или да
> гисведем до минимум инамен ми се струва 4е една
> година е дълъг период за криза
> много хора в незнанието си какво да првят парите
> от бурканите и виждаики 4е се обезценяват тръгнаха
> да купуват перални и хладилници и подобни ненужни
> неща -търговците завишиха цените -изкуствено
> разбира се обираха ежедневно левовете на хората
> (банките изплащаха само в лева) и веднага ходиха
> до близкото4еиндж бюро кудето обръщаха в долари и
> това още пове4е вдигаше курса наистина
> центруфугата беше голяма ...а реакциите на хората
> вкл и моята неадекватни


Виж, Дивал, нали говорим за инвестиции и в този смисъл трябва да се гледа от търговска гледна точка. Тогава търговците също губеха -купуваха стоката с $, по курс продава за деня, надценка и при продажба, докато стигне до чейнджбюрото получи $ по- малко, отколкото е дал за стоката. Това също е една от точките, които трябва да се имат предвид при въпроса -как да се опазим
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 20:59:24
Може да се питате къде съм ги държал.Срам не срам бяха в буркан банк, но в примитивни ситуации , примитивни решения. moody smiley
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 21:01:28
да да така е купуваха в долари аз затова казах 4е центруфугата е голяма и бързаха да ходят до 4еинджбюрото
но мисля 4е този път няма да е 4ак така или поне силно се надявам да не е
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
09-05-2008 - 21:01:37
за размяната на инфо и идеи , сте напълно прави clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход