Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:05:02
dival,
Нямам намерение да те замайвам с разни розови приказки, просто искам да ти вдъхна малко кураж.
Не ти и не аз сме виновни, че сме се пръкнали на кръстопътя между два коренно различни свята.
Не ти и не аз сме виновни, че всеки откъдето и да дойде влачи като за последно.
Не ти и не аз сме виновни, че сме предадени от нашенци, които са си мърша и в Канада и в САЩ и в Русия и в Либия и в Израел!
Не ти и не аз сме виновни, че всекиденевно от всички ТВ предавания в БГ ни трият с финна гумичка родовата памет.
Не ти и не аз сме виновни, че нямаме пари да се противопоставим на всичко това.
Не ти и не аз сме виновни, че света се глобализира - малките стават все по-малки, а големите все по-големи.
Не ти и не аз сме виновни, че падат границите - сега границата е на входа на банката!!!!
dival,
Аз и ти ще бъдем виновни, ако забравим прикзките и обичаите на предците си.
Аз и ти ще бъдем виновни, ако нашите деца не знаят корена си,
Аз и ти ще бъдем виновни, ако позволим да съсипят жизнената ни среда.
Аз и ти ще бъдем виновни, ако нашите внуци няма къде да живеят.
Аз и тище бъдем виновни, ако границата, която е пред дома ти (както споменах по-горе) се окаже затворена.
Аз и ти ще бъдем виновни, ако се окаже, че децата ни отглеждат само пинчери или обикалят света с единствената идея да си сверяват часовника или по цял ден чешат конете на тъпкачите си.

Ти откри темата с чистосърдечно послание, а за три дни събра мършата от форума.
За "нула време" хвърлиха цял куп "сухи съчки" в и без това горящия огън!!!!
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:26:42
Като се заговори за цени ето тук и моя принос.

Визирам дискаунтърите Алди представен в Англия и в Германия, Netto Англия, ПЛЮС Германия



Англия: говеждо готово и овкусено за грилене £2.62 за кило = 6.47 лв
захар 1.95 лв килото
полуготови картофки за пържене 1.70 лв/кг
Източници :
NETTO
Aldi
За Англия съм чувал нееднократно от близки познати и приятели, че за 20-30 паунда пълниш количката и ти стига за около седмица 'там и сега' (в смисъл актуални цени)

Германия: литър 3.5 % мляко 1.18 лв
литър 1.5 % мляко 1.05 лв
свински котлет сочен-бочен 700гр или пилешки бутчета 1кг овкусени в тавичка от алуминиево фолио готови за слагане в печката = 5.44 лв
топено сирене Честър оформено на листове(за тост) = 100 g = 90 стинки
Източник: ALDI и
PLUS

Сега да разкажа на оптимистите за цените в България, че цените в тези каталози са за тази седмица и поради богатия асортимент представят горе долу стоките с най-търговски вид и насочен към не много пестеливите, а има значително количество евтиниики, които са си постоянен артикул в тези магазини и всеки е свикнал с тях - пример олио 1 литър = 1.80 лв, леб нарязан пълнозърнест = полвин кило за 90 стинки, яйца 10 броя под 2 лв. , Кока Кола 1.25 литра = 1,30 лв

Всеки с обща култура знае какви са заплатите в тези икономически мастодонти и нека не си затваряме очите къде сме и как се гаврят с нас нашенските тарикати.
По този повод мога да си поиграя и да направя извадка и за цените на имотите във въпросните 2 страни, но мисля че всеки е чел форумите и констатациите къде сме по цени спрямо цивилизацията та ще е само по желание извадката.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:27:17
PARTZALEV :недей обижда емигрантите на мърша,щото с парите дето се пращат от тях,бая народ само лежи и лапка по рестoрантите.Вие в БГ,нито знаете какво е работа,нито каква стойност имат еврото и долара.
Работете бе,що внасяте?
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:37:36
gorje,
ще те послушам и ще открия и трети ресторант, да сте живи и здрави!
Да не мислиш, че в ресторантите не се бачка?
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:41:52
BGcode,
ще ни бъде интересно, ако ни пуснеш и една извадка от която да е видно какви са финансовите ти отношения с общината и комуналните доставчици!
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:48:23
Лятото ще го избутате на домати и сирене,обаче от есента много хора ще минат на искуствено дишане.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 22:53:12
Парцалев, понамали малко децибелите. Ако ги няма емигрантите досега да се гушнали босилека. От глад.

Предали ги били, ти поне интелигентен изглеждаш, огледай се.
не са те предали емигрантите дето отидоха да работят в чужбина и да ви пращат пари че да не изпукате от глад. Промиха ви мозъка комунягите и ченгетата дето ви обраха до шушка и сега им слугувате, в Бг има 15-20 души с над 300 милиона лева.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 23:11:39
и около 15 души с над 2 милиарда -легални
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 23:13:04
То това май се превърна в дискусия за цените на хранителните продукти, та да взема и аз да се изокам. В Гърция може сиренето да е 6 евро ама е истинско. Тук такова вкусно сирене не съм ял. Там имат и кисело мляко което няма нищо общо с помията дето се продава тук, вярно по едно евро кофичката, ама тук и да даваш 2 лева няма от къде да го вземеш.
Това за българските храни е грозен мит като за българската природа. Малко са дърржавите с токова опърпана и жалка природа като България. Ама това го виждам аз защото съм всяка събота и неделя извън града. Тук в Софийската помия всеки си мисли, че живее на пъпа на света и всичко ни е "най". И понеже това е форум за цените на имотите фразата локейшън, локейшън, локешън трябва да звучи Булгаристан, Булгаристан, Булгаристан!!!
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 23:30:12

Класацията е води ТИМ. Те например са собственици на Варна.Понякога \"Инвестират\"и в строежи а баламурниците купуват .( филтруват ) парите.
Лошо няма!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход