Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.

Публикувано от Dundy 
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 19:34:20
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> То имаше една приказка: Защо един българин НЕ може
> да "оправи" /простете за грубия израз/ една жена
> на улицата?
>
> Ами защото прекалено много хора ще се съберат да
> му дават акъл!


clap: clap: clap:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 20:17:28
smiling smileyJulius, пак ме разсмя :}

Хуба,
Ти си българин. Нали не искаш да кажеш, че не работиш, а само си по акъла? От твоите постове изобщо нямам такива впечатления.smiling smiley

Освен това акъла в една част идва с опита, т.е.работата -не става само с акъл.smiling smiley
Ако изходим от твърдението, че българина има само акъл, без да е работил, то следва, че бг акъла е повече от не-бг акъла,който и работи.

smiling smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 20:26:14
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Julius, пак ме разсмя
>
> Хуба,
> Ти си българин. Нали не искаш да кажеш, че не
> работиш, а само си по акъла? От твоите постове
> изобщо нямам такива впечатления.
>
> Освен това акъла в една част идва с опита,
> т.е.работата -не става само с акъл.
> Ако изходим от твърдението, че българина има само
> акъл, без да е работил, то следва, че бг акъла е
> повече от не-бг акъла,който и работи.
>
>
>


едно е да даваш акъл, друго да го имаш.
Този който го има обикновено не го дава безплатно просто така.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-24 20:27 от Huba-Buba.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 20:40:20
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Българите са наистина умни, комбинативни и винаги
> могат да намерят рационалното решение. Аз наистина
> съм сравнявала българи и не-българи. Ако поставиш
> на не-българина някакъв казус, нещо нестандартно,
> той се обърква, по-бавно се ориентира, трудно
> стига до адекватно решение. Просто всичко му е
> подредено, утъпкано и това го изкарва от
> коловоза.
> Проблемът при нас е, че не можем да работим в
> екип.

Муза, живея във ФР. от 1973 година (с прекъсвания до 1990)...след това се преместих "окончателно".
Надявам се, че гледайки отстрани нашето общество, преценката ми е, по-трезва, без излишно емоционално или "емигрантско" чувство.
Не мисля че българина е "ПО" от останалите...(аз съм и с Бг. гражданство). Това чуство си беше наслагвано от фолклорно-партйино-националистичното ни възпитание. За съжаление, и до днес, е само още един начин за оправдание на собствените ни неудачи, като влагаме елемент на "Уникалност" в нацията. Ако бяхме толкова оправни - отдавна да сме задминали...Турция, или Гърция...да не говорим за Португалия...(споменавам държавите с най-близка до нашата, народопсихология и донякъде, икономика) Навсякъде има хора способни или некадърни, просто ние сме потвърждението за поговорката "Бедният човек- жив дявол"...или "Накарай мързеливият на работа- ще ти обясни как да я свършиш по-лесно"...В индивидуален аспект, това може да е полезно, или забавно - но когато цялото общество (или по-голмята му част) се ръководи от такав философски мироглед, това може само да навява тъга. По този начин ние сами се обричаме да си останем на ниво "далавераджйи" с всичките печални последици пройзтичащи от това... moody smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 21:48:32
Хуба, нямам предвид дали се дава или не акъл, и по какъв начин. Въпросът ми беше твоят акъл само по рождение ли е или имаш зад гърба си и опит, придобит с труд?
Ако е само по рождение, т.е. не си се трудил, това е доказателство на моята теза, че даже без опит/труд/ българина е по-умен.

Поло, това фолклорно-партйино-националистичното ни възпитание по-скоро е изградило ниско самочувствие в българите. Хората- способни, умни- нямат необходимото самочувствие и не вярват в себе си.
Проблемът е там, че не вярват, че ако си поставят цел и положат необходимите усилия, целта става реалност. Виждат, че успелият не е по-умен от тях, но "имал бил късмет". От тук идва, според мен, и зависта, и гледането в канчето на другия.
Ти си българин и ако си ходил по поговорката "Накарай мързеливият на работа- ще ти обясни как да я свършиш по-лесно" едва ли би успял да се наложиш във Фр

Вярно е, че има мързеливи хора, но къде ли ги няма. Има и работливи хора, но част от тях са със стъпкано самочувствие, не от сега, а благодарение на горното обяснение за възпитанието -просто хората не са излизали от Бг.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 22:00:05
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
Ти си българин и ако си ходил по поговорката
>ще ти обясни как
> да я свършиш по-лесно" едва ли би успял да се
> наложиш във Фр

Точно това обяснявам...smiling smiley а това доколко, и дали сам съм се наложил, е друга тема...макар че парадоксално, работата ми отчасти, се състои в това да "опростявам" операцйи и трудова дейност...winking smiley) Т.е "Накарай мързеливият на работа- ..." донякаде ме храни winking smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 22:05:52
според мен всички сте прави-българина е мързелив ,но това го прави по креативен и изобретателен.
проблема идва от това,че домогне ли се до пари-не ги уважава-почват гъзарии.
в сащ съм се нагледал на българи,които правят по 50 хиляди годишни заплати и карат последни модели мерцедес и бмв.а този тип коли се смятат за хора,изкарващи над 150 хиляди годишно.говоря за ес класа и 7-миците.
мотото е ОТ ГЛАД УМРИ,ГЪЗАР БЪДИ.

един приятел постоянно псуваше евреите-те били виновни,дори и ако се спъне и падне.
та питам го-ако спечелиш милион от тотото-кво ще направиш?
отговор-веднага се пенсионирам и почвам да обикалям света.
мой отговор-а ако еврейн спечели 1 милион,за разлика от теб ше гледа как да го направи 2 милиона,вместо да се пенсионира.

и заради тва евреите имат пари,а други нямат.
те живеят заради правенето на пари.българина живее за да гъзарее и да му е леко.

ако смисъла на живота на даден човек е парите-той ще ги има.
въпроса според мен е баланса-нито да си беден,нито пък да ставаш роб на парите.
според мен средностатистическия американец е перфектния пример за баланс.
нито се посвещават на парите,но от друга страна ги уважават и американец няма никога да купи кола за 100 000$,когато прави само 50 000$ на година.

Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 23:38:24
според мен всички сте прави-българина е мързелив ,но това го прави по креативен и изобретателен.
проблема идва от това,че домогне ли се до пари-не ги уважава-почват гъзарии.

Правилно! clap:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
25-06-2008 - 09:43:51
Асен1975, браво за последния пост! clap: clap: clap:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
25-06-2008 - 15:51:21
Спомнете си крилатата фраза на др.Димитров,която се втълпяваше 45 години:
"Не оставяй днешната работа за утре,когато можеш да я свършиш в други ден"
Или "Върви народе възродени към светли.....????"




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-25 15:59 от gorje.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход