Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.

Публикувано от Dundy 
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 11:52:37
солароид -браво ...това вече е новина clap:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 11:55:33
не, не е в Русе стартът.

- City of Fontains в Младост от около месец вече правят по 20% отстъпка за новите си клиенти. Добре че не съм от старите, едва ли се чустват добре, горките хорица...

- в статията, която излезе от шефката на "Адрес" се съобщава, че в район Витоша се е появил строител, който продавал на 950 евро и реализирал сделки, а всички около него държат цени по 1300 и нямат нито една продажба.

- тъй като проверих наскоро, АФИ Юръп имат обект в същия квартал (Витоша Тюлип)и там може да се договори добра отстъпка в момента. Лошото е, че на мен този район не ми е атрактивен и не бих си купил въпреки отстъпката. Интересно, че почти всички апартаменти са изкупени от англичани - целта е ясна - инвестиция. Ще съм много щастлив като никой от тях не може да си продаде апартамента след това, нито да го даде под наем. Освен ако не запретне ръкави и изкопае канализация и асфалтира сам улиците в квартала. А да - и да пусне градски транспорт дотам, както и да построи няколко болници, училища и детски градини.

- ходих на оглед (с Адрес) преди около 3 седмици в Лозенец. Апартаментът не струваше колкото му искаха, освен това не ми хареса. Реших да тествам пазара и попитах за около 15% отстъпка. От Адрес до края на деня са се свързали със собственика и получих отстъпка 12%. Разбира се аз така или иначе нямаше да го купя, но за няколко часа 12% отстъпка си е голямо постижение. Да е жив и здрав собственикът, апартаментът му няма да се купи на тази цена според мен! Не и преди да смъкне още 30%...

Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 12:56:20
Julius,
ще си позволя да насоча вниманието ти на икономист-експерт към написаното от мен на 27 страница. Преди доста време споделих мнение че за галопа на цените единствено в Румъния и България-двете най-развити европейски държави, основен фактор е не алчността на предприемачите , а липсата на закон, изискващ заплащането на огромен данък при продажба в първите 5 години от закупуването на имота с цел ограничаване на спекулата. Това е работа на управляващите , а не на управляваните. Но те умишлено не го приемат, защото самите ТЕ имат интерес от тази спекула.В Европа този закон е налице в много по-слабо развити страни от България като например:Германия, Австрия, Франция. И затова там за разлика от БГ цените не галопират. И сега ако не те мързи , прочети написаното от мен на 27 страница и сподели ако този апартамент не е купен с единствената цел спекула от кандидат "бизнесмен" с празни джобове и заем от банката , щеше ли да бъде представен със снимки от текущи ремонти. Единсвеното обяснение е :
Голяма спекула с малко пари.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 13:21:48
Според мен тези, които са купили през последната година с цел препродаване и са се набълбучили с кредити, ще изгърмят първи.

Инвеститорите могат да си позволят да продават по-ниско, въпреки покачващите се цени на материалите и петрола. Според мен оттам ще започне спадът на цените - инвеститорите нямат интерес да държат апартаментите празни, затова ще се стремят да ги продават бързо, макар и с по-малка печалба. Всъщност те нямат алтернатива, от наеми няма да изкарат големи пари

А собствениците на стари имоти ще усетят в един момент, че изобщо не са толкова богати колкото им се иска. Те ще стискат до последно, защото старите им апартаменти не са купени с ипотека и могат да си ги стискат.
Между другото в Румъния старите апартаменти вече поевтиняват. Това бе и прогнозата на големите фирми - 40% спад за 2 години. При нас ще се случи същото.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 14:08:07
Продажбите на жилища във Великобритания се понижават с 37% за една година

"Анализаторите прогнозират, че цените на имотите също ще паднат с над 30%, като резултат от кризата в ипотечния сектор и финансовите проблеми в световен мащаб."
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 14:53:50
... Написал:
-------------------------------------------------------
> Продажбите на жилища във ... се понижават с ...% за една година

Продавач, Камелия, Муза, къде сте ! Тука едни само повтарят - ще се понижава, ще пада ...
Ще изпаднеме всички в депресия и стагфлация! Идвайте и налейте малко оптимизъм !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-24 14:55 от barbaron.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 15:10:52

Когато фактите започнат да говорят, тогава дори "продавачите" мълчат! smiling smiley

Все повече конкретни примери почнаха да дават хората и за България, София...

Истината е някъде там... smoking smiley и скоро ще излезе наяве...
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 15:17:42
barba, няма ги - заети са да пълнят буркани за зимата, че глад, глад...
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 16:32:31
Барбарон,

Моят оптимизъм се базира не на презумцията, че имотите няма да падат,
а на българите, където и да са те.smiling smiley

Твърдя, че българите каквото и да стане, по-бързо ще се оправим от другите. Могла съм да сравнявам, въпреки състоянието в което сме сега, сме доста нива над другите.smiling smiley

Цека, не дърпай дявола за опашката, защото ако стане това, от което се притеснявам, то гладът не знам, но стресът и трудностите ще са за всички. Аз не съм брокер, но и да съм, не смятам, че е обидно.smiling smiley

Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 16:42:39
Muza, голям оптимист си относно българина. Май това колко сме умни, е един мит и нищо повече. Какво ще кажеш за това - младо добре облечено момче на 23-25 години, да не знае от коя географска посока изгрява слънцето?? Не беше притеснен - разсъждаваше на глас съвсем спокойно и като мина през юг и север, маркира запад. Водещите се изкривиха да подсказват, ама - не. А за мързела и нахалството да не говорим. Та как ще се оправим незнам - другите народи през война минават и се съвземат, а ние ще си затрием държавата от мързел и кражби. Дано съм черноглед, ама май ................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход