Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.

Публикувано от Dundy 
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 16:59:21
Е, вярно че има и такива и то не за друго, а защото не му е опряло яйцето до д......smiling smiley
Но защо посочваш само това момче? Предполагам, че би могъл да посочиш друго момче, с друго възпитание.

А ти r_stoma, не знам с какво точно се занимаваш, но точно ти, мислиш ли, че ще се оправиш по-зле в затруднена ситуация, от някой западняк или американец? Гарантирам ти, ще намериш изхода по най-рационалния начин и резултата ще е в пъти повече в твоя полза.smiling smiley

Ако можеше да се поставят при еднакви условия българин и не българин, кой ще дръпне напред? Аз залагам за българина.smiling smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 17:24:52
Лошото е, че май немога да посоча друго момче - само едни юнаци, дето се връщаха от олимпиада по математика и бяха разбили другите, но те са единични случаи. Масата е доста ограничена във всяко отношение и дори няма стремеж да научи нещо повече - стремежа е да се направи далавера и да се спечелят много пари, за кратко време и без труд. Даже съм чувал такива новогодишни пожелания от образовани и интелигентни хора - "пожелавам ти малко работа за много пари" Та не съм очарован от българина. Напоследък често ходя командировки, по държавни обекти и наблюдавам как се работи на държавна заплата - много малко и мърляво. А мрънкането за заплати - до бога. Е каква заплата да ти дадат, като цял ден цъкаш тенис на маса гол до кръста, ако изобщо си на работното си място??? А за западняците не си много права. Виждал съм как учи западен студент и как наш - единия чете непрекъснато като за световно, другия само си търси оправдания да не го прави. Но с приказки няма да променим нищо. Дано ЕС ни принуди малко да влезем в час, че сме големи мързели и тарикати.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 17:41:58
r_stoma,не е вярно, че няма студенти в България, които учат сериозно. Аз познавам много такива. Също не е вярно, че българските студенти в чужбина не учат. Даже точно при тях почти няма такива. Те са нахъсени, амбициозни и винаги успяват.

Прав си само в едно, че се наблюдава такава тенденция при част от младите хора, които са в Бг или не работят, или се водят на работа. Това, разбира се е доста обезпокоително. Може би просто нямат необходимото самочувствие/здравото/, че и те биха могли да се справят.

Има, обаче и много млади хора в Бг с образование, с езици, които работят много сериозно.

Все пак не ми отговори на въпроса: ти даваш ли се на не българин?smiling smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 17:53:08
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Барбарон,
>
> Моят оптимизъм се базира не на презумцията, че
> имотите няма да падат,
> а на българите, където и да са те.
>
> Твърдя, че българите каквото и да стане, по-бързо
> ще се оправим от другите. Могла съм да сравнявам,
> въпреки състоянието в което сме сега, сме доста
> нива над другите.
>
> Цека, не дърпай дявола за опашката, защото ако
> стане това, от което се притеснявам, то гладът не
> знам, но стресът и трудностите ще са за всички. Аз
> не съм брокер, но и да съм, не смятам, че е
> обидно.
>
>


уффф ние така се оправихме за 20 години, че още 100 ще ни трябват да се освестим.
Само погледни ФРГ къде е била 20 години след 1945 и от къде е тръгнала пък после разказвай как ние ще се оправим.

Между другото един любопитен факт - в края на 19 и в началото на 20 век в българските учреждения забранили да се пие кафе.
Причината била супер проста - да може да работят. Защото до този момент ситуацията била следната. Сутрин се пие кафе до 10 после пускат първия гражданин да го обслужат, естествено се сипва кафе и на него и на служителя - хоп 1 чес лафове за родата и политиката после още половин час за да свършат работа и хоп станало обяд. Следобяд пак отначало с кафетата.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 17:54:09
Де да знам - може да се дам. Чуствам се много изморен, изхабен и направо скапан от работа ( немога да намеря човек да работи за 1000лв заплата, ама да не цъка тенис на маса) Омръзна ми и да се боря с общини, ВиК, Енерго, пожарна, надзорници, строители и т.н. Сигурно ми е време за отпуск, ама кой ще свърши всичко дето ми е на главата?? А като заслушам новините, иде ми да хвана гората. winking smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 18:13:35
Като гледам тук понякога документални филми за Франция след войната - голяма мизерия е било. "Планът Маршал" им помогнал бързо да се оправят. [bg.wikipedia.org]

Сега, когато милиарди щяха да потекат към България от ЕС, тя каква стана ... :g:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 18:25:36
Quote

Омръзна ми и да се боря с общини, ВиК, Енерго, пожарна, надзорници, строители и т.н. Сигурно ми е време за отпуск, ама кой ще свърши всичко дето ми е на главата??

Горе долу и аз така се чувствам!
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 18:27:07
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Като гледам тук понякога документални филми за
> Франция след войната - голяма мизерия е било.
> "Планът Маршал" им помогнал бързо да се оправят.
>
> Сега, когато милиарди щяха да потекат към България
> от ЕС, тя каква стана ...


Абе то за сърбия план маршал не е имало ама те пак са по-добре, въпреко войната и бомбардировките.
Стига сме търсили оправдания за собствената си негодност.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 18:34:08
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Де да знам - може да се дам. Чуствам се много
> изморен, изхабен и направо скапан от работа (
> немога да намеря човек да работи за 1000лв
> заплата, ама да не цъка тенис на маса) Омръзна ми
> и да се боря с общини, ВиК, Енерго, пожарна,
> надзорници, строители и т.н. Сигурно ми е време за
> отпуск, ама кой ще свърши всичко дето ми е на
> главата?? А като заслушам новините, иде ми да
> хвана гората.

И аз се чувствам като теб, и на мен в момента ми е много трудно и гледам сама да си давам кураж. Все пак не бива да се предаваме, психически най-вече и морално също. Но ти казваш: може да се дам -причината, обаче е защото си изморен, изцеден, а не защото можеш по-малко от не-българина.

Нещата наистина не са добре, не само в Бг. Само че, ние много по-бързо ще намерим решение. Българите са наистина умни, комбинативни и винаги могат да намерят рационалното решение. Аз наистина съм сравнявала българи и не-българи. Ако поставиш на не-българина някакъв казус, нещо нестандартно, той се обърква, по-бавно се ориентира, трудно стига до адекватно решение. Просто всичко му е подредено, утъпкано и това го изкарва от коловоза.
Проблемът при нас е, че не можем да работим в екип. Всъщност, дали пък не е предимство?

Ако можеш почини 1 седмица! Ако можеш...smiling smiley


Барбароне, нали искаше оптимизъм? Това е моят начин. Освен това си е реалност, а не химера.smiling smiley

Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
24-06-2008 - 18:55:42
Muza Написал:
Аз наистина съм сравнявала българи и не-българи. Ако поставиш
> на не-българина някакъв казус, нещо нестандартно,
> той се обърква, по-бавно се ориентира, трудно
> стига до адекватно решение. Просто всичко му е
> подредено, утъпкано и това го изкарва от
> коловоза.
> Проблемът при нас е, че не можем да работим в
> екип. Всъщност, дали пък не е предимство?
>
> Ако можеш почини 1 седмица! Ако можеш...
>
>
> Барбароне, нали искаше оптимизъм? Това е моят
> начин. Освен това си е реалност, а не химера.
>
>


Ето голямата разлика - българина веднага ще намери цаката и ще даде акъл. Но стигне ли се до работата не го търси. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход