Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години

Публикувано от turbozol 
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 12:48:51
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------

> Сигурен съм че всеки иска България да е хубаво
> място за живеене.
> 1 милион че и повече млади хора решиха че не е. И
> децата в момента не са в България, тук много си
> заблуден, ромските деца са в България но не и
> българските.
>
> Ти сериозно ли си мислиш че ако в България живота
> беше песен както се мъчите да го представите тука
> по форумите хората щяха да се разпилеят по света?
> Ами кой луд бяга от хубавото?

Правилно си забелязал,куку!Всеки иска в България да е хубаво за живеене. Само че, тези като теб, не искаха да се впрегнат да го осъществят и духнаха навън. А другите,които останахме, се пънем да го направим.
За теб сме баламурнеци,но не ние се врем по чуждите форуми да даваме акъл и да плюем хората,а ти се изживяваш като специалист от последна инстанция тук. Пишеш едно и също от години,с ожесточение...........и чакаш- дано се сбъдне,та да подпреш самочувствието си на "взел правилното решение". Как живееш с толкова негативизъм?
И не забравяй,че ако един милион млади /по онова време/хора напуснаха,то много повече останаха тук и приеха предизвикателствата.



winking smiley
Какви предизвикателства бе, Ками? Аз бях навън и се върнах. Само човек, живял поне малко навън може да усети разликата между това, което трябва да бъдем и това, в което сме се превърнали - еманация на Алековия герой. Хиляди и хиляди малки геройчета, желаещи да "лапкат". Докато се спука големият балон и разберем, че тухлите и керемидите заедно с яхтите, лимузините и нокиите и другите луксозни не стават за лапкане.

Шапка свалям на Асен и Куку и за миг не си и помислям да се обидя за всяка квалификация, която дават на обстановката в България. Защото са прави. Имаме нужда от такива хора навън и е глупаво да пренебрегваме с лека ръка анализите им.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 13:07:00
един въпрос -съвсем сериозен към куку и останалите
искам да закупя 22 декара зем земя 3 кат обработваема рента 30-40 лева годишна на декар цена 5000 евро -да я купя ли според вас?
уто4нявам 4е аз сза себе си сум си отговорил бих искал вашето мнение ?
ааа забравих да кажа -на 30 км от морето не 4е е от кои знае какво зна4ение защото и без друго е нива и не е подходяща за друго
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Какви предизвикателства бе, Ками? Аз бях навън и
> се върнах. Само човек, живял поне малко навън може
> да усети разликата между това, което трябва да
> бъдем и това, в което сме се превърнали - еманация
> на Алековия герой. Хиляди и хиляди малки
> геройчета, желаещи да "лапкат". Докато се спука
> големият балон и разберем, че тухлите и керемидите
> заедно с яхтите, лимузините и нокиите и другите
> луксозни не стават за лапкане.
>
> Шапка свалям на Асен и Куку и за миг не си и
> помислям да се обидя за всяка квалификация, която
> дават на обстановката в България. Защото са прави.
> Имаме нужда от такива хора навън и е глупаво да
> пренебрегваме с лека ръка анализите им.


Combat,
американската мечта е плод на движение в една и съща посоко в продължение на повече от 200 г. Нали не се надяяваш, че у нас ще се реализира масово за 10-20 г.
Между другото, това, което Асен и Куку пишат, ме пита и моят син, който е цигулар. Какъв е смисъла всички да повтаряме, че царя е гол!
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 13:23:16
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Какви предизвикателства бе, Ками? Аз бях навън и
> се върнах. Само човек, живял поне малко навън може
> да усети разликата между това, което трябва да
> бъдем и това, в което сме се превърнали - еманация
> на Алековия герой. Хиляди и хиляди малки
> геройчета, желаещи да "лапкат". Докато се спука
> големият балон и разберем, че тухлите и керемидите
> заедно с яхтите, лимузините и нокиите и другите
> луксозни не стават за лапкане.
>
> Шапка свалям на Асен и Куку и за миг не си и
> помислям да се обидя за всяка квалификация, която
> дават на обстановката в България. Защото са прави.
> Имаме нужда от такива хора навън и е глупаво да
> пренебрегваме с лека ръка анализите им.

Всеки,посетил "бяла" държава, е наясно какво трябва да бъде. Но колко от тези навън си дават сметка,че от плана "Маршал" досега са минали вече 63г.? При това,не е имало смяна на политическия строй,а годините на дивия капитализъм и натрупването на първичния капитал,са били вече в историята?
Аз си давам сметка за всичко това и не ме дразни квалификациите,които дават за обстановката тук, а високомерието с което го правят . Да бълваш квалификации към хората,останали тук и опитващи се да приближат страната до тази,в която си избягал.........ми,грозно е и нетърпимо..........
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 13:26:09
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> един въпрос -съвсем сериозен към куку и
> останалите
> искам да закупя 22 декара зем земя 3 кат
> обработваема рента 30-40 лева годишна на декар
> цена 5000 евро -да я купя ли според вас?
> уто4нявам 4е аз сза себе си сум си отговорил бих
> искал вашето мнение ?
> ааа забравих да кажа -на 30 км от морето не 4е е
> от кои знае какво зна4ение защото и без друго е
> нива и не е подходяща за друго

?
камелия

А защо непрекъснато трябва да започваме отначало? Защо след като другите са минали през дивия капитализъм да минаваме и ние? Защо това не се случва при японците, чехите, словенците...да не изреждам, че ще ме заболи главата.....те да не би да изживяват "американската мечта" от 200 години?

Тези хора са ни сънародници и самият факт, че все още влизат и пишат в български форуми и то на кирилица е достоен за уважение. И дори да са вискокомерни, сме си виновни ние. По същия начин значи са виновни американците, европейците и всички други чужди високомерни политици и икономисти, които като нагазят в нашето блато и ни имат за експеримент от мезозойската ера.

И в инвестора му се смяха на Асен и там ъпъри много.....а от декември насам сума народ ближат рани и се оглеждат за някой случаен балък, осмелил се да сложи някой пробит лев на нещастната ни борса. Сети се сама колко от тях са излезли навреме преди срива и как са стискали акцийките с надеждата, че срив, такова чудо на нашата переспективна борса - сакън!
dival,
тези 30-40 лева, гарантирана доходност като при ваканционните ли е? smiling smiley
Аз лично имам други предпочитания на същата доходност.
Combat,
Явно постоянно си по следите на Асен и Куку. Явно самата ти уважаваш анализите им!
Явно в момента, или преди това, си се вслушала в съветите им, както преди малко в една съседна тема някои също им благодарят, че са се отказали да КУПУВАТ.
Явно на всички вас им е необходим АСЕН или КУКУ. Остава да споделите, как ще пИчелите в бъдеще без тях, или по-точно как ще избягвате бъдещите неправилни инвестиции. Явно те са необходими за тези, които имат излишни пари, каквито теми вече има - "с 20000 евро накъде?", "$100,000 - къде и защо?" и т.н. По-горе споделих, че хора, които имат излишни пари, никога няма да знаят какво да правят с тях, защото никога няма да могат да обяснят как така са им станали излишни, т.е. ако са им от някоя борса, то те няма да питат какво да правят на борсата, ако са им от спекулации на пазара на НИ, също ще са наясно, ако са от производство - жалко, че не реинвестират и могат да изпаднат и да бъдат погълнати.
Анализаторите винаги са най-печиливши, независимо за каква борса и маркет става въпрос, особено ако продават книжки или софтуер, защото винаги ще има желаещи да разберат, как за кратко да станат богати и то ако може са по-малко пари в началото - това го искат всички, но го правят най-лакомите!
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Combat,
> Явно постоянно си по следите на Асен и Куку. Явно
> самата ти уважаваш анализите им!
> Явно в момента, или преди това, си се вслушала в
> съветите им, както преди малко в една съседна тема
> някои също им благодарят, че са се отказали да
> КУПУВАТ.
> Явно на всички вас им е необходим АСЕН или КУКУ.
> Остава да споделите, как ще пИчелите в бъдеще без
> тях, или по-точно как ще избягвате бъдещите
> неправилни инвестиции. Явно те са необходими за
> тези, които имат излишни пари, каквито теми вече
> има - "с 20000 евро накъде?", "$100,000 - къде и
> защо?" и т.н. По-горе споделих, че хора, които
> имат излишни пари, никога няма да знаят какво да
> правят с тях, защото никога няма да могат да
> обяснят как така са им станали излишни, т.е. ако
> са им от някоя борса, то те няма да питат какво да
> правят на борсата, ако са им от спекулации на
> пазара на НИ, също ще са наясно, ако са от
> производство - жалко, че не реинвестират и могат
> да изпаднат и да бъдат погълнати.
> Анализаторите винаги са най-печиливши, независимо
> за каква борса и маркет става въпрос, особено ако
> продават книжки или софтуер, защото винаги ще има
> желаещи да разберат, как за кратко да станат
> богати и то ако може са по-малко пари в началото -
> това го искат всички, но го правят
> най-лакомите!
>

Моите уважения към горните размишления!!!






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-11 14:15 от global.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход