Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години

Публикувано от turbozol 
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
10-04-2008 - 09:41:30
Ето една статийка да прочете за шведите
[money.ibox.bg]
Съжалявам че платените медий, не са писали какво точно е било намалението на имоти, БВП, покупвателна способност и т.н. с цифри. И че валутата им е била фиксирана към кошници от валути. Честно казано бих предпочел Японския вариант - барем ЕС се усети че ще е бурно тука и налее яко пари че да закърпим положението. Най-вероятно европейците ще ни прекарат през шведския вариант. А може и да измислим нещо уникално в икономическата история и дълги години да говорят и пишат за нас в учебниците по икономика. :ami:
Re: ПОВИШАВАНЕ ИЛИ ...ПОВИШАВАНЕ..А МОЖЕ БИ УСПОКОЯВЯНЕ И ЛЕКО ПОВИШАВАНЕ В СЛЕДВАЩИТЕ ПЕТ ГОДИНИ
10-04-2008 - 09:46:24
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Злостър-Първо- в Испания не са фалирали
> петдесет процента от агенциите..,а и да си чувал
> за умишлени фалити...?Второ- в България ипотечният
> пазар не е основен фактор,както в Испания!!!Трето
> -в България собствениците на жилища статистически
> са повече отколкото в Испания,тоест сделките за
> замяна се извършват чрез покупко- продажба-липсва
> кредитиране.Четвърто-Всеки трети в БГ ,влага свежи
> пари в имот/купува за децата/.ПЕТО-За наеми офиси
> , магазини и жилища в големите градове винаги са
> обект на търсене.ШЕСТО-Лично при мен статистиката
> е по -добра от миналата година сделките са повече
> с около тридесет процента -за първите три
> месеца..сигурен съм ,че и при други колеги е
> така..Седмо-приказките за пукане на балона ги
> слушам вече от десет години и са ми омръзнали ,а и
> въобще не ги взимам на сериозно..ОСМО-ако в
> момента е налице ипотечна криза то тя не може да
> засегне БГ,казах защо..ДЕВЕТО-ТИ КАЖИ!

1. "в Испания не са фалирали петдесет процента от агенциите"
Е как не са фалирали 50% от агенциите, ти чете ли статията?
"В началото на 2007 година в страната са функционирали около 80 хил. агенции. От тях в момента работят едва около 40 хил". - Останалите 40 000? Излязли са времено в отпуск? "умишлени фалити" - умишлено са фалирали 40 000 фирми. Това намирисва на теория на световната конспирация...

2. "В България ипотечния пазара не е основен фактор" - Какво значи това? Средностатистическия българин вади от задния джоб 50-100К евро за да си вземе 2 кутийки без никакъв ипотечен кредит?

3. "в България собствениците на жилища статистически са повече отколкото в Испания,тоест сделките за замяна се извършват чрез покупко- продажба-липсва кредитиране"- голям смях :} :} :} В стемежа си да докажеш, че в БГ няма кредитиране обясни как пазара се наводнява със жилища. Какво излиза? Строи се като за световно, обаче понеже хората имат жилища ( за да няма кредитиране winking smiley ) се правели замени. А със старите им жилища какво става? Остават на пазара... Т.е. връткаме си едни жилища тука на пазара, продаваме стари, и въпреки че се строи далаверата със замени не спира - нещо не се връзва.

4. "Всеки трети в БГ ,влага свежи пари в имот/купува за децата/" - а децата докато пораснат, какво ще го правят тоя апартамент - ще го дадат под наем - т.е. ще се предлагат доста апартаменти под наем, да обяснявам ли какво следва от това? А самите деца щом имат апртамент какво ще правят - ще купуват за внуците ли? Освен това населението ни намалява.

5. "ПЕТО-За наеми офиси , магазини и жилища в големите градове винаги са обект на търсене" - Тия твои твърдения - това ще се търси винаги, онова няма да падне никога (и в други теми си ги писал) не се нуждаят от много коментар. Малко са нещата, за които може да се каже 'винаги'. Например че слънцето ще изгрява от изток(и това няма да е така след 5 милиарда години например smiling smiley ) или нещо от сорта...

6. "Лично при мен статистиката е по -добра от миналата година сделките са повече с около тридесет процента" - ВЕРВАМ ТИ. Дано и ти си вярваш winking smiley
До Злостър-ПРиятелю аз съм човек който вярва на събитията и фактите които се случват. А те са ,че ако през 2007год имам 50 сделки /примерно/,то не повече от двадесет са били с кредит..Пример продава тристаен в Люлин /панел/ и купува в по хубав район и доплаща с лични средства.Налице са две сделки продажба и покупка..и липсва кредит.За Испания -в личен контакт съм с агенции там и не са фалирали петдесет процента..по малко са.Освен това там структурата на пазара в Испания е различен от нашия.А каква е разликата ще ми отнеме време да ти обяснявам ,а и не съм сигурен дали ще ме разбереш..Писал съм,че цените на имотите няма да паднат ,защото се базирам на факти .В БГ дори и да има задържане ще е временно и след това отново плавно нагоре .Драстични скокове на цени -също няма да има .А И ЩОМ СЕ СТРОИ ,ЗНАЧИ НЯКОЙ ПЛАЩА ЗА ТОВА СТРОИТЕЛСТВО..тоест има пазарен интерес .Е защо да падат цените?Да сетих се ,защото ти нямаш пари ??!! smoking smiley
smiling smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
turbozol Написал:
.А И ЩОМ СЕ СТРОИ ,ЗНАЧИ НЯКОЙ ПЛАЩА
> ЗА ТОВА СТРОИТЕЛСТВО..тоест има пазарен интерес .Е
> защо да падат цените?Да сетих се ,защото ти нямаш
> пари ??!!
Да, сигурно за това са фалитите в Испания, с която така добре си запознат.

smiling smiley
А цените биха могли да паднат по ред икономически причини и заради това, че имам пари, с които за момента бих предпочел да си купя имот в Испания, отколкото тук. smiling smiley
Сигурен бях, че съм чел нещо за Llanera. smiling smiley
[www.diariodemallorca.es]
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
10-04-2008 - 12:14:04
И аз имам пари ама не си ги давам за глупости. Все едно да ми продават 20 годишна лада, на половината от цента на луксозно БМВ. Не виждам причина да давам грешни пари като след година две цените ще даднат поне 2 пъти.
Може да не падна след година две, може да не е два пъти, но със сигурност ако ги вложиш в нещо друго и след година-две купиш ще си с положителен резултат.
Всъщност зависи какво ще купуваш. Сега строят "двустайни" апартаменти, защото са търсени и им растат цените - това е достатъчно за да се правят изводи, че имотите в България поскъпват. Ако не ме лъже паметта броя на тези новопостроени "двустайни" достига до 70 %. След 5 години шараните купили "изгодно" такъв имот, ще са се замогнали, ще имат деца и съвсем естествено ще търсят upgrade. Тогава на "тристайните" ще им растат цените и това ще бъде достатъчно за генералния извод, че цените продължават да се покачват. Нищо, че ще имаме хиляди непродаваеми "двустайни", както сега имаме ваканционни...
6 пъти ще паднат може би едва ли не цениТЕ...
10-04-2008 - 12:50:28
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз имам пари ама не си ги давам за глупости. Все
> едно да ми продават 20 годишна лада, на половината
> от цента на луксозно БМВ. Не виждам причина да
> давам грешни пари като след година две цените ще
> даднат поне 2 пъти.




eye popping smiley eye popping smiley confused smiley clap: clap: clap: clap: clap: :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Винаги е весело във форума обаче... :] clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: 6 пъти ще паднат може би едва ли не цениТЕ...
10-04-2008 - 16:02:41
цените ща паднат на 30 процента от сегашните. не само 2 пъти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход