Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
18-03-2008 - 22:44:58
не цитираи бестници даи ми конкретна оферта...нали обещах да купя и комисион ще платя....говорим отиваме на оглед и деистваме но така тук написали там казали ....но въпреки това благодаря за информацията ...про4етох статията
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
18-03-2008 - 23:16:35
Типичен симптом при пукането на балоните е нежеланието на собствениците да повярват, че имотите им струват по-малко. dival ще отчича до последно. Истината е че ако му дайде брокер и каже я дай 20000 евра за 50 квадрата на морето сериозно ще се замисли за чий му е лозе на баир, осен ако рабирасе се е сдобил с тези пари не посредством собствения си труд. Преломен беше момента с приемането на мисълта, че спад все пак ще има. Мантрата сега е "Да спад ще има, но качествените имоти с добро местоположение, добра инфраструктура и професионално управление ще продължат да растат". Гледах интервю с една пикла от Кулиерс дето 10 пъти го повтори това изречение за 5 минути, докато си гледаше някакви листа и гарнираше изказванията си с едни несигурни "ъъъъъъъъ". На морето 400 евро са много. Ама за по-малко вече и на загуба ще отидат, защото това са хотелски апартаменти, а не като в София на шпакловка и замазака за 250 евро квадрата.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
18-03-2008 - 23:31:58
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> дръж си ти кинтите в бг за 7,5 лихва,или си
> купи имотче,за да се предпазиш от инфлацията и пак
> ще говориме след 2 години-кой до къде е стигнал


Добре,де! Ти ще си вложиш парите в злато. То сега е скъпо,защото много народ го търси. Цените на имотите също са високи.Идва кризата.Тия,дето са си взели имотче,си пускат наематели,или просто врътват ключа в очакване на по-добри времена. Тия,със златото какво правят? Чакат нова криза ли,че да продадат златото на печалба,или поне да си върнат парите? Като мине кризата,сам казваш,че златото поевтинява. А имотчето е евтино по време на кризата. Като мине,пак тръгва нагоре. Няма страна в света,в която имотите да са с по-ниски цени отпреди 10-15-20г. например,независимо през колко кризи са минали......

Аз от икономика не разбирам,та ако някъде греша,поправи ме.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
18-03-2008 - 23:45:20
Няма страна в света,в която имотите да са с по-ниски цени отпреди 10-15-20г. например,независимо през колко кризи са минали......
Има Камелия. Има! Да четеш повече!
Има и възможност имотите да "поскъпнат" в Европа - ако се девалвира еврото?
Асене, Куку - интересува ме вашето мнение - възможна ли е девалвация на еврото?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 01:27:02
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> rage_against Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > не съм сигурен до каква степен цените, на
> които се
> > изповядват сделките пред нотариус са верни?
> т.е.
> > колко се лъже и там...
> > според мен просто трябва да се намали
> държавната
> > такса за прехвърлянето на имоти, или от
> процент да
> > стане фиксирана такса (големината й да зависи
> от
> > района)
>
>
> Ми,никой не е сигурен,но друго си е да
> пророкуваш........
> Малко сделки минават на реална цена.
> А за твое сведение,МТ вече са 2.5%. Всичко върви
> само нагоре.
> И точно защото е %,колкото по-скъп е
> района,толкова е по-висока........


МТ са 2,5% при вас. При нас, понеже нашите общинари са по-крадливи, вече е 3% :g:
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 03:50:09
Потретвам:

Цени на топ локейшън София и Варна - 300 евро макс.
Скоро ще преоценя на 280 и после на 250.

разни малки градчета, банско, морето - практически непродаваеми. 100-150 евро ще са далавера.

не можело да има такива цени, трябвало всичко в България да крашне...
Ами че то вече се случва бе пичове.

А цените през 1997 бяха по-ниски от тези който сега прогнозирам. Сега кризата ще е в пъти по-жестока.

Нямате си хабер какво ще ви отвее, има такъв страх и паника в световните финансови институции, кредити в момента не се отпускат.

може в Детройт да има къща за 12 000 долара те ми приказват за Добрич...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 05:04:21
За мое най-голямо съжаление открих този форум много късно. Доката се ориентирам кой крив, кой прав... Преди 2 месеца реших да послушам умните във форума и обявих апартамента си в София за продаване. Най-Топ локация, честно.
Някои да ми обясни защо още не се е продал?!
Нали цените растат; нали нямало да има крах :ami:
confused smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 08:37:38
Камелия ще ти на въпросът си за инвестиция в НИ - дали има страна в света с по-ниски стойности на имотите? Ще ти дам малка подсказка от там нататъка е добре наистина да вземеш и малко литература да прочетеш. Япония - пусни си едно search в google и се усведоми малко преди да пишеш че имотите са най-сигурната инвестиция.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 09:07:35
Lyubopitna
Най-топ локация, честно, кълна се в майка си и т.н. Ами айде дай малко повече конкретика де - откъде да знаем, че не си му искала 1 зилион евра, например...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 09:09:05
Много ми е интересно, какво разбирате всички под топ локация и качествен имот? Център, затворени комплекси или къща в несъществуващите предградия на София? Досега собствеността носеше само плюсове - тежести никакви. След приемането на закона за етажната собственост нещата ще се обърнат на 180 градуса. Общините ще имат вече СУБЕКТ (юридическо лице) на който да трескат глоби - за недобър външен вид на сградата, за конструктивни проблеми и всичко за което се сетите.

Като знам в какво окаяно състояние са сградите в центъра на София (пък и в другите по-големи градове), дали днешната топ локация (център), след година-две, няма да се окаже таралеж в гащите? Глоби, санкции, постоянни разправии със съседите и общината и така докато ти писне.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход