Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

БСК - Имотният балон се пука

Публикувано от kuku 
Re: БСК - Имотният балон се пука
15-03-2008 - 16:15:17
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> написаха го накрая и по българските вестници. Каза
> го и шефа на Българската стопанска камера.
>
> Това е показателно за факта че големите играчи са
> си пооправили позициите долколкото могат и сега е
> ред на дребните риби неосъзнали какво става да
> платят сметката. Показателно за факта че топката
> вече се търкаля надолу, спиране няма
> и е безмислено да се лъже повече защото няма кой
> да се хваща.
>
> Сега се подава сигнал за затягане на коланите...
>
> --------------------------------------------------
>
>
> Тоест можем да приемем за факт че балонът на НИ се
> спука преди борда.
Za razlika ot Kompas Kuku zvuchi kato grajdanin na sveta, a ne samo kanadski ili balgarski grajdanin. Da si raznosvach na pica v Kanada e moje bi mnogo po-dostoino ot tova da si real estate broker v Balgaria. Pa bilo to i real estate pich s Jeep. Ili moje bi ne e Jeep. I Kuku e napalno prav che :"Хората разнасящи пици са много по-почтени от мутро-политико-тарикатите в Бг" I nezavisimo dali na Kompas mu haresva ili ne nadutite ceni na imotite shte padat po mnogo prichini - neatraktivnost za chujdencite; izpirane veche na mafiotskite irlandski i ruski pari; niska dohodonosnost; zastariavne i biologichno namaliavane broiat na naselenieto; neplatejosposobnost i emigracia. Mojeshtite i znaeshtite shte ostaviat stranata vse oshte narechena Balgaria na Kompas za da se chudi dali kompasat ne mu se e razvalil.

Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 14:07:26

Може да се е налагало на Куку да разнася пици , но дълбоко се съмнявам че това му е основното занимание. А дори и да е така , според мен един разносвач на пици е далече по -полезен от един дипломиран икономист като Самоковеца(той беше завъшил икономика !!!!!!) или от покварен и корумпиран до дъното на червата си БГ политик, или от брокер , който не може да отиде с градски транспорт от Младост до Надежда.....
Сега на думата: Днес попаднах на сайта gvg.bg ако не се лъжа, че най перспективна столица на балканите по отношение на НИ е Белград-естествено статията е от Европейска АНИ . И то при положение че Сърбия е във война 10 години и не е Европа, т.е няма приток на леки пари за усвояване, т.е цените са реални. А защо е така? Който е пътувал с кола през Сърбия не се нуждае от обяснение. След като се премина планинската източна част, след Ниш и особено след Белград всеки щатски фермер би казал: ОК, wery good!! наблюдавайки перефктно обработеното поле.. Би го казал простичко, по мъжки , от сърце, а не ентусиазирано, превзето, хвърляйки слюнки като БГ брокер който ви обяснява какъв луд късмет ви се отдава да си купите апартамент в Младост или Люлин за 1300-реално 1600 заради общите части-на кв. м. Ако някой е решил да намине към Гърция, нека обърне внимание на кариерите за строителни материали по поречието на Струма там.. Тези кариери са по-подредени и имат по-естетичен вид от нашите новопостроени квартали. Т.е. безупречно работещи икономики.Каква е връзката между НИ и гореказаното? Много проста: парите!!!! В нашия случай имаме непрекъснат приток на леки пари-заеми, лесни за крадене помощи, не откривам Америка. Тези леки пари си търсят мястото и за момента го намират в НИ-просто няма къде другаде. Но тези пари няма никога да се върнат-не и в нормалните срокове, поради хилавост на икономиката ( за разлика от горепосочените страни)и неплатежоспособност на населението Банско потвърждава перфектно тезата. Преди 3 години цената на дупка беше 1200/кв. м. Сега е 700 / кв. м до ключ. Така както Банско не стана и никога няма да стане Мадона ди Кампилио или Китцбюел, по причина липса на интерест на тези цени.така и София няма да стане това за което ни го представят брокерите докато не заработи икономиката-производство, земеделие ит.н.т Но май ще трябва доста да почакаме с икономисти като Самоковеца и "бизнесмени" със сплескани от тепиха уши....
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 14:36:55
Белград е много по-напред от София и Сърбия от България.
И е печално, че мощта на западния свят беше поставена в услуга на албанската мафия и нанесе огромни поражения в цяла Сърбия.
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 16:13:05
Проф. Борислав Йотов, прокурор от ВКП: Само в България мафията си има държава
[www.vestnikataka.com]
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 16:44:04
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> И ти ли Камелия, и на теб ли ти харесва всичко -
> здравеопазване, образование, пътища, монополисти,
> заплатите на учителите и лекарите, мръсотията -
> всичко. Досега си критикувала тези неща, изведнъж
> - който не му харесва да си ходи. Моля моля, няма
> да стане. А... защото недоволствата се обвързват с
> цените на имотите, затова подскачаш, да не ти
> намалее комисионната.

Нищо подобно! Репликата ми е към Хуба Буба,защото се скъсва да реве за всичко. Едно нещо не е похвалил в тая страна. Едно подобрение,ако щеш на времето за деня,не е способен да забележи. А всички ние,които сме тук,работим според възможностите си,за да се изтеглим за косите. Дали не е нормално да поискаме да чуем и нещо позитивно?
Колкото до мнението ми за цените на имотите- никога и никъде не съм казвала,че са нормални на база доходите ни. Което няма нищо общо с мнението ми за евентуалния им предстоящ крах.
За комисиона- колко пъти да ти кажа,че и аз,и колегите ми,сме наясно,че оборотът е този,който осигурява добро съществуване. Не "ден година храни",каквато е максимата на "инвеститорите". Ако цените паднат,ще имаме повече купувачи и повече сделки,и повече пари. Просто е.
winking smiley
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 16:57:07
Малко са хората които разсъждават така Камелия, повечето са на принципа: Ден година храни. Това нещо сигурно си има своето обяснение, поне за мене де. Когато човек иска да продаде един имот понеже има нужда от пари, той ще се замисли преди да сложи една нереална цена. Според мене голяма част от имотите които се "продават" са сложени само ако някой луд се хване ... те реално не се продават. Та искам да кажа че вината не е в брокърите, поне не всичките.
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 16:57:55
камелия ми кво ни е добре бе мацке

тук у филибето 20 год. вече немогат да свържат два квартала с мост или подлез /кичук париж и смирненски/
обикаля се километри за да отидеш от единия в другия, и задръствания се предисвикват

един тунел няма под тая Стара планина
Пловдивското летише има такива възможности има ,ама кой да го направи

кеф ти пътища кеф ти всичко

земеделие имаме само по документи
полвината от производството се усъществява с вносни материали

кво да ти изброявам още

излез и се разходи 1 час пеша и виж в ква свинщина живеем
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 17:08:13
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия ми кво ни е добре бе мацке
>
> тук у филибето 20 год. вече немогат да свържат два
> квартала с мост или подлез /кичук париж и
> смирненски/
> обикаля се километри за да отидеш от единия в
> другия, и задръствания се предисвикват
>
> един тунел няма под тая Стара планина
> Пловдивското летише има такива възможности има
> ,ама кой да го направи
>
> кеф ти пътища кеф ти всичко
>
> земеделие имаме само по документи
> полвината от производството се усъществява с
> вносни материали

>
> кво да ти изброявам още
>
> излез и се разходи 1 час пеша и виж в ква свинщина
> живеем
>
Градски, чакай да видиш като започне и да се внася работна ръка!!!Работни китайчета и разни други. Българина стана мързел, гладен ще ходи ама за 400-500 лв. нама да работи

Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 17:16:04
В България няма чужденци да работят за български работодател.
Българи работят и продават за китайците на Илиянци.

Това за виетнамците и китайците е партийна демагогия (ами то на Станишев и Масларова толкова им стига пипето) един вид изнудване на народеца в Бг - ако не слушате и не бачкате за жълти стотинки по 12 часа на ден ще внесем бачкатори от Китай, Виетнам и прочее глупости. Кой ли им се връзва не знам.
Уморих се да пиша че няма по света лекари, инженери, икономисти да дойдат да бачкат в Бг за 400 лева на месец а да плащат европейски наеми и цени (ами да, те ще вдигнат и цените на НИ, че кой знае как ще са богати (200 000, 300 000 евро на апартаменти ще броят(кой знае как са ги изкарали тези пари в техните си държави)) обаче са готови да дойдат да бачкат (европа!) за жълти стотинки.
че и бългрски ще научат.
Re: БСК - Имотният балон се пука
16-03-2008 - 17:28:46
градски ми кво да ти кажа
ремонтираха ни центъра с турски плочки
толкова ли нямаше дворове тук които да ги произведат

А бе кво да ти говоря на вилата в Батак има 5 куб. дърва които не ми трябват и исках да даря на едно защитено жилище

Един месец вече немогат да се разберат как да стане дарението
Ако им предложа нещо да откраднем от дома съм сигорен че ще се разберем за 5 мин.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход