Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
06-07-2008 - 22:44:36
Абе то тяхното отърване ние няма какво да го гледаме, щот там инфлацията колко е, тука колко е? Демографията как им е, нашата как е? А това че там се дигна голяма патардия не е база за сравнение. И нека не забравяме че тепърва ни предстои да навлезнем в същата таи криза. Че раздвижване има няма спор. Но докато БВП-то ни остава толкова ниско даже тоя стандарт ни е много. А производствата са затова-за да произвеждат. Туризма би заприличал на нещо поне след 5-6 години, което е евентуално и може и да не се случи. А и сам той няма да ни изхрани. Българина не ще само да яде, иска и ГСМ, и кола, и телевизор, и компютър. А сам не си прави нищо от гореизброените. Няма да я бъде така. И проблема не е че са минали само 10 години. Работата е в това какво се е случило през тези 10 години. А щом румънците взеха да ни задминават с много е извънредно лош показател. Или с други думи за 10г. се построи някое и друго хотелче и толкоз. А те хората коли правят, ГСМ-и и още една камара продукти които изнасят. Образованието на румънците не го знам как им е, но явно вади кадри за тия производства. А българите кат най големите балъци си затрихме и образование и всичко в рамките на тия петнайсетина годинки. Та румънците, като най-близка база за сравнение вървят по-скоро нагоре, докато ние по-скоро стоим на едно място, или лекичко потъваме. И за някакви десетина години виж каква разлика се получава. А това какво има и какво няма е много относителен въпрос. Но развит сектор на услуги без стабилна индустрия или друг вид източник на валута е като на безглавия шапката. Он шапка има, ама главата къде му е smiling smiley . А иначе "белите" държави също не са рая на земята, навсякъде си има трески за дялане. Но тука голяма част от конкуренцията за ключови постове/индустрии/пазарни ниши бива прегазена от боядисания в камуфлажни краски валяк. Което не води до нищо добро и вярвам всеки го усеща на гърба си. Хайде със здраве и лека. Всичко друго се постига при малко повечко инат и желание.
Re: Е какво стана?
06-07-2008 - 22:46:06
Хе, щом НСИ публикува такова нещо, начи каруцата е заджапала в калта здраво. Интересно предните години защо нямаше такива данни spinning smiley sticking its tongue out
Re: Е какво стана?
06-07-2008 - 22:49:35
Статус,шефа на НСИ да внимава кви данни обявява,че предишния пусна малко притеснителна информация и моментално беше уволнен smoking smiley

да не го поуволнат и този.нещо тази информция е конфронтираща с ръста в БВП със 7 %.
Re: Е какво стана?
06-07-2008 - 23:05:46
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> това обяснява много неща ...


Хи,хи! Какво по-точно обяснява? Че през тези години,освен държавните и общински служители, някой осигурявал ли е някого на истинската заплата? А колко народ работеше без никакъв договор, че се водеха и безработни? Че и помощи взимаха? smoking smiley
Re: Е какво стана?
06-07-2008 - 23:39:55
мноого тъпо ! стегни се Ками !
не говорим за осигуровки а за потребление на база пари и стоки в оборот !
пак се изказа неподготвена ! :}
Re: Е какво стана?
07-07-2008 - 00:51:09
.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-07 01:17 от barbaron.
Re: Е какво стана?
07-07-2008 - 00:55:20
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------
> мноого тъпо ! стегни се Ками !
> не говорим за осигуровки а за потребление на база
> пари и стоки в оборот !
> пак се изказа неподготвена !

Защо, да си забелязал потреблението да куца? Защо не направиш справка за продадените коли, компютри, бяла техника, храни?Че и горива, въпреки че всекидневно скачат. Ще ти бъде интересно. И ще се запиташ, със средна заплата около 400лв. и пенсии по 100, как така се получава?
Ако се окаже, че не съм права, ще призная, че съм неподготвена........
winking smiley
Re: Е какво стана?
07-07-2008 - 01:01:47
Ками, към справката за продадените коли, компютри, бяла, черна техника трябва да се прибави справка за броя купени с кредит и колко в брой.
За бензина, прави ми впечатление, че доста хора взеха да минават на градски транспорт.
Re: Е какво стана?
07-07-2008 - 01:06:12
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> status Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > мноого тъпо ! стегни се Ками !
> > не говорим за осигуровки а за потребление на
> база
> > пари и стоки в оборот !
> > пак се изказа неподготвена !
>
> Защо, да си забелязал потреблението да куца? Защо
> не направиш справка за продадените коли, компютри,
> бяла техника, храни?Че и горива, въпреки че
> всекидневно скачат. Ще ти бъде интересно. И ще се
> запиташ, със средна заплата около 400лв. и пенсии
> по 100, как така се получава?
> Ако се окаже, че не съм права, ще призная, че съм
> неподготвена........
>



Еми мила ми камилке ходи в техномаркета или в технополиса за да видиш колко се пазарува.
Тези, които раздават брошурките за лизинг са повече от клиентите.
Статистиката е ясна - 35% от доходите отиват за храна.
Сравни го със съответните стойности за Гърция, Германия и т.н. и ще се светнеш (ако можеш разбира се).
А това, че хората много пазарували е една елементарна лъжа, на която само малоумен може да ти се върже.

Re: Е какво стана?
07-07-2008 - 01:12:45
чета форума от около вече станаха маи седем месеца
едно исъщо се пише
първо искам да кажа че покупките на каквито и да било стоки може да послужи само като ориентир и нищо друго , на мен лично ми се случвало да има пари в брои а да купя кола на лизинг, също така ми се случвало да имам пари в брои и да тегля кредит ...относително е и не е съвсем показателно
но пък открих начин да паднати имотите.......
няколко шашки динамит поставени правилно спокоино биха свалили дори и много скъп имот :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход