Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Регулиране на имот - процедура

Публикувано от Kristina Vassileva 
Регулиране на имот - процедура
10-04-2007 - 15:59:09
Може ли някой да ми каже каква точно е процедурата за вкарване на имот, който е в регистъра на земеделските земи, в регулация. Интересува ме какви документи трябва да се подадат и в каква последователност.
Интересува ме също и дали има фирми, които предлагат такава услуга. (Имотът, за който искам регулация е в Ботевград).
Мерси предварително.
Re: Регулиране на имот - процедура
11-04-2007 - 10:39:21
Сложна работа.
1. Скица и партида - взимате ги от земеделската комисия на място
2. Мотивирано предложение до кмета на Ботевград за да ви разреши процедура за изготвяне на ПУП
3. Изготвяте ПУП - подробен устройствен план. Прави се от архитект.
4. Съгласувате ПУП с :
- ВиК
- Енерго
- РИОКОЗ
- РИОСВ
- Областна дирекция "Земеделие и гори" - те ти издават един документ който се нарича "Площадка за проектиране"
5. Документ от Напоителни системи, че сте неполивна територия.
забл. в земеделието за площадка отивате накрая след като имате всички други документи по точките 1, 2, 3, 4, 5.
Със целия комплект както го описах, се връщате в общината и ги подавате да се гледат от експертен съвет. Ако ви бъде одобрен ПУП, същият се обявява на съседите и след това ако няма жалби, Кмета издава заповед, която също подлежи на обжалване.
Накрая, ако няма жалби, със заповедтта, протокола от експертен съвет и всичко друго се връщате в ОД "Земеделие и гори".
Ако имате въпроси ще ви отговоря. Просто в момента за това се сещам а и не зная вие на каква фаза сте и какво не ви е ясно.
Успех.
Re: Регулиране на имот - процедура
12-04-2007 - 18:49:55
Много благодаря! Аз още съм в началото и чакам разрешение за изготвяне на ПУП и, ако изникнат въпроси, ще питам.
Мерси
Re: Регулиране на имот - процедура
01-06-2007 - 23:22:09
To4no v momenta sam na etap finalizirane na PUP-a vsi4ko e gotovo NO imam problem s patnoto upravleniesmiling smileysmiling smileysmiling smiley ne mi davat dokument za patna vrazka s republikanskata patna mrezasmiling smileysmiling smileysmiling smiley ina4e nai dobre moq savet e namerete si 4ovek ili firma da vi svar6i tova v saotvetnata ob6tina( sas vrazki) az sam taka platih si i .........Pak az bqgam ama nema kaaksmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Регулиране на имот - процедура
24-04-2008 - 23:32:58

До Стилиян Аврамов и други компетентни хора
Благодаря за компетентния отговор.Не ми е ясно как се обявява пупа на заинтересуваните лица,чрез обяление в общината или чрез лични писма.а А също така непременно ли се иска тяхното съгласие за изготвения пуп,ами ако не са съгласни
Мерси предварително

confused smiley
Re: Регулиране на имот - процедура
25-04-2008 - 18:03:17
mojete li da mi dadete koordinatite na nqkakva firma koqto izvur6va tazi usluga confused smiley
Re: Регулиране на имот - процедура
25-04-2008 - 20:52:33
avatar
ujas Написал:
-------------------------------------------------------
> > До Стилиян Аврамов и други компетентни хора
> Благодаря за компетентния отговор.Не ми е ясно как
> се обявява пупа на заинтересуваните лица,чрез
> обяление в общината или чрез лични писма.а А също
> така непременно ли се иска тяхното съгласие за
> изготвения пуп,ами ако не са съгласни
> Мерси предварително

Съобщава им се от общината и трябва да дойдат,за да се разпишат че нямат възражение. Ако имат, им се дава 14 дни срок да го направят.

Re: Регулиране на имот - процедура
13-05-2008 - 10:48:23
Здравейте, братя по съдба. На последен етап съм от узаконителна процедура по смяна на статут на земеделска земя/гр.Пловдив/.
Моето мнение е,че всеки амбициозен човек,зареден с време и нерви може да я премини сам, като ползва само услугите на архитект
в първоначалния етап. На мен ми струваше 20 месеца от живота. Съвета ми е, ако не бързате, не ползвайте услугите на фирми
или адвокати, те ще ви натоварят финансово излишно много и ще ви въвлекат косвено в стимулиране на корупцията и нейното
налагане. Ако следвате стъпките, описани много рабираемо от СТИЛИЯН АВРАМОВ, ще
доведете начинанието си до благополучен край. Успех!
Re: Регулиране на имот - процедура
13-05-2008 - 21:48:43
Евалата junieor явно си поредния пенкилер, който разбира от всичко.....
Re: Регулиране на имот - процедура
14-05-2008 - 00:00:22
Извинявам се, ако съм засегнал едната страна. Поздрав!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход