Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Регулиране на имот - процедура

Публикувано от Kristina Vassileva 
rad
Re: Регулиране на имот - процедура
06-01-2009 - 11:19:29
Не искам да влизам в спор, а само до уточня, че в поста на general има неточност. Другият вариант е неговата информация да е стара. Цените на фирмите, които се занимават с тази процедура зависят най-вече от големината на парцела. И в тях влизат абсолютно всички такси по процедурата, включително проектите за пътно-транспортна връзка, изработка на ПУП и тн., без държавната такса, която се плаща на финала. Ако се сключи договор с фирма, тя би трябвало да се ангажира със срок и да се предвидят неустойки за неспазване на задълженията от нейна страна.
Re: Регулиране на имот - процедура
06-01-2009 - 19:33:39
Гео Перфект Консулт ООД гр. Добрич
повече няма какво да коментирам
Re: Регулиране на имот - процедура
07-01-2009 - 15:36:00
До dival


Имам конкретен въпрос към Вас.

Издадена е заповед на Дж. Чакъров, в която той забранява промяната на предназначението на земеделски земи, строителство и пр. в т. нар. "Резерват Калиакра", който включва части от Балчик, Каварна, Шабла и др.

Заповедта е публикувана в Държавен вестник брой 103 /2008 г.


Какво значи следната фраза от официалния текст: "Заповедта се отнася за територии от землищата на гр. Балчик, Каварна, с.Топола " и т.н. - т.е. заповедта се отнася за цялото землище на посочените общини или само на части от тях, с отбелязаните в документа почвени характеристики?

Според мен "територии" означава не цялото землище, защото, ако се отнася за цялото землище, трябваше да бъде написано "... териториите...".


P.S. Току-що проверих в РИОСВ - и действително се отнася само за териториите, които са включени в Натура -2000."

Благодаря.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 17:23 от general.
Re: Регулиране на имот - процедура
09-02-2009 - 23:27:04
Здравейте, може да разгледате сайта на тази фирма [www.geoimot.com].
Може да си изчислите държавните такси.
Re: Регулиране на имот - процедура
09-02-2009 - 23:29:18
Здравейте, задължително ли е съседите да се подписват в общината? не е ли достатъчно като подпишат обратната разписка, че са уведомени?
Re: Регулиране на имот - процедура
10-02-2009 - 22:27:26
Аз тая седмица проучвах тия процедури...От една софийска фирма ми обявиха цена 5 евро на квадртен метър.Държавните такси са около 2600-2700.Явно няма да се ползва фирма,а и в общината бяха горе-долу на това мнение-няма фирма,която постоянно да се занимава в района с това,за сметка на което има отделни "специалисти",които имали "голям опит".
Това за мен поне приключи въпроса с фирмите и комплексните услуги...Ще дирим "специалистите" кои са.
Re: Регулиране на имот - процедура
10-02-2009 - 22:59:15
Kum salvador:

Zdraveite, kude se namira imota Vi? Veroiatno moga da proucha za po-niska cena ako reshite.
Re: Регулиране на имот - процедура
11-02-2009 - 13:45:24
На тоя етап намерих някакви връзки в общината,ще видим какво ще стане и при кой ще ме пратят.Миналата година е имало доста промени на предназначение...над 800 декара а с променен статут.Явно ще се проучва дълго,докато излезе някаква нормална цена.При тия цени на фирмите...реално декар земя с променено предназначение се доближава твърде много до тази на готов регулиран парцел от старата регулация.Което прави самата процедура безсмислена.
Re: Регулиране на имот - процедура
11-02-2009 - 22:59:45
до general
Във форума по принцип не коментирам нищо, защото процедурите са строго индивидуални и хората се подвеждат
Извиняваи ако искаш звънни ми -знам за какво питаш -имам готов отговор
Към пишещите тук само ще кажа че откакто е отворена темата до сега доста неща са се променили - в това число и държавните такси
поздрави
Re: Регулиране на имот - процедура
12-02-2009 - 00:39:11
Таксите са доста нагоре...и нещо се носят слухове,че пак щели да ги вдигат...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход