Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разделяне на парцел

Публикувано от angela 
Разделяне на парцел
21-03-2007 - 21:27:32
Въпроса ми е следният. При положение, че за парцел (които е на двама наследника) има нотариален акт. Парцела не е разделен, а на него е построена къща близнак. За тази къща има разделителен протокол между двамата наследника. Сега искат да се раздели парцела, защото единият от наследниците иска да продаде част от неговия парцел. Искаме да извадим разделителен протокол за земята интересува ме как точно става процедурата и колко ще струва?
Re: Разделяне на парцел
30-03-2007 - 14:52:55
Отивате при нотариус, той ще ви обясни всичко.Обикновено се прави с договор за доброволна делба, имаща силата на нотариален акт За целта ще трябва предварително да отидете в общината по местонахождението на имота, за да проверите: поделяем ли е реално упи-то, да изготвят и проект как ще изглежда парцела след делбата с нови номера на двата отделни имота, който да представите на нотаруса за изготвяне на договора, данъчна оценка на парцела също си пуснете да тече, цената на всичко не е повече от 200-300 лева.
Re:СПЕШНО!!! Разделяне на парцел .
27-08-2007 - 23:51:37
Здравейте!Много Ви моля темата да бъде премахната, която преди време съм публикувал за разисквания, тъй като обсоятелствата по нея са напълно променени.Благодаря предварително!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 20:57 от lepa.
Re: Разделяне на парцел
28-08-2007 - 09:23:48
"ОЧАКВАМ КОМПЕТЕНТЕН И БЪРЗ ОТГОВОР."

Недев, това да не ти е адвокатска кантора, и на основание на какво трябва да го очакваш тоя отговор. И както ти е спешно иди при някой юрист. Просто не ми харесва начина, по който ги поставяш нещата...
Re: Разделяне на парцел
28-08-2007 - 09:45:07
ПРОСТО СЕ НУЖДАЯ ОТ БЪРЗ СЪВЕТ НЕ СЪМ КАЗАЛ, ЧЕ СТЕ ДЛЪЖНИ ДА МИ ДАДЕТЕ ОТГОВОР
Re: Разделяне на къща
04-09-2008 - 16:00:06
здравеите!

Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате нещо по следния въпрос:

Става въпрос за къща на 3(три етажа),която баща завещава на двамата си синове.Има нотариален акт само на къщата като цяло.Само ,че не е ясно кои син какво получава.Как може да се раздели къщата поравно за всеки брат още докато е жив бащата ,за да не се водят дела на по-късен етап?

С молба да ми кажете от къде да се започне?

Предварително много Ви благодаря !
Re: Разделяне на къща
05-09-2008 - 10:09:27
TINA00 Написал:
-------------------------------------------------------
> здравеите!
>
> Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате
> нещо по следния въпрос:
>
> Става въпрос за къща на 3(три етажа),която баща
> завещава на двамата си синове.Има нотариален акт
> само на къщата като цяло.Само ,че не е ясно кои
> син какво получава.Как може да се раздели къщата
> поравно за всеки брат още докато е жив бащата ,за
> да не се водят дела на по-късен етап?
>
> С молба да ми кажете от къде да се започне?
>
> Предварително много Ви благодаря !

Амиии ... всяко начало е почти едно и също ... вадите документи за пред нотариус (скица и данъчна оценка) ... докато вървят сроковете за сдобиване с тези документи отивате при един нотариус (при който ще изповядвате сделката) и го помолвате да Ви даде вещо лице, което може да направи заснемане на съществуващата къща (ако нямате запазен Архитектурния проек по който е строена) ... на база на съществуващото вече заснемане - ще се направи един екзекутив .... в който вещото лице ще направи разпределение на дяловете .... така, че да отговарят на изискванията за обособяване в самостоятелен имот (при 3 ет.къща не би трябвало да е проблем) и после на база на този екзекутив БАЩАТА ще дари на всеки от синовете си съответната, час ... като между синовете ще се направи ДОБРОВОЛНА ДЕЛБА (може да стане в един и същ момент) и по този начин ще се прекрати съсобствеността на по отношение на сградата ( за парцела ако не е поделяем, ще си остане съсобствен, тогава той може да се подели с протокол за ползване подписан от двата братя и отново Нотариално заверен, така няма да се прекрати съсобствеността на земята но ще се определи, кой какво ползва) ...
В общи линии това е процедурата ... късмет ... Адвокат никога не е излишен .. но това вече ще си е Ваше решение :ami:
Re: Re:СПЕШНО!!! Разделяне на парцел УПИ ОТ 670 КВ.М.
05-09-2008 - 10:18:18
lepa Написал:
-------------------------------------------------------
> ИМАМ ПО НОТАРИАЛЕН АКТ 335КВ.М. ДВОРНО МЯСТО.
> СЪСЕДЪТ МИ СЪЩО ИМА ДОКУМЕНТИ ЗА ОСТАНАЛАТА РЕАЛНА
> ЧАСТ - 335 КВ.М., НО ИМОТИТЕ НИ СА В ЕДНО УПИ.
> МОЖЕ ЛИ ИМОТИТЕ НИ ДА БЪДАТ РАЗДЕЛЕНИ В ДВЕ УПИ
> БЕЗ СЪГЛАСИЕТО НА СЪСЕДА МИ, ТЪЙ КАТО TOЙ СТРОЙ В
> МОМЕНТА ЖИЛИЩЕ В ПАРЦЕЛА НИ, КОЕТО Е ЗАПОЧНАТО ОТ
> ПРЕДИ ДА КУПЯ ИМОТА В ИД. Ч. СЪС СТАРАТА МУ
> КЪЩА.КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ТЪЙ КАТО В НОТ.
> АКТ Е ЗАПИСАНО СЪВСЕМ ЯСНО , ЧЕ ПРИТЕЖАВАМ 1/2
> ИД.Ч ОТ ДВ.МЯСТО ОТ 670 КВ.М. ЗА РЕАЛНО ПОЛЗВАНЕ,
> КАТО Е ОПРЕДЕЛЕНО, ЧЕ ЗАПАДНАТА ЧАСТ НА СЪЩОТО УПИ
> ЩЕ ГО ПОЛЗВАМ АЗ, А ВСЪЩНОСТ СЪСЕДА МИ ОТКАЗВА ДА
> ГО РАЗДЕЛИМ ПО РАВНО И ПОЛЗВА МН. ПОВЕЧЕ. МОЖЕ ЛИ
> ТОВА ДА СТАНЕ ПО АДМИНИСТРАТИВЕН ИЛИ ПО СЪДЕБЕН
> РЕД. КАКВИ СА ОПАСНОСТИТЕ В СЛУЧАЙ, ЧЕ ЗАВЪРШИ
> СТРОЕЖА, А ПАРЦЕЛА НЕ Е ПОДЕЛЕН, КАКВО СЛЕДВА?
> СЪЩИЯ ПОЛЗВА И РАЗПОЛАГА С БЛИЗО 2/3 ИД. Ч. ОТ
> ЦЕЛЯТО МЯСТО. ОЧАКВАМ КОМПЕТЕНТЕН И БЪРЗ ОТГОВОР.
> БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!НЕДЕВ МОБ.ТЕЛ
> 0889772135 ,E-mail:
> nedev@abv
> ;.bg


Ако държиш на делбата ... и не може да постигнете съгласие със съседа си ... Има само един начин - СЪДЕБНА делба и то ако парцела отговаря на изискванията на закона за да бъде поделяем. Тук без добър адвокат .. можеш само да обикаляш и да си мислиш, че правиш нещо ...
По отношение на застрояването в съсобствен парцел .... по скоро съседа ти трябва да се притеснява а не ти .... ако си готов да влезеш в траен конфликт с него ... при положение, че няма споразумение между страните застроената час се дели на базата на собствеността на земята ... :ami: Но пак без Юрист няма да минеш и ще отидат 5 години дела smoking smiley
В момента можеш да спреш строежа, по чисто административен ред .. като незаконно строителство smiling smiley

Р.Р. Ако не беш е ползваш такъв тон и само големи букви, предполагам, че щеше да имаш отговор много по-рано ... Аз приех, че си бил просто ефектиран ... късмет smiling smiley
Re: Re:СПЕШНО!!! Разделяне на парцел УПИ ОТ 670 КВ.М.
05-09-2008 - 17:58:55
Krokodil, има една малка подробност ,ти говориш за дарение ама не сме сигурни че бащата е склонен да дари имота ,въпроса е зададен за завещан имот, което значи че баща та си е собственик до смъртта си или докато не реши да го продаде.така че нема как да се дели чужда собственост.
Re: Re:СПЕШНО!!! Разделяне на парцел УПИ ОТ 670 КВ.М.
05-09-2008 - 19:00:24
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Krokodil, има една малка подробност ,ти говориш
> за дарение ама не сме сигурни че бащата е склонен
> да дари имота ,въпроса е зададен за завещан имот,
> което значи че баща та си е собственик до смъртта
> си или докато не реши да го продаде.така че нема
> как да се дели чужда собственост.

Цитат: "и после на база на този екзекутив БАЩАТА ще дари на всеки от синовете си съответната, час ... като между синовете ще се направи ДОБРОВОЛНА ДЕЛБА (може да стане в един и същ момент) и по този начин ще се прекрати съсобствеността на по отношение на сградата"


:} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход