Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с изгонване

Публикувано от bizarre 
Проблем с изгонване
15-10-2008 - 17:46:22
Здравейте,
Пиша ви, защото имам странен проблем.

Преди точно един месец сключих договор за наем. Аз и приятелката ми, от една страна, и собственичката от друга.

Около 25 Септември приятелката ми ми подари кученце. Хазяйката го видя и не каза нищо. След 10-тина дена обаче (7-8-10 Октомври), изведнъж се обади по телефона и каза незабавно да хвърлим кученцето, иначе да се изнасяме. В договора не е написано нищо за кучета, тоест ние имаме право да си вземем куче (в противен случай, следвайки логиката, не можем да имаме котка, рибки, хамстер и т.н. smiling smiley )

Всичко прерастна в голям скандал, докато накрая не започнаха заплахи с военни (мъжът и бил военен) и т.н., жената искала до другият ден да напуснем апартамента.

Намерихме си нова квартира и се разбрахме с нея, че понеже сме сключили договор преди месец, ще останем до 15 и тогава ще се изнесем. Тя се съгласи. Направихме това, за да можем да спим спокойно, а не да се чудим като ни звъни телефона в 12 през нощта 'пак ли се обажда оная лудата да заплашва'..

Днес се обажда с ново 5 - иска да останем. Не само иска, а казва, че няма да ни върне никакви пари (депозит), защото тя не искала да разваля договора (това го използвахме ние срещу нея, но тя започна да разправя за това колко е фективен договора и т.н.).

Сега сме в една странна позиция, в която нямаме едномесечно предизвестие подписано от нея, и ако наистина се изнесем - според договора, защото не сме я предупредили преди един месец - дължим и един наем обезщетение (тоест тя няма да ни върне депозита). Подписали сме друг договор обаче, с други хора (както вече споменах - намерихме си друга квартира).

Реално погледнато тя ни изгони! И когато осъзна, че явно наистина ще се махнем, а няма да убием кучето, обърна лопатата на обратно.


Моля ви за някакъв съвет какво можем да предприемем.
Благодаря ви предварително!

Поздрави,
Андрей
Re: Проблем с изгонване
20-10-2008 - 14:55:04
ами тя нема да върне депозита ма вие пък не плащаите сметките и ще избиете част от него а може би целия.
Re: Проблем с изгонване
22-10-2008 - 18:14:57
Развитието е следното:

Два дни след като се изнесохме (16 Октомври), принудихме хазяйката да подпише приемно-предавателен протокол (това беше нашата цел).

Тя се подписа, че приема всичко във вида в който сме го дали и съответно - договорът се прекратява.


Попитах няколко човека и по пътя на логиката мисля следното:

Щом договорът е прекратен и нито една от страните няма писмено предизвестие.. И щом аз съм спазил всички точки от договора (платил съм си в срок и съм напуснал в срок) - договорът се прекратява по взаимно съгласие. Моля ви за помощ именно тук. Надявам се, че някой ще може категорично да потвърди моето мнение.


Ако това е така - то тя ми дължи паричките, а аз и дължа пари за консумативи. smiling smiley

Поздрави,
Андрей
Re: Проблем с изгонване
23-10-2008 - 15:06:45
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход