Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прехвърляне на имот

Публикувано от elektra_jz 
Прехвърляне на имот
23-04-2012 - 17:33:18
Бих искала да разбера какво е необходимо да подготвя като документация и др. , за да ми прехвърли дядо ми имот .Предпочитам да е като покупко-продажба ,за да не може да се оспори от останалите наследници.Дядо ми притежава къща ,която е придобил по време на брак,в последствие през 1980г. остава вдовец.През 1990г.издава нотариалния акт за собственост на къщата на негово име.Сега иска да ми я прехвърли на мен и искам да знам трябват ли документи за съгласие и от другите му внуци или може да се извърши директно при нотариус от него за мен.Ще ми бъдете много полезни ако ми дадете компетентен отговор .Благодаря предварително!Хубав и усмихнат ден Ви желая!*smiley_ahh*
Re: Прехвърляне на имот
23-04-2012 - 23:36:17
Данъчна оценка, скица (от Агенцията по кадастъра, ако за района има кадастрална карта, иначе - от общината), проекти и разрешение за строеж за къщата и отивате при един-двама нотариуси, после според цената и т.н. си избирате кой да ви направи сделката. Таксите при продажба са около 3,7% от дан.оценка (или цената в акта, ако е по-голяма). Ако е над 20000 лева, сигурно ще ви напишат акта безплатно. При продажби над 10000 лева се плаща по банков път, после дядо тегли парите и ви ги връща.
Re: Прехвърляне на имот
24-04-2012 - 00:53:11
ама има една подробност. къщата е придобита по време на брака доколкото разбрах.баба ти е имала 1/2 сега тази 1/2 е разделена между наследниците на баба ти.наследници са децата и съпруга делат по равно.така че дядо ти може да ти прахвърли само неговия дял. съгласие не се иска от никой



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-24 01:14 от nradev.
Re: Прехвърляне на имот
24-04-2012 - 08:54:15
Благодаря,мисля че точно това ,че не може да прехвърли цялата се очертава проблем,но все пак картината стана по-ясна с мненията Ви.Благодаря!
Re: Прехвърляне на имот
24-04-2012 - 13:57:41
все пак може неговия дял. кажи колко наследника има баба ти да ти кажа дяловете. все пак той има над 50%



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-24 14:55 от nradev.
Re: Прехвърляне на имот
02-05-2012 - 09:29:08
Сигурно над 90 процента от къщите на село нямат 'проекти и разрешение за строеж за къщата' те как продават или това се представя ако е нова къщата.
Re: Прехвърляне на имот
22-08-2012 - 21:01:18
Препоръчвам да разгледате актуалната информация по темата за документи на сайта на Недвижими имоти "Славина" - Шумен
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход