Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ниско строителство в зона за високо строителство

Публикувано от montevista 
Ниско строителство в зона за високо строителство
20-08-2012 - 09:34:09
Урегулиран поземлен имот в София попада в зона за предимно високо строителство. Обаче парцела е относително малък и не позволява ефективно строитество с отстоянията изисквани при високо строитество. Беше ми казано че при тази ситуация не може да строим ниско строителство (до 10 м) и трябва задължително да се проектира сграда над 15м.
Въпроса ми е има ли юридическо основание за това ограничение ? Ще бъде ли необходимо да се изиска проект за частично изменение на плана за застрояване за да може да се издаде виза за строеж за ниско строителство ?
Re: Ниско строителство в зона за високо строителство
26-08-2012 - 14:09:34
Тебе не те интересува височината, а отстоянията. Говори с проектант, който да провери дали може да проектира първите етожи до кота 10 с 3 метра отстояние, а нагоре да стесни. Виждал съм такива сгради и вероятно може, но не съм проверявал лично. След което пратиш сградата на два етапа - първия до кота 10 и втория след кота 10. Завършваш първия, взимаш акт 16 и забравяш за втория.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход