Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем при търговете?

Публикувано от Бай Пешо1 
Проблем при търговете?
29-07-2011 - 12:16:28
Интересувам се от следния казус:
При Частен съдия изпълнител е обявен търг, при който длъжникът СТРОИТЕЛНА ФИРМА Х дължи на взискателя СТРОИТЕЛНА ФИРМА У сума от 100000 лв. Взикателят продава на търг /чрез ЧСИ/ един от апартаментите на длъжника за 60000 лв. Длъжникът обаче дължи на НАП над 500000 лв от невнесено ДДС. При тази ситуация, ако продажбата се реализира, най-вероятно парите от търга ще постапят в НАП, а не при взикателя /фирма У/.

Въпросите ми са: След като фирма У не си получи парите, тя задължена ли е да вдигне възбрната от закупения имот или имотът си остава с възбрана и с неясен статут и притежание? Купувачът на този апартамент може ли да разполага с него или правата му върху имота са имагинерни?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-07-29 12:49 от Бай Пешо1.
Re: Проблем при търговете?
01-08-2011 - 17:12:21
Здравей,
според мен възбраната е направена от съдия изпълнителя в полза на взискателя и след като те обявят за купувач съдията пуска молба до съда за да вдигне възбраната независимо кои получава парите от проданта и имота си е твои.
Re: Проблем при търговете?
01-08-2011 - 23:39:53
Quote
barbatronik
Здравей,
според мен възбраната е направена от съдия изпълнителя в полза на взискателя и след като те обявят за купувач съдията пуска молба до съда за да вдигне възбраната независимо кои получава парите от проданта и имота си е твои.

Благодаря! И на мен това ми зчучи най-логично, но разни "професионалисти" напълно ми опъркаха представите.
Re: Проблем при търговете?
06-08-2011 - 13:50:06
Преди да си вземе парите държавата(бял ден да не види!) взискателят има право на определини малки суми свързани с разходи. След като се продаде веща няма как върху нея да продължи да има възбрана, защото тя е вече на друг собственик.
Re: Проблем при търговете?
16-08-2011 - 13:01:45
Здравейте,
и все пак ми е интересно при следния казус за имот:
изнесена публична продан в полза на физическо лице, и отделно четири договорни ипотеки от банки за същия имот.

Какво става със парите платени от спечелилия търга ?
Кой ги взема и бави ли се с много влизането във владение?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход