Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам нужда от Съветттт

Публикувано от DonCorlleone 
Имам нужда от Съветттт
25-10-2010 - 10:32:09
Здравейте виждам хората в този форум , че са отзивчиви - така , че имам нужда от съвеТ.
Имам дворно място - 800 м2 на него е построена къща взети са 300 метра без мое съгласие ( много дълга история )
и в момента имам 500 мой / идеални части / и от другите 300 наследявам още 100 м2 пак идеални части /
Въпроса ми е следният , не искам нищо общо с другите собственици искам да си отдела моите 600 м2 като отделни и те да НЯМАТ ПРАВО да преминават през тях // Те казват , че нямам право защото били идеални части / тоест за общо ползване само , че аз несъм съгласен - Има ли законов ред по които можем да оправим нещата ?!
Моето да си е мое тяхното да си е тяхно, казаха , че мястото е малко и няма начин да се раздели на 2 отделни парцела пък и има къща на него , но неможе ли да си отдела моите метри и те да не преминават през тях ?! Като и остава на тях друг вход за къщата а аз си направя отделен ?! Има ли закон които да ги накара за това защото те не искат казват мястото е идеални части / общо ползване и го ползват цялото ... а моите метри са в пъти повече..

Благодаря ви много предварително.
Re: Имам нужда от Съветттт
25-10-2010 - 20:08:46
Адвокатттт
Re: Имам нужда от Съветттт
25-10-2010 - 20:34:22
Не може да разделите имота така. В зависимост от населеното място има минимални изисквания за площ и лице на парцели. В кратце си прецакан, или трябва да оставиш парцела така или да го разделите като ти изкупят част от земята, напр. да стане 400+400 м2., ако има поне 2 х 16 м. лице.
Re: Имам нужда от Съветттт
26-10-2010 - 16:13:10
Благодаря ви много за отговорите.
Re: Имам нужда от Съветттт
29-10-2010 - 18:45:52
Съдебна делба. Имотът - като неделим, се изнася на публична продан и там вече се наддава., за да се закупи ЦЕЛИЯТ ИМОТ. Може ти да го спечелиш, може някой съвсем друг човек, който няма нищо общо с вас - съсобствениците...
Re: Имам нужда от Съветттт
08-11-2010 - 07:08:25
Quote
др. Иванов
Не може да разделите имота така. В зависимост от населеното място има минимални изисквания за площ и лице на парцели. В кратце си прецакан, или трябва да оставиш парцела така или да го разделите като ти изкупят част от земята, напр. да стане 400+400 м2., ако има поне 2 х 16 м. лице.
Невъзможно е в Банкя да се раздели на 2x400 кв.м. Изискванията за Банкя са 500 кв.м. и лице 16м. за самостоятелен парцел.
Може да се мине с доброволна или съдебна делба за реално използваеми части от имота и всеки собственик да си ползва неговите идеални части. Въпреки всичко имота си остава в съсобственост.
isa
Re: Имам нужда от Съветттт
27-02-2011 - 13:56:59
чл.19.ал.1.т.2,3,4 и т.н. от ЗУТ са определени необходимите размери за самостоятелно УПИ в зависимост от това къде се намира.Тези размери ги имат и в съответната община. Тъй като вие имате 600 кв.м. , а останалите само 200кв.м. имота е неделим .От 200 кв.м. не се образува УПИ. Не си давайте от земята , защото дори и до съд да се стигне другите са длъжни да ви предложат първо на вас да изкупите техния дял.
Re: Имам нужда от Съветттт
28-02-2011 - 00:30:55
Как разбрахте, че става дума за Банкя и за ниско застрояване?

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
isa
Re: Имам нужда от Съветттт
28-02-2011 - 12:58:37
Quote
eriabg
Как разбрахте, че става дума за Банкя и за ниско застрояване?
Някой по - горе е написал Банкя, но това не е от значение дали е ниско или високо , тъй като от 200 кв.м. не може да се направи УПИ.
Re: Имам нужда от Съветттт
28-02-2011 - 14:05:23
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход