Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 15:34:47
здавеите.искам да ви питам по закон наематела трябвали да плажта такса смет.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 17:45:46
Той "произвежда" сметта - редно е той да плаща този данък. Данък сгради е за наемодателя.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 20:12:36
avatar
Quote
percival
Той "произвежда" сметта - редно е той да плаща този данък. Данък сгради е за наемодателя.
Няма такова нещо! По закон, такса смет и данък сгради се плащат от собственика. Не се плаща " на глава", а на определени промили.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
17-04-2010 - 21:32:08
По закон, уважаема Камелия, бележката е на името на собственика. Останалото е въпрос на уговорка между страните по договора.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
19-04-2010 - 16:15:32
avatar
Quote
percival
По закон, уважаема Камелия, бележката е на името на собственика. Останалото е въпрос на уговорка между страните по договора.

Не, драги ми наемодателю! Таксата смет си я плащаш ти, заедно с данъка. А наемателите плащат всички консумативи. Няма уговорки. Има извиване на ръце, което вече трябва да спре. И да започне плащане на данък върху сумата от наема.........:]
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
19-04-2010 - 16:23:20
Аз съм наемател, и в интерес на истината, не плащам такса смет за помещението, което наемам. То и не е жилище. Но няма значение - изказах лично мнение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход