Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

по закон реднолие наематела да плащта такса смет

Публикувано от pipontii 
по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 15:34:47
здавеите.искам да ви питам по закон наематела трябвали да плажта такса смет.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 17:45:46
Той "произвежда" сметта - редно е той да плаща този данък. Данък сгради е за наемодателя.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
16-04-2010 - 20:12:36
avatar
Quote
percival
Той "произвежда" сметта - редно е той да плаща този данък. Данък сгради е за наемодателя.
Няма такова нещо! По закон, такса смет и данък сгради се плащат от собственика. Не се плаща " на глава", а на определени промили.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
17-04-2010 - 21:32:08
По закон, уважаема Камелия, бележката е на името на собственика. Останалото е въпрос на уговорка между страните по договора.
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
19-04-2010 - 16:15:32
avatar
Quote
percival
По закон, уважаема Камелия, бележката е на името на собственика. Останалото е въпрос на уговорка между страните по договора.

Не, драги ми наемодателю! Таксата смет си я плащаш ти, заедно с данъка. А наемателите плащат всички консумативи. Няма уговорки. Има извиване на ръце, което вече трябва да спре. И да започне плащане на данък върху сумата от наема.........:]
Re: по закон реднолие наематела да плащта такса смет
19-04-2010 - 16:23:20
Аз съм наемател, и в интерес на истината, не плащам такса смет за помещението, което наемам. То и не е жилище. Но няма значение - изказах лично мнение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход