Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да се доберем до разрешение за ползване?

Публикувано от vale1 
как да се доберем до разрешение за ползване?
30-11-2009 - 18:08:19
Собственик съм на жилище в готова сграда от преди две години, тогава беше непосредсвено преди А16, както е и в момента. Какво можем да направим, за да вземем разрешение за ползване най-после? Има ли начин да бъде накаран строителя да направи необходимото за въвеждане на сградата в експлоатация? Каква е ролята на надзора?
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
02-12-2009 - 12:21:31
Възможно ли е собствениците да предприемат действия и какви , за да влезе сградата в експлоатация?
Ако някой има предложение, за излизане от тази ситуация, моля да ми пише!
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
02-12-2009 - 14:52:09
avatar
Quote
vale1
Възможно ли е собствениците да предприемат действия и какви , за да влезе сградата в експлоатация?
Ако някой има предложение, за излизане от тази ситуация, моля да ми пише!

Свържете се с надзорната фирма. Нека ви разкажат каква я е заплескал строителят............
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
02-12-2009 - 16:42:22
За най-голямо съжаление надзорната фирма не си е получила парите или се страхува, че няма да ги получи и не пуска доклад за комисия.
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
02-12-2009 - 19:38:38
Ами платете на надзорната фирма и след като си получите А16 решавайте дали да си искате парите от инвеститора.
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
11-02-2010 - 17:26:01
Здравейте! Виждам, че темата е свързана с АКТ 16 ( удостоверение за ползване ). Аз съм на по-заден етап и бих искал да попитам ако в рамките на 5 години от издаване на разрешително за строеж имам АКТ 14, но не съм искал от общината удостоверение за груб строеж, след като изтекат петте години ще загубя ли валидността на разрешителното за строеж?
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
12-02-2010 - 17:27:58
Няма да го загубите. Най-много при въвеждане на сградата в експлоатация да поискат удостоверение по чл. 153 (2) от ЗУТ.
Re: как да се доберем до разрешение за ползване?
12-02-2010 - 18:02:45
Благодаря за информацията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход