Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Формиране на Данък Сгради

Публикувано от lakersbg 
Формиране на Данък Сгради
24-07-2008 - 11:12:48
Здравейте, имам следния въпрос:
Някой може ли с точност да ми каже, факта че имаш 2ро или 3то жилище колко променя коефициента при формирането на данък Сгради. Питам защото случаят е следният: Баща ми има 3 апартамента, които скоро ще станат готови и се чудим с него, това че и 3те са на негово име колко влияе на данък Сгради който ще плати общо за апартаментите. Знам че при определянето на данъка се гледат много фактори които определят коефициента по който се смята данъка и това което ме интересува е: за ново жилище в Люлин (София), ако имаш 2ри и 3ти апартамента на твое име, КОЛКО по-висок данък ще платиш в сравнение с другата опция която имаме- баща ми да ни прехвърли на мен със сестра ми 2 от апартаментите и да ги пишем, че са ни основно жилище.
Мерси предварително за отговорите!
Re: Формиране на Данък Сгради
28-07-2008 - 22:58:43
за осножното жилище има 50% отсъпка от данъка за останалите е 100% данъка беше 1.5 промила от данъчната оценка до 2007 ама за 2008 може да е променен .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход